Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Udyr  Przeciwnie, po prostu czegoś w tym wypadku akuratnie może nie rozumiesz, co nie oznacza, że to przekombinowane. Czasami trzeba reagować w sposób niekonwencjonalny, bo uprawa wymaga różnych ruchów, także odbiegających od tego, co w danym wypadku u innych działa, inaczej z tego planta nie wiele będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr Ja piszę tylko o tym, co u siebie sprawdziłem i raczej moje uprawy przemawiają za tym, że coś tam wiem  i z reguły nie bredzę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Uprawa rządzi się swoimi prawami, bo na tym zaważa bardzo wiele czynników, a nie nad każdym mamy pełną kontrolę, więc czasami trzeba kombinować, a chodzi tylko o to, aby kombinować dobrze, czyli działać racjonalnie i przemyślanie, wiedząc, co chce się uzyskać i posiadając wiedzę na ten temat, aby móc do tego doprowadzić konkretnymi metodami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  co dopiero jakby mieć jeszcze kilka takich roślin i w każdej wyjdzie coś innego, wtedy to dopiero jest zabawy. 2 rośliny myśle jeszcze można w miarę sprawnie ogarnąć. Przy większej ilości trzeba siedzieć niekiedy po pół godziny do nawet godziny żeby ogarnąć wszystkie

@Udyr @Zielone krainy Buch z wami

😄

IMG_20220113_225717.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ja ci powiem ziomku, że mi się już nawet więcej niż dwie sztuki nie chce uprawiać, i tak wychodzi ponad 200 g, co dla mnie na moje potrzeby to aż za dużo, a nie ma takiej problematyczności z uprawą, więc na przyszłość też góra dwie sztuki do szafki wsadzam, nie ma sensu na własne potrzeby sadzić więcej, chyba że ktoś chce się bawić w osobisty rekord, ale to też nie koniecznie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy chyba się przestała wyjadać bo nie pogarsza się (zdjęcie na wyłączonym marsie ts1000 ) , jest podobnie jak było. Jeszcze jedno albo dwa podlania nawozami i przełączę marsa na 100%. Jakiś pomysł muszę znaleźć na zwiększenie przestrzeni między topami bo będzie jeden na drugim rosnął. Jutro podziałam coś w tej kwestii myślałem o odchylaniu na zewnątrz po szerokości wszystkich odgałęzień. Tylko jakby to mocować, może co ścianek boxa? 

IMG_20220114_230129.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Zjada się dalej nie daj się zmylić, bo jest wyssana dołami i mocno rozjaśniona na górze , wyjada się z wszystkiego, więc lej ostro, by ją odżywić. Jak są za blisko topy to możesz zrobić "rozpórki" z drutu , ja robiłem je z giętkiego drutu ogrodowego,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Zrób tak,  4 ml grow i 4 ml bloom, daj tylko 1 ml pk, bo tam P i K się skumuluje z grow i bloom, do tego 2 ml top i tyle.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Możesz tak zrobić, ale mogą oberwać lekko końcówki, ale to nie wielki problem, moim zdaniem przy 4 grow i 4 bloom, przy tej fazie rozwoju kwiatostanów wystarczy 1 ml pk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ty kumpel to się powstrzymać nie umiesz. :D Pomyśl racjonalnie, masz skręcony panel, jeszcze nie zareagowały do końca na obniżenie energii świetlnej, serio wystarczy im 4 grow i 4 bloom na tym etapie i 1 ml pk, sam się przekonasz, jeszcze wejdzie z dwa soczyste podlania, ale lepszym wariantem przy przykręconym panelu jest je ładować powoli, a nie je bombardować ile wlezie, stopniowo i spokojnie, a lepiej na tym wyjdziesz panel nie hula na 100 %, abyś miał im bić nawozów ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...