Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@bingobum dlaczego najpierw ten na Flow a później dopiero na weg?

@Kupa kupalski nie chcę zaczynać od czterech czy pięciu drzewek naraz ale po prostu chciałbym mieć już taki docelowy namiot. Chyba że w namiocie przeznaczonym na 4 krzewy nie dam rady wyhodować jednego lub dwóch...

Natomiast nie ukrywam że najbardziej podoba mi się alternatywa @bingobum ponieważ wtedy wrzucam pomidorki na Flow, a Box na weg jest pusty i mogę do niego ładować kolejne sadzonki. W tej właśnie konfiguracji dwóch namiotów Wystarczyłoby mi aby jeden i drugi był z przeznaczeniem na dwie rośliny

Edytowane przez Mały Jaracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kupa kupalski Niby tak, ale jak masz ten porządny sprzęt to nie masz wątpliwości, gdzie leży problem. A tak to nie dojdziesz, ja to uważam, że każdy ma jakiś budżet i jak możesz sobie pozwolić na porządny sprzęt to nie ma co oszczędzać. Bo z tymi oszczędnościami to jest tak, że później dwa razy trzeba zapłacić. 

@Mały Jaracz dasz radę wyhodować jedno czy dwa, ale poświecisz tym roślina trzy miesiące swojego życia i naprawdę nie ma znaczenia czy robisz przy dwóch czy przy dziewięciu, ilość roboty jest praktycznie ta sama. U mnie na pierwszy rzut poszło 5 auto. I teraz podniosą się głosy, że auto dla początkujących się nie nadaje, ale w mojej opinii jedno i drugie można zjebać, więc znaczenia to nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz Jak robisz na własne potrzeby to ci ta 0,36 m2 wystarczy i tak z paleniem nie będziesz miał, co zrobić, chyba że myślisz o handlu, ale to wtedy niebezpieczna zabawa. Ja sam sie bawię tylko pod siebie i z powierzchni 0,32 m2 wyjmę 300 g tematu, wiec sam o niczym większym nie myślę, bo mi to zbyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz  Tak 60x60 to 0,36 m2. Pomysł spoko, ale to bardziej według mnie, jak ktoś chce wykręcać spore ilości pod wiadomo, co, jak chodzi pod samego siebie, to spokojnie ci wystarczy to, co masz, ja zioło w ubikacji topie, bo nie mam, co z nim robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy hahahah kurde chyba muszę się gdzieś twoje okolice przeprowadzić, przyjacielu tyle wody marnujesz Ja to z chęcią za darmo będę utylizować o zgodnie ze sztuką ekologii 🤣🤣🤣

Bardzo się cieszę i dziękuję że otworzyłeś mi oczy i jednocześnie uspokoiłeś sprowadzając na ziemię 👊😉😍

W tej sytuacji proszę o pomoc skonfigurowaniu zestawu na 0,36 m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Tylko, że uprawa i sensowny wynik na 0,36m2 to tylko i wyłącznie doświadczenie, zero błędów, kupa roboty. Ja cię podziwiam za te wyniki i ilość roboty która w to wkładasz tak na marginesie. A na 1m2 zrobisz to samo z 0,5 wiedzy i nakładu pracy. Takie moje zdanie w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Jaracz Zielone krainy ma większe doświadczenie, ale on to robi z precyzja robota, a u mnie to hula w namiocie dzicz kudłata, bo stwierdziłem wcześniej, że jakoś to będzie i nie zrobiłem odpowiedniego przerzedzenia 🙂 i teraz masakra :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mały Jaracz  Zaufaj mi, a sam zobaczysz, jak sprawy się mają, uprawa to prosta sprawa, na tej powierzchni , jaką masz będziesz kosił między 200-300 g na sezonach , mam to sprawdzone, wystarczy, że będziesz robił to, co ja, a to tak naprawdę żadna filozofia, a robota przyjemna, mi nawet 5 minut dziennie nie zajmuje zabawa z roślinami, by na koniec lekko w ponad 200 g mierzyć , lub więcej, jak mam ochotę na więcej.

@Bubble Czy ja mam takie wielkie doświadczenie ? To moja 4 uprawa na tym forum, wcześniej miałem 3 za sobą. Dwie uprawy miały miejsce ponad 17 lat temu,  więc od 2020 roku zrobiłem 3 uprawy, teraz 4 uprawę robię i w sumie zgarnąłem do tej pory z tych 3 upraw ponad 700 g, mogłem więcej, ale więcej nie chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby z namiotu 60x60 nie zebrać 200g na porządnej lampie, trzeba się już naprawdę postarać- zapraszam na moją pierwszą fotorelacje na której prawie zabiłem roślin popełniając wszystko możliwe błędy i koniec końców tyle zebrałem z 2 panien 🙂 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z żoną doszliśmy do wniosku że rzeczywiście najlepszym setem dla nas będzie 60x60. Także po wykorzystaniu koła ratunkowego telefon do przyjaciela definitywnie i ostatecznie proszę o zaznaczenie odpowiedzi C: 0,36 m2 🤣

Niebawem wstawię model boxa konkretnie który mnie interesuje i wtedy krok po kroku będę prosił o pomoc w dobraniu wszystkich niezbędnych sprzętów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ja mam 100x100cm . Wiec tam wejdzie i 9 roślin w donicach 15L 

 

ale robiłem już 6 ostatnio 5 i teraz dałem 4 rosliny. Bo im więcej najebane to więcej zajęcia a plon porównywalny a nawet i mniejszy. 
zoabczymy jak teraz zbiorę z 4 sZtuk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 100 – 200 g wystarczy mi na 3 miesiące to Box na 2 krzewy będzie dla mnie odpowiedni. Z moich obliczeń wynika że jeśli będę palił +/- piątkę tygodniowo to 200 g starczy mi na pół roku nawet

Edytowane przez Mały Jaracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Jaracz nie no 0,36m2 powinno CI wystarczyć, to i tak nie jest mały namiot, ale jak to mówią od przybytku głowa nie boli. 😉 Dawaj znać co i jak będziemy pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr No nie ukrywam około 200 zł różnicy tylko pytanie czy jest tego warte?

Ale to HS nie ma mocowań na górze?

Edytowane przez Mały Jaracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Jaracz chodzi o dodatkowe paski i osprzęt. Jeśli nie potrzebujesz takich bajerów (większość pasków można dostać przy zakupie lampy i wenta w zestawie) to niepotrzebny wydatek właściwie. 

Podałem Ci tylko inną opcję dobrego namiotu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...