Skocz do zawartości
wodazmozgu

Uwaga ! Pożar taniej lampy led !

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano wszystkim 😎

Chcem was przestrzec przed kupowaniem tanich lamp z allegro , dołączam też fotki i link. Nie chodzi tu o sprzedawcę ale o wszystkie takie lampy tego typu i w takich cenach. Otóż zakupiłem kilka paneli tego typu i o mały włos nie spaliłem kurwa chaty!!!! Nie wierzcie w te zajebiste komentarze allegro co tam piszą bo to zazwyczaj opinie tego co sprzedaje to tzn jego znajomych 😎 lampy się grzeją i nie tak od razu po miesiącu prawie była stopiona obudowa !!!! Gdy weszłem do chaty mało tego dymu i smrodu plastiku było tyle że nie dało się kurwa oddychać. Szmata na gembe i dopiero mogłem wejść i odliczyć korki. Huje jebane nie poczuwają się do winny kasę zwrucili z 4 paneli 1 się zapalił. Dlatego ostrzegam was nie idźcie na taniość bo więcej z tego będzie biedy jak by cię normalnie policja jebnela z towarem 🙀 

https://allegro.pl/oferta/lampa-225-led-do-wzrostu-uprawy-roslin-1000w-liny-10979607009

Na innych aukcjach jest to samo , może być inne tylko opakowanie/nazwa, porównałem je z innymi lampami tego typu.

pobrane (2).jpeg

images.jpeg

pobrane (1).jpeg

pobrane.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kupiłem taką lampę z myślą o uprawie.Bawi mnie teraz moja naiwność wtedy.Ciekawe czy chociaż szczypiorek by pod tym rósł...hehe

P.s tu nikt normalny nie uzywa takich lamp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ArteK napisał:

Post adekwatny do nicku.🤣😁

Lampy były dokupione jako dodatkowe , posiadam też drogie lampy spectrolight

18 minut temu, Lasir napisał:

Pamiętam jak kupiłem taką lampę z myślą o uprawie.Bawi mnie teraz moja naiwność wtedy.Ciekawe czy chociaż szczypiorek by pod tym rósł...hehe

P.s tu nikt normalny nie uzywa takich lamp 😉

Lampy miały doświetlić box po bokach , głównych lamp urzywam spectrolight balast 400w X2 growbox 240x120

pol_pl_SPECTROLIGHT-BLAST-400W-PLUS-Lampa-LED-Swieci-jak-HPS-850W-2740_1 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wodazmozgu Ja już nie kupuje od dawna zastępczych gówien z aliexpress bo to lampa z ali. Nic co nie kosztuje 1500zł a na allegro no name 300zł na pewno nie jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lemon Gelato napisał:

@wodazmozgu Ja już nie kupuje od dawna zastępczych gówien z aliexpress bo to lampa z ali. Nic co nie kosztuje 1500zł a na allegro no name 300zł na pewno nie jest dobre

No myślałem że pewnie one starczają na krótko tzn żywotność,  ale nie sądziłem że mogą się zajarać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wodazmozgu I weź tu uprawiaj i idź do pracy i martw się czy po robocie będzie do czego wrócić ahahaha 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lemon Gelato napisał:

@wodazmozgu I weź tu uprawiaj i idź do pracy i martw się czy po robocie będzie do czego wrócić ahahaha 😄

Hahahaha weź kurwa nic nie mów ja przez ostatnie 4 tygodnie myślałem że i spectrolight za trzy koła się spali hehe, Ogulnie to na kolejnej montuje w box czujniki bespieczenstwa i kamerkę żeby zaglądać podczas nieobecności, huj wie kiedy trafisz na wadliwy sprzęt. Ale z Chin już napewno nawet przedłużacza nie użyje bez atestu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wodazmozgu Czasem trafią się perełki robione przez skośnookich tanio ale 99% to jednorazówki. No ja uważam, że żeby coś działało nie musi być drogie i znaczka firmowego mieć no ale w tej dyscyplinie musimy patrzeć na jakość a to tanie hobby nie jest. Mam 3 drogie hobby, wędkarstwo, uprawa, rozpierdalanie hajsu bez sensu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja miałem mars hydro 100 w i po dwóch tygodniach też oddałem, bo grzal się niemiłosiernie. Sprzedawca mówił że nic nie będzie, to jest normalne że się grzeje. 

Powiedziałem sprzedawcy, że...

Jeżeli te diody nie są z tytanu, to za tydzień się wytopia. Nie chciał oddać pieniędzy ale powiedziałem mu, że jak tak to ok ale na tym portalu już nic nie sprzeda pod swoim nazwiskiem, wystraszyl się i oddał kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerzy ogolnie mh grzeją sie nie wiem jak ts 600 ale nie do tefo stopnia zeby radiator sie zapalił, chyba ze bekon mogłeś smażyć to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, ArteK napisał:

bekon mogłeś smażyć to co innego

No nie wiem jak bekon ale jajka na 100% 

Ostatnio spalilem swoją lampe cob- 2 diody po 100W na radiatorze z chłodzeniem i robiłem przemeblowanie i zapomniałem wetknac zasilacz do chłodzenia i za 20 minut przychodzę a diody się już tylko żażyły, no ale to moja wina akurat.

Teraz zrobiłem panel z żarówek Philips 2700 K 15 żarówek po 13 W i Ta jedna zdrowa idzie jak szalona pod tymi zarowkami, dwa tygodnie ma i już płeć pokazała, jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, ArteK napisał:

białko zaczyna zcinać sie w 42+c° to wiesz. Trza uwazać na te lampy.

No to bekon... z cebulą ha ha. Nie wiedziałem, że jajko tak szybko się grzeje

42 minuty temu, Udyr napisał:

org zasilaczach czy coś kilka pod normalne źródła dałeś ? 

Jeżeli chodzi o te żarówki, to tylko klosze sciaglem, polaczylem szeregowo i to wszystko.

Na tej lampie COB miałem oryginalny zasilacz MOSO ze sciemniaczem. Przechandluje go jak znajdę kupca.

@konopny_janusz Moja też by się nie zjarala gdybym tylko włożył zasilacz do gniazdka he 🙂 umysł palacza czasem daje znać o sobie.

A te HYDRO MARSY są na tych samych diodach robione , co te żarówki Philips, bynajmniej te starsze, te nowe modele nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Udyr No teraz tak, wcześniej COB-y Birdgelux, ale poszły z dymem przez niedopatrzenie.

Godzinę temu, ArteK napisał:

są na epistar.

Dokładnie, tak jak te żarówki Philips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...