Skocz do zawartości
Skonsternowany

1xRuntz Auto 1xFatBanana Auto 1xBlueberry Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ! 

To pierwsza moja pierwsza hodowla i wiedze nabylem z informacji znalezionych w internecie , w zwiazku z czym jestem otwarty na wszelkie rady i opinie , oraz gory dziekuje ! a teraz przejdzmy juz do konkretow 😁 

 

GrowBox HydroShot 60 

 

60x60x160 

 

Oświetlenie :

 

LED type: SAMSUNG LM301H

 

Color temperature: 3500K

 

Luminous flux: 18000 - 19000 lumens (LM)

 

LM/W: 150 - 160 LM/W

 

PPFD (umol/s): 258 umol/

 

PPF efficiency: 2.15 gumol/s/w

 

PRF Watt: 53510mW (400-700nm)

 

Dimensions: 350 x 185 x 80 mm

 

Wentylacja pasywna , filter z aktywnym weglem oraz wentylatorem wyciagajacym ,  1 wentylator mieszajacy

Roslinki po wykielkowaniu 25.12.21 r zostaly zasadzone do dedykowanych donic (11 lt) w ziemii uniwersalnej z domieszka perlitu , oraz wymieszanej z wloknem kokosowym

w stosunku 1:3.  Niestety ze wzgledu na okres swiateczny nie mialem mozliwosci zakupu ziemii dedykowanej do konopii. 

Zakupilem rowniez zestaw nawozow BioBizz three pack. Planuje zaczac uzywac od 3 tygodnia wzrostu ? 

Swiatlo 18/6 , Lampa led zawieszona na wysokosci 75 cm na 40% mocy ( aczkolwiek odnosze wrazenie iz jest to odrobine za wysoko poniewaz roslinki wydaja sie „piąć ku gorze”)  Wydaje sie ze to tyle jezeli chodzi o info , a tu sa moje dziewczyny 😁

C6A99255-018C-4E3F-BD6E-AD393DB55C6A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skonsternowany Lecisz ! 🙂 Ogarnij sobie cal-mag i w późniejszym etapie jakieś pk13/14 albo bio-heaven jak nie chcesz mineralnych nawozów dawać.

Masz opakowanie po ziemi ? Tam w składzie powinny być dane o tym czy ma jakieś składniki odżywcze i na jaki w przybliżeniu okres.

I coś do mierzenia pH roztworu do podlewania, jak również ziemi. Ułatwi Ci to prowadzenie ich za rękę 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opakowania niestety juz nie posiadam ale jakies skladniki odzywcze byly wypisane na okres 12 tygodni czyli w sumie w sam raz ,mierniki faktycznie musze jeszcze ogarnac ,  co do lampy faktycznie  juz obnizylem i czekamy na dalsze efekty 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj 9 dzien od kiedy sa w ziemii , naczytalem sie dzisiaj troche na forum opinii o innych dziewczynach i zastanawiam sie czy moje nie rosna troszke za wolno , staram sie trzymac wszystkie parametry na odpowiednim poziomie , jedyne czego nie mam mozliwosci kontrolowac jest pH , w zwiazku z tym mam nadzieje ze tylko troche panikuje a kobitki rosna w prawidlowym tempie 😋

966D277E-AB2D-42A2-9729-DEEDB531C4CF.jpeg

2B2668CC-7B72-439B-85BA-F6C9B0BBA642.jpeg

A6D937AF-BFF4-44F3-801B-C186CF7B309A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff.. czekac i ufac 😅 a tak na powaznie , to rozgladam sie wokol po forum , i trafilem na post , gdzie na moje oko byly ladne roslinki 21 dniowe , po czym po wypowiedziach innych , okazalo sie ze sa zbyt male i znacznie spoznione  , a gdzie tam moim skarbom do nich bylo 😳 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skonsternowany Zobaczysz różnice we wzroście jak już 2-3 piętra będą. Teraz do 15 dnia będzie powoli a jeśli wszystko jest ok to zobaczysz zmiany we wzroście.

Zaglądaj jak najrzadziej możesz teraz. Nie zaburzaj im spokoju i tyle 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/2/2022 at 2:04 PM, Skonsternowany said:

Opakowania niestety juz nie posiadam ale jakies skladniki odzywcze byly wypisane na okres 12 tygodni czyli w sumie w sam raz ,mierniki faktycznie musze jeszcze ogarnac ,  co do lampy faktycznie  juz obnizylem i czekamy na dalsze efekty 😁 

Składniki odżywcze na 12 tygodni? Czyli nic przez całą uprawę nie musisz lać z nawozów? Co to za ziemia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  ta tutaj , ale z tego co teraz widze to chodzilo o odzyskiwanie skladnikow odzywczych przez 12 tyg , a co do nawozenia to juz czeka BioBizz try pack , no i cal-mag bedzie trzeba zakupic , tylko czy to nie za duzo 🤔

C6C290F9-D816-4373-B6C1-86FBEDD6D21E.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skonsternowany cal mag i trypack w zupełności wystarczy ewentualnie jakieś pk można dokupić. Ogólnie też tak mialem że porównywałem swoją roślinę młoda do innych fotorelacji i nigdy nic z tego dobrego nie było, ogólnie ona do dwóch tygodni sama odbije i będzie rosła w dobrym kierunku jeżeli zapewnisz jej dobre warunki i nie będzie powodu do obaw 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składniki pokarmowe

50 - 250 mg/l N dostępny azot 

80 - 300 mg/l P2O5 dostępny fosfor

100 - 350 mg/l K2O dostępny potas 

Wygląda ok jej skład.

Tylko ten rozrzut zawartości jest dosyć ... Nietypowy 🙂

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie 🙂 

Roslinki maja juz 16 dni , wydaje mi sie , ze calkiem ladnie ida do gory . Dopiero dzisiaj  dosypalem im ziemii desykowanej Bio Bizz lightmix ze wzgledu na klopoty z dostawa.. 😒 na jednej z roslinek zostal zrobiony trening LST i tutaj chcialbym zaczerpnac waszej opinii w tym temacie , w teorii wygladalo to znacznie lepiej anizeli w praktyce .. Nie wiem czy nie dociagnalem jej zbytnio do gleby , a efekt ten poteguje dosypana ziemia. 

 

69EFDE1C-7892-4A86-8F71-5E13B438FAB7.jpeg

A tutaj pozostale dwie roslinki , narazie bez treningu , chcialem wysluchac opinii , ewentualnie zobaczyc jak tamta zacznie reagowac na poziom stresu na jaki ja wystawilem 🙄

12FCB479-54F6-4FA8-B365-17F1E9E836AF.jpeg

771DCADF-51BB-4475-8E99-50840DE96FFB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff.. milo slyszec , czyli trening nie tak dramatyczny 🤔 aczkolwiek na tej drugiej ze zdjecia zauwazylem ze ma lekko pofalowane krawedzie lisci  , narazie niczym nie nawozilem , chcialem je jeszcze przetrzymac kilka dni , w obwodzie jest CALMAG i Bio Grow. Czy moze tak byc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...