Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr  No rozumiem Po prostu takie 200 zł wolałbym przeznaczyć na lepszą lampę albo dodatkowy wiatrak, lepsze donice, miernik pH lub nawozy czy dobrą ziemię. Szczególnie że podejrzewam iż takie mocowania/paski mogę zrobić sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tańszych polecam bardzo Royal Room, sam postawiłem na HomeBox (nie znam tego co wybrałeś ale też wygląda OK)

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś znacząca różnica między Royalem a Hydro? Bo cena bardzo zbliżona...

Edytowane przez Mały Jaracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  to prawda czasy się zmieniają Szczególnie jeśli mamy dostęp do tak wielu informacji na temat upraw i możemy na bieżąco korzystać z rad oraz uwag doświadczonych growerów.

Natomiast dzięki właśnie doświadczeniu kolegów padła decyzja na złożenie zestawu 0,36 m2. Jeśli jesteś zainteresowany proszę dorzucić swoje trzy grosze 😉

Edytowane przez Mały Jaracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Jaracz pisałem, że nie znam tego Hydro... ale popatrz sobie jak masz rozwiązane w jednym i drugim dostęp do miejsca w boxie, ergonomia użytkowania jest bardzo ważna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum wiem mordo To było pytanie do wszystkich. No tak ale na zdjęciach to Gówno widać tak szczerze...

Edytowane przez Mały Jaracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Jaracz ja w trakcie uprawy kompletowałem boxa, najważniejsze oświetlenie, dobre odbicie światła od ścianek boxa, wentylacja. Widziałem fotorelki z namiotami gdzie ludzie mniej g. zbierali niż w przypadku amatorsko przerobionych szafek także tu nie ma reguły, nie sprzęt a technika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale komfort użytkowania jest inny jak włożysz dwie rośliny to wszędzie dookoła masz miejsce wszystko mieścisz na luzie, nie masz problemu, ze ci wyciąg nie wejdzie albo że nie masz gdzie lampy podnieść. Jakbym miał więcej miejsca do przeznaczeni to bym 2m2 stawiał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym namawiał od razu na 2m2 - wtedy dodatkowo można się czasami poopalać (albo pochędożyć) pomiędzy krzakami 😉 🏖️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Jaracz Lumatek Atis 200, wentylator ok. 175 l/min z regulacją obrotów (jak jesteś gadżeciarz masz kasę poszukaj na Amazonie AC Infinity), filtr węglowy na 250l/min (byle jaki markowy jak dla mnie), mieszacz, nawilżacz ze zbiornikiem 5l, jakiś przyzwoity pHmetr

zresztą co ja się tu produkuje- wykonaj pracę domową i wybierz wstępnie sprzęt i wrzuć tutajlistę  to zweryfikujemy 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zapłacę tyle ile jest to konieczne ale chciałbym żeby było to po najmniejszej linii oporu co nie znaczy dla mnie że mają to być rzeczy budżetowe – wolę zapłacić więcej za coś co znacznie uwydajni/ polepszy/ułatwi uprawę. Innymi słowy Chciałbym zapłacić jak najmniej ale niekoniecznie kupując najtańsze rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Jaracz Lampa w pełni nadająca się na powierzchnie 0,36 m2 to Mars Hydro ts 1000 , pooglądaj sobie uprawy pod ta lampą, Lumetek 200W to fajna lampa , ale sporo droższa. Pozostaje filtr węglowy, wentylator wyprowadzający i ja sam dałbym też wprowadzający, mieszak, stacja pogodowa, doniczki, nawozy, miernik ph, ewentualnie też miernik ec, dedykowana ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...