Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Nareszcie nadeszla ta chwila kiedy wstawiamy namiot. Na poczatek lecimy z jednym 60/60/140. W pierwszej kolejności zamawiam namiot, lampe, ziemie, wentylator wyciągający + filtr, stację pogodową i miernik pH. Z czasem rozwoju uprawy będę dokupywał kolejne potrzebne komponenty. Jesli cos jest bardziej lub mniej potrzebne na poczatku prosze o wskazówki i korektę. 

 

Poniżej wymieniam co konkretnie mam na oku:

 

Namiot - mars hydro 60/60/140

Lampa - mars hydro ts1000 (potrzebuje pomocy w doborze sterownika) czy ta lampa nadaje sie jednocześnie na weg i flow?

Wiatrak wyciągający - nie mam pojecia jaką ma mieć wydajność

Ziemia - canna terra pro (swietnie sie sprawdzila na out)

Stacja - 2measure nie wiem jaki model. kosztuje ok. 160 pln

Miernik pH - Milwaukee ok. 130 pln (da sie kupic miernik który mierzy zarówno glebe jak i ciecz?)

@Zielone krainy @bingobum @Bubble @Udyr

Edytowane przez Mały Jaracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr nie mam pojęcia, nie widzialem tego w specyfikacji 

role timera znam. po prostu myslalem ze musi byc opcja nastawu mocy a widzialem ze sa takie urzadzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz  Miernik pH bym zmienił na Adwę d11 lub d12 , zmierzysz nią i ph w ziemi i w wodzie, jest trochę droższy 180 zł około. Stacje pogodową sobie kup tańszą , po co za 160 zł ? Za 20-30 zł kupisz,  a resztę pieniędzy lepiej zainwestować w lepszy miernik ph, lub pomyśleć o kombinacji miernika ph z ec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mały Jaracz napisał:

Vents Quietline DUO 150mm 250 M3/H taki bedzie dobry czy za "duzy"?

A co z tym wentylatorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz  Ja mam stacje za 20 zł i się w pełni sprawdza, lepiej bierz lepszy miernik ph, bo on rzeczywiście ma duże znaczenie w uprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz Weź tak, jak ci pisał @Udyr . Ja mam podobną powierzchnie uprawną, minimalnie mniejszą, ty masz 0,36 m2 , a ja 0, 32 m2. U siebie mam wentylator wyprowadzający dwubiegowy, 150 m3/ h - pierwszy bieg i 197 m3/h drugi bieg, a do tego filtr węglowy 250 m3/h i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...