Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę outdoor

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie sprawdzone odmiany możecie polecić z automatów na out? Słyszałem że AK bardzo dobrze się sprawdza wiec wole tez zapytać fachowców 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wykielkowac LSD od Barneys w EazyPlug. Chce trzymać 7 dni w EP A potem przesadzić do doniczki 5l. Jak myślicie w doniczce 3L będzie mogła stać na dworze 4tyg zanim wysadze ja na spota?  Jeżeli za mała to jaka dac? 

Ziemia canna terra professional lub biobizz all mix do doniczki będzie żeby nie używać nawozów przez 4 tyg?

Na spot chce wrzucić ziemię CANNA TERRA Professiona 25l i wrzucić po 3 tabsy GUERRILLA Tabs na start co myślicie?

W jakie nawozy się później zaopatrzyć po wysadzeniu krzaka i w jakich tygodniach co dawkowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak bym chciał sklepowa ziemię dawać 50l i wymieszać z azofaska i dolomitem? Na pewno wyjdzie taniej bo worek dobrej ziemi 50l to wydatek 50-60zl. Na 20 krzaków to ponad 1000zl...

 

@Annigmato to co mówisz wykielkowac i walnąć w donice 2l i przy trzymać 2tyg i wysadzac na spot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Franek123 ja czasami brałem butelkę 1,5 po wodzie, ciąłem ją w pół i tak sadzonki stały np 2 tygodnie i szło elegancko. Na fr indoor niektórzy robią zawody między sobą w solo cup (o ile się nie mylę) i tam mają malutkie takie pojemniczki i kto najwięcej skosi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sprawdzony przepis na zrobienie mieszanki dobrej ziemi? 

Myślę czy nie kupić martekowki zwykłej wrzucać do betoniarki i dodać do tego azofazke I dolomit i potem wrzucać we wiadra 25l. I wtedy iść odmierzona ilością na spota co mówicie na takie coś? Czy jakieś inne środki? Zostawił bym to spokojnie Na 2 tyg i po 2 tyg wrzucił GUERRILLA TABS.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli kupić jakąś ziemię po prostu z ph 6.5-7 I ten dolomit I perlit tylko wymieszać? Czy dolomit na górę wkoło krzaka rzucić? I dopiero po 2 tyg włożyć te GUERILLA TABS? No i powiedz mi co dalej. Po tych querilla TABS co mieć pod ręką?

Do tej ziemi może jeszcze jakiegoś obornika wrzucić?

Edytowane przez Franek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Franek123 napisał:

Czy dolomit na górę wkoło krzaka rzucić?

tak

jak ziemia kupna to na start na te 2-3 tygodnie będzie miała pierwiastki ale to outdoor więc może deszcz wypłukiwać, nawóz sobie kup z azotem na wzrost 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrzucam pestka do EAZY PLUGA. Wrzucę perlit na dół I będę płakał woda atomizerem z 3x dziennie.

Ale powiedzcie mi do momentu aż nie wypuści dwie pary liści cały czas trzymam ją w ciemności zdała od światła? 

Jak wyjdą pierwsze liście (2pary) to daje światło 18/6. Kupiłem taki timer do gniazda że ustawiam 18h i się wyłączy i potem 6 ale o której godzinie zaczynać cykl? 6 rano do 24 lampa i poten 24-6 noc?

Mam taka lampę https://allegro.pl/oferta/lampa-panel-do-wzrostu-uprawy-roslin-225-led-liny-11082251440

Jak mam ją ustawić, w jakiej odległośći od szczytu drzewka?

Po jakim czasie przesadzić Eazy Plug do ziemi? Mam doniczki 2l i ziemia biobizz light mix. Chce Przy trzymać ja na wegu w domu 2tyg i potem wyrzucać na spot.

Mam też na start Plagron Power roots, kiedy mogę gozacząć używać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Franek123 te kostki są po to abyś nie musiał się bawić  w takie zabiegi- nasączasz pluga i wkładasz w ciemne i ciepłe miejsce; ja bym Ci jednak polecał kiełkowanie w wodzie (albo przynajmniej namoczenie pestek przez 8h)

kiełki w EazyPlug'ach szybko przerastają, więc zasadniczo do ziemi wkładasz jak tylko pokaże liścienie (razem z kostką)

jak sobie cykl ustawisz nie ma znaczenia- ważne abyś miał światło w czasie gdy coś tam chcesz robić z roślinami

lampa słaba więc nie bałbym się jej ustawić od razu na 30 cm - jak zobaczysz, że się wyciągają to obniż nawet do 20-25cm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Annigmato wiem, że trzeba cierpliwości. Pierwsza przygoda więc wiesz trzeba się wypytac. 

Wyszły wszystkie, czekam aż otworzą wszystkie parę listków i wrzucam pod lampę? Mam 2 lampy https://allegro.pl/oferta/lampa-panel-do-wzrostu-uprawy-roslin-225-led-liny-11082251440

Kolejne pytanie. Jak pokażą parę liści to przekładać do doniczki i wtedy odpalac lampę?

Myślicie ze 30cm od szczytu krzaczka starczy?

18/6 standard wrzucę, delikatnie jakiś root booster i zobaczymy co dalej.

Myślę przytrzymać 2 lub max 3 tyg na wegu i dawać na spota.

 

Jakieś sugestie?

 

IMG_20220508_220159_216.jpg

Edytowane przez Franek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co poszły daj w ziemie już bo zgniją I daj je pod lampe przysyp ziemia nawet pod liście 

Zaraz ci przerosną korzenie tego pluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...