Skocz do zawartości
Profuturo

Ak47, watermelon zkittlez, diesel blue, lemon haze. Jungle 250W, box 90x90x175

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siema, to moja pierwsza uprawa, jaki i fotorelacja, nasionka już w wodzie(sezony) , potrzymam je 24h,potem na wilgotne płatki kosmetyczne, następnie do docelowych doniczek 12l. Mam nadzieję że poprowadzicie mnie krok po kroku, mam wiedzę tylko teoretyczną. Postaram się dodawać zdjęcia systematycznie co 3dni. Skompletowałem zestawik:

-Growbox Dark Street 90 v4.0 90x90x178cm,

-Grow The Jungle The Jackson 250W Lampa LED Grow

-ziemia lightmix, doniczki 12l, 

-nawozy biogrow, root Juice, bio bloom, topmax, PH -, ph+

-Wentylator AXIAL-FLO Ø125 Turbo, 243 m³/h

-Garden HighPro PROFAN 20W

-Filtr węglowy Croco Filters 230-350m3/h fi 125mm

- stacja pogodowa, dobry miernik PH wody.

Czekam jeszcze na sterownik do lampy, bo odziwo nie ma sterowania mocą. Robiłem pomiary warunków z włączoną lampą i mieszającym. Temp ok 26, wilgotność ok 60(w razie czego mam nawilżacz). Coś trzeba dokupić?  Jutro postaram się dodać jakieś foty boxa, muszę trochę posprzątać😁 Jak dawać tego root od samego początku minimalną dawkę przy każdym podlewaniu? Przygotować jakoś specjalnie ziemię czy prosto z wora do donicy i tyle. Z góry wielkie dzięki za pomoc growerzy. Oczywiście filtra na razie nie zakładam, ale fizycznie może być w boxie? 

Edytowane przez Profuturo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Profuturo moze nie musi. To nie NASA kazdy tu po swojemu hasa 🙂 na sucho bez kwiatkow to zawsze optymalne warunki 🙂 im planty wieksze tym warunki bywaja bardziej zmienne 🙂

Dawaj foty i lecimy z tym tematem . Dobrze trafiles. Jest tu kilku dobrych ludzi ktorzy znaja sie na rzeczy i z pewnoscia pomoga w razie potrzeby. 

Witamy na pokladzie ziomo 🧉

Fajny dizzzajn tej lampy. Zobaczmy jak sie spisuje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Profuturo Jeden mieszający trochę mało, moim zdaniem będzie, ziemię ja sypię z worka, ale według wszelkich prawideł powinno się ją przepłukać :). Root juice dawaj, na początek w jakiejś minimalnej dawce, ale bez korzeni nie ma wyniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble przeplukac ziemie ? 😛 to ja wypluczesz ze skladnikow chyba 😮. Moze namoczyc za wczasu to predzej. Plucze to sie coco chyba 🙂 ja zawsze ziemie z wora do donicy. To jest raczej produkt gotowy do uzycia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś fotorelację na tej lampie, chętnie bym poczytał i wzbogacił wiedzę żeby jak najmniej błędów popełniać, choć wiem że będą nieuniknione☹️

@Bubble o mocy nic nie wspomina tylko o wysokości, jak się nie mylę to na wzroście 40cm a na kwitnienie 30cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Profuturo lampa to tylko czesc sukcesu. Nie powinno byc z nia problemu. Trzeba wyczuc. Obserwowac. Bez stresu  🙂 na wegu popularne 40%mocy 50-70 cm. Najlepiej to chyba miec miernik natezenia i dostosowac do potrzeb 🙂@Bubble  co do ziemi to widzialem ziemie 0.0.1 czyli praktycznie jalowa do plantow.. od firmy Gaia Green z Kanady.. ciezko dostepna w Europie i droga. Tak to wszystkie znane marki maja ziemie nasycona juz skladnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green ja to tego light mixa używam od bio bizz, oczywiście prosto z wora, no teraz to mieszałem z nawozami, ale generalnie to z wora do doniczki i do tej pory nic sie nie działo.  

@Profuturo Tak jak Mr.Green pisze, lampę wyczujesz na start daj jak producent zaleca, a później będziesz widział, jak rośnie sałata to wyżej/słabiej, jak się wyciąga to niżej/mocniej

 

Edytowane przez Bubble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bubble napisał:

@Mr.Green Właśnie chodzi o wypłukanie nadmiaru składników, jakby producentowi się nie wymieszało. 

 

Chodzi i aktywzcje premixu nie o wypłukanie...:)

aktywacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zaczynajcie odp. na pytania autora @Profuturo. Czy dokupić coś? No cóż, zebrałeś fajny zestaw, jak masz coś $ w kieszeni to mogłbyś dokupić do nawozów biobizz cal-mag i biobizz bio heaven oraz acti-vera. Root juice jak najbardziej w minimalnej dawce od 2-3 dnia od wyjścia z ziemi. Ziemia od producenta jak ta Twoja, jest gotowa do użycia. Nie rób żadnych fluszów czy innych głupot. I de facto jeden wiatrak mieszający 15w się jeszcze przyda. A tak to wsio spoko. Będę zaglądać 👍

Jak podasz w 2-3 dniu root juice to tak jak wszystkie inne produkty od biobizza (łącznie z ziemią allmix lightmix itp) uaktywnią się ok 3 dni po podaniu tj 5-6 dzień życia rośliny. Biobizz to firma nawozów organicznych a te zawsze potrzebują czasu na aktywację 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant dopóki nie jest w środku to jest ok. Na wegu masz wyjątkowo dużą wilgotność, a porowatość węgla sprzyja się jego "zapychania" o ile dobrze pamiętam.

Już jeden filtr poszedł na śmieci jak miałem 80+ rh 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...