Skocz do zawartości
opalonycham

Jaka lampa pod 1 krzaczka

Rekomendowane odpowiedzi

t1.thumb.png.0ef5f9d85582b3758882bfcbeb724161.png

@Zielone krainy @Tester

t2.thumb.png.62b2bbcaf80d324a0e88b651ad6b98d0.png

Ok zwiekszam wilg, mysle tylko nadal co z boxem. Myslalem sam zrobić drugiego ledama 60w bo mi wyjdzie 1/2 ceny. Tylko tego led drivera sie jakoś programuje/ustawia czy po prostu podpinam i działa?

Lst dobrze zrobilem? Za 4h włączam światlo to podleje je, ph wody na ile ustawiac? teraz jakos ~6,3 lałem

 

Z tych nawozow co mam czyli canna lać je jako oprysk czy do gleby wlewac?

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  LST na suchej ziemi, a nie po podlaniu, bo łodyga ci mogła strzelić, powinieneś  złapać czymś za łodygę u wyjścia z ziemi, ale zaczekaj aż ziemia przeschnie, bo na mokrej może pęknąć łodyga.  pH między 6-6,5 lej. Z nawozów ukorzeniacz i enzymy możesz dawać w odpowiednich ilościach do ziemi, oprysk z ukorzeniacza też możesz robić w niskich dawkach.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 dzień AK 

0039777D-430B-4096-A957-68D058384E3A.thumb.jpeg.b1a48c8c799f8cc52d5497ecda217261.jpeg
 

 

16 dzień northern light

 

A984E01D-021D-47D6-9305-917E52E2F6B9.thumb.jpeg.5fb14b314351941a7aa85fd867628a6f.jpegTrochę mi się wydaje oklapniety, jak wsadzam palec na 3cm to jest wilgotno wiec myśle żeby jutro podlać sama woda, podlewałem wczoraj 0.5l pH 6.2 na 2 roślinki z odrobina canny i rhizo - jakoś niecałe pół ml @Zielone krainy

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham Jest ok, pilnuj warunków, jak ma wilgotno w glebie, a liście owszem ma lekko oklapniete, to czekaj z podlaniem, w tym wypadku lepiej mniej niż więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

142764C2-E454-458C-9691-5915C89E3552.thumb.jpeg.16463d06fab07d62f733855cf063498b.jpeg

mam wrażenie, ze jest mu za sucho, bo dobrze sadze ze przelanie wyglada tak samo jak odwodnienie rośliny?

Wsadzalem palec i teraz No jest dosyć sucho w glebie, po ile dać im wody? I dodawać rhizotonic czy sama woda? Doniczki 7L,

wilgotność mam 60% ale zaraz ja podbije

temp24-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Dotknij liścia, owszem w obu przypadkach opadają i przesuszenia i przelania, ale w przypadku przelania liść jest napęczniały wodą i dlatego opada, bo nie daje rady łodyga unieść ciężaru, a w przypadku przesuszenia liść jest wiotki, jak karta papieru , czuć że nie jest napęczniały, jak weźmiesz w palce liść. Jak będziesz podlewał to ukorzeniacz możesz dać, tej większej 3 ml na 1 l, a tej mniejszej daj z 1,5 ml na 1 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Northern 19 dzień rqs automat

CF59984A-1DFE-4AF7-A303-6C3D3F6266F5.thumb.jpeg.f5b2d08baad77284311a0f81ff4bb20f.jpeg
 

ak47 hempbrothers 12 dzień auto

 

00032863-D006-429D-ACCD-7CF06D24015E.thumb.jpeg.d6fb713fcdad3c6d36ca4c5f12104a6e.jpeg

@Zielone krainy

Podniosły sie po podlaniu, dziś podlalem bo było sucho, 0.5l na 2 doniczki, 0.2ml rhizo i cannazyn

jade jutro kupić boxa i mam do wyboru 

40x80x160

albo

60x60x160

planuje dokupić 2 ledama 60w, z tego co mówiłeś lepiej 80x40, ale wole zapytać przed wydaniem 400zl 😄

Myslalem samodzielnie zrobić 2 lampe taka sama, bo wyjdzie mnie 1/2 ceny, ale nie wiem czy się czegoś nie programuje w zasilaczu? 

myslalem boxa zrobić samemu bo mam czas i pojęcie, ale pewnie wszystko wyjdzie z 200zl wiec wole dołożyć 200 i mieć fajnego boxa 

 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Na dwa panele Ledam lepszy byłby namiot 40x80 jak chodzi o podstawę.  Sam kupowałem gotowy panel, nie bawiłem się w robienie panelu, lepiej zapłacić i mieć wszystko  dopracowane. Rośliny wyglądają ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy
Wiec tak, wleciał 40x80x160 boxik od royal room, oraz ledam 60w drugi

Dziś dostały po 500ml wody + 0,7ml rhizo i 1ml canna i terra vega 1ml - CIĄGLE sie boje, że je popale, jakies rady zeby mieć punkt odniesienia? Z wodą juz opanowałem w sumie, palec i jak sucho to podlewam, albo trzymam 1 dzien zeby korzenia szukaly wody i sie rozrastała. Lałem jakos po 500ml na krzaczek co 3 dni, teraz pewnie zacznie wiecej pić to bede kontrolowac palcem ziemię

 

 

9ECB8440-553A-491D-B6BD-E934A560D5AF.thumb.jpeg.44a5c3f7991c87e1924902e4e05e3a3b.jpeg

 

C7D60451-ED5E-48D7-AB2F-D08A0EDBC56F.thumb.jpeg.c7d78fedf3ceeb2abb87a442bf795594.jpeg

 

 

 

 

 

Jako, że ak miał sucho zrobiłem mu lekkie LST, dobrze? Bo niby wiem, ale jakos tak ... trzeba zbierać doświadczenie 😄

Z northern myslałem, zeby jeszcze poczekać z doginaniem kolejnych szczytów czy juz go giąć?

i teraz pytanie, odpaliłem 2 ledama 60w, ustawiłem je 40cm od szczytów, zostawic tak czy wyłączyć 1? Nie patrzę na prąd, chce roślinkom pomóc jak sie da

I kolejne pytanie, kupiłem wyciagowy axial flo 100 on ma 105m3/h, jaki dobrać filtr? Jesli wyciągowy jest zbyt słaby moge go zwrócic i wziąć np. Axial-Flo 100mm TURBO / 135 m3/h

 

Jutro/pojutrze zakłam fotorelacje, zajawka i checi są, z czasem róźnie

 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, opalonycham napisał:

Jako, że ak miał sucho zrobiłem mu lekkie LST, dobrze?

przejdzie, przy lst krzaka najlepiej bliżej krawędzi  doniczki sadzić

 

12 godzin temu, opalonycham napisał:

Z northern myslałem, zeby jeszcze poczekać z doginaniem kolejnych szczytów czy juz go giąć?

to ten większy? to już dawno powinien być naginany

12 godzin temu, opalonycham napisał:

teraz pytanie, odpaliłem 2 ledama 60w, ustawiłem je 40cm od szczytów, zostawic tak czy wyłączyć 1? Nie patrzę na prąd, chce roślinkom pomóc jak sie da

zostaw 

12 godzin temu, opalonycham napisał:

I kolejne pytanie, kupiłem wyciagowy axial flo 100 on ma 105m3/h, jaki dobrać filtr?

jakiś z większą wydajnością filtr weź 

 

7 godzin temu, opalonycham napisał:

Poprawiłem lst, dobrze to robię i rozumiem? 

nie do końca, główny szczyt ma być wygięty a tu późno zacząłeś lst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Co do tego, aby nie popalić to musisz obserwować liście rośliny, to one są nośnikiem informacji o tym, ile można na danym etapie nalać, jak widzisz, że roślina jest soczyście zielona to dawaj wodę, ewentualnie delikatnie enzymy i ukorzeniacz, jak to weg, najlepiej pozwól roślinie pokazać lekkie niedobory, wyssać się i lej wtedy dopiero nawozy w dawce adekwatnej do potrzeb rośliny.  Jak chodzi o tą większą rośliną to na LST trochę późno, a ta mniejsza w porządku. Na tej większej roślinie może zastosuj inny trening niż LST. Ja na wegu używam tylko jednego panelu i na wega na tej powierzchni wystarcza, dopiero jak przełączam rośliny na kwitnienie to włączam drugi panel. Leda daj tak na 35 cm od szczytów na wegu. Lepiej weź mocniejszy wyciąg, mamy identyczną powierzchnie uprawną 0,32 m2, ja na tej powierzchni mam wyciąg dwubiegowy 150-197 m3/h i filtr węglowy 250 m3/h Prima klima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Glowny szczyt wygiąłem juz wcześniej, ale niezbyt widać to na zdjęciu ostatnim

 

 

@Zielone krainy  soczyście zielona masz na myśli ciemną zieleń? 

Czyli co zrobić z ta wiekszą? odpiąć jej wszystkie linki i zrobić trening scrog? bo pewnie takowy masz na myśli, jeśli tak to ile ma mieć bok w kwadracie zrobionej siatki? i ile Cm od ziemi/szczytu? I prosiłbym o wskazówkę, bo ja sie nie znam, kiedy siatkę dać?

Narazie zostawiłem 2 panele, górne szczyty mają na niecały 1 milimetr zolte koncowki

 

Opryski robic? "Tak, oprysk jest regularny, dawka jest niska , bo liście inaczej niż korzenie przyswajają pierwiastki, więc do oprysku 0,5 ml ukorzeniacza na 1 l wody. Oprysk dwa razy dziennie, po obudzeniu i w okolicach spania, czyli gdy światła gasną.  Oczywiście, to też kwestia tego, jaka masz ziemie, i co poza tym do ziemi lejesz" wyczytałem z twojej fotorelacji

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham Za popalenia u roślin odpowiada głównie azot, więc na niego trzeba uważać szczególnie na kwitnieniu, liście nie mogą być zbyt ciemno zielone.  Scrog to fajny trening pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń uprawną. siatka na wysokości około 25 cm od brzegów doniczki, oczka takie 5x5 cm. Siatkę się zakłada na wegu i przeplata szczyty pod nią, scrog to inna forma lst, jak poprzeplatasz to przełączasz rośliny na kwitnienie. Tak opryski możesz robić z ukorzeniacza niska dawka 0,5 ml na 1 l.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Ok zastosuje, odpialem dużej wszystkie linki, dobrze?

dziś jadę kupić linke z 20 m w Castoramie, bo 40x60 nie ma siatek na sprzedaż stacjonarnie i planuje już dziś zacząć

 

C3909941-38EC-4AD8-951C-599B269824A1.thumb.jpeg.13494a6485c0538940f5812031c199f1.jpeg
 

po oprysku zostają takie plamki, ponieważ mam twarda wodę, jakieś rady? Wydaje mi się ze może to szkodzić 

Edytowane przez opalonycham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, opalonycham napisał:

po oprysku zostają takie plamki, ponieważ mam twarda wodę, jakieś rady? Wydaje mi się ze może to szkodzić 

nie powinno szkodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham  Jest ok, jak będziesz sam splatał siatkę na scroga ,to kup sobie trytytki, łatwo się nimi spina siatkę, swoją też sam robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@opalonycham Więcej szczurków by się przydało, by było więcej oczek i wtedy na każde oczko przypada jeden szczyt, by każdy ze szczytów rósł w swoim sektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...