Skocz do zawartości
Skonsternowany

1xRuntz Auto 1xFatBanana Auto 1xBlueberry Auto

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr  Wode  sprawdzalem paskami , robiac mieszanke z ok 7,0 moze odrobine wiecej zbilem na 6 , plynem heliga sprawdzalem ziemie przed podlaniem i miala tez mocne 7 jak nie wiecej .. Musze ogarnac miernik a z internetow nie chce zamawiac juz jak narazie .. @grolsch3  dolomit nie jest przypadkiem do podniesienia ph , przynajmniej cos takiego rzucilo mi sie kiedys w oczy.. 🙄 zobacze dzisiaj jeszcze plynem jakie jest aktualne ph po podlaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skonsternowany

@Skonsternowany  w ziemi jak jest niskie ph to podnosi, jak jest za wysokie to obniża. On po prostu stabilizuje.
Zrobisz jak uważasz, jeśli te pomiary są miarodajne to dla wapnia ph 7 nie jest problemem. Więc może za dużo nawozów, nagromadzonych soli i stąd bloki. Nie wiem. Rzucam granat i uciekam 😉 sam musisz podjąć decyzję bo to Twój ogródek 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  jezeli reguluje to warto by bylo sprobowac , powoli opadaja mi juz witki bo kombinuje juz dluzszy czas i narazie nic nie przynioslo efektu. @Udyr  Ale ona jest teraz lana nawozami nawet wiekszymi dawkami i nic nie reaguje 🙄 

P.S. Akacz tez narazie nie kwitnie za to ladnie sie rozrasta 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka , ph u dziewczyn zostalo wyregulowane , pokazuje 6.0 jak w morde strzelil.. ostatnio dostaly samej wody z wyregulowanym ph ale niestety poprawy nie ma a liscie nadal zolkna .. 49FDA953-7B48-402A-9AEA-BD0293E54605.thumb.jpeg.aa90f59ee75c218550c4c7bfb5541833.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  tak uczynie przy kolejnym podlaniu , aczkolwiek po ostatnim zbijaniu miala te 6,5 i nic sie nie polepszylo .. 😔 @Brazil Munster  podaje calmag od bio bizz razem z innymi nawozami , 1 ml bodajze na litr 🤔

Moze skoro wczoraj byla podlewana sama woda i nic wiecej nie moge zrobic , moze zrobic oprysk z calmag i zobaczyc czy cokolwiek zadziala ? Tylko wtedy ino chore liscie opryskac czy calosciowo ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skonsternowany  w 4 dni to nie masz co liczyć, że zobaczysz jakąś nagłą zmianę, liście które mają uszkodzony chlorofil to raczej już go nie naprawią, nie na tym etapie. No pilnuj sobie tego 6.5, oprysk a nawet do gleby możesz dać calmag, czemu nie? I tak tam nic nie ma niż mg i ca. Ale pamiętaj, że za duża podaż tych pierwiastków też może być toksyczna i w końcu zacząć blokować inne pierwiastki. Uprawa to taka trochę gra w szachy, trzeba być cierpliwym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  licze chocby na to by , ze przestana zolknac , od starszych lisci nie wymagam by wyzdrowialy 😬 w kazdym badz razie ponad dwa tygodnie zmagam sie z tym problemem , probowalem lac sama wode 2 razy pod rzad (zero efektow) nastepnie 2 razy pod rzad z nawozami (rowniez slabo)  no i teraz po raz drugi stram sie zbijac ph  , a liscie (te nowe w okolicach kwiatostanow) tak czy inaczej dostaja plam a pozniej zolkna .. wydaje mi sie , ze rozwijaja sie rowniez za wolno jak na swoj wiek , ale to rowniez pewnie wina , wyzej wymienionego problemu.. No nic , cos tam jeszcze pokombinuje i postaram sie uprawe uciagnac do konca , wkurza mie tylko , ze nie rozumiem do konca bledu jaki popelnilem i przy kolejnych wolalbym juz go nie popelniac 😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  na poczatku zwyklymi listkami , nastepnie zapozyczylem z pracy elektrody z miernikiem ( pracuje w branzy chemicznej 😬) no i posiadam jeszcze plyn helliga ktorym tez katowalem 🙄 mysle nad tym opryskiem z calmag , jak go wykonac w takim razie najlepiej , jedyna rzecz ktorej w zasadzie jeszcze nie probowalem 😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skonsternowany  no ale jeśli w korzeniach ph jest popsute to przez oprysk nic nie poprawisz. Najlepiej jakbyś z dwóch miejsc pobrał próbkę ziemi, głęboko jak dasz radę. Tylko od razu Ci powiem, nie biorę odpowiedzialności za uszkodzone korzenie przy tej próbie 😁 i płyn heliga według ich instrukcji. Powinno dać odpowiedź. A ten miernik z roboty to na pewno dobrze wskazuję Ci te 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @Brazil Munster  oprysk wlasnie  ze wzgledu na domniemany brak magnezu , co do ph to jestem pewien ze juz od zeszlej soboty jest w miare okay bylo 6,5 teraz jest 6 , z kilku miejsc pobieralem probki 😉 na probe psikne ta u ktorej widac lekkie plamki , zobaczym jak zareaguje 😉

Edytowane przez Skonsternowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skonsternowany  no niestety, próby i błędy są wpisane w uprawę. Wiem też coś o tym 😉 ale dlatego tak tym się zajarałem, bardziej czekam, aż będę mógł uprawiać kolejne geny, niż jarać to co jest obecnie w namiocie🙈 lepiej trzymaj się 6.5, w mojej ocenie. Piona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko co do ak-47 , niby auto ale juz 65 dni okolo nie chce kwitnac , czy w tym momencie madrym byloby przelaczeniem swiatla 12/12 czy juz lepiej czekac az reszta dojdzie i wtedy przelaczka 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  uja nie gratis 😅 pelnoprawnie  oplacone  😬 szczerze to widac ze chce juz kwitnac , w sensie ze czuby juz cos tak wlochow wypuscily ale ni huhu nie chca zakwitnac  , z info ktore posiadam moze sie okazac ze to fast version , tzn widac ze by juz chciala (glowy spuchniete) ale nadal same liscie puszcza a wlochow nie widac 😒 wstrzymuje sie z przelczka poniewaz nie wiem dokladnie ocb z pozostalymi co im doskwiera w kwitnieciu prawidlowym.. wiec przeczekuje sobie 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...