Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ziomek takie przemyślenie mnie naszło, jakie jest oparte na moim doświadczeniu, weź ją teraz spod tego panelu Mars, daj jej na chwile słabszy panel, bo ilość światła, jaką jej dostarczasz jest w prawdzie optymalna do jej szybkiego wzrostu, ale ona jest niedożywiona,  przy tym świetle to ona szybko potraci liście, daj ją pod ten słabszy led, doprowadź ją do lepszego stanu, by się zregenerowała na ile może i wtedy, jak będzie nabita to powrót pod mocniejszy panel. Taka rada , ale rób jak uważasz.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ale mars ma regulacje mocy po co mam zmieniac panel? Mogę ustawić np na 50%. Tak też zrobiłem przed chwilą. Ale obok Marsa i tak idzie jeszcze mój panel

Nie no wracam jednak na 100%

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem roztwór w postaci 3,5ml bio grow 5ml bio bloom 1ml pk 2ml top-max. Jutro tym poleje, albo dzisiaj jeszcze żeby już miała azot 

Dostała 300 ml, wpadłem na pomysł żeby podlewać częściej a mniejszymi ilościami żeby nie przelać a z drugiej strony żeby jak najszybciej dostarczyć azot

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zmniejszyłem dzisiaj moc marsa na 75%

Plus udało mi się wlać w nią jeszcze dzisiaj 800ml wody z ponad 3ml bio grow 5ml bloom 1ml pk i 2ml topa na litr wody. Muszę takie podlewania teraz robić za 3 dni chyba to samo tylko dam 2ml pk

Chyba nie ma tragedii powinno się dać to jakoś poprowadzić do końca. Właśnie dlatego nie jestem zwolennikiem patrzenia na rośliny i na podstawie tego podawania im nawozów dopiero gdy są głodne. Od któregoś momentu zapodawałem dawki takie jak radziłeś, tylko nie było tam bio grow, a i tak okazało się mało

 

IMG_20220113_194342.jpg

On 1/7/2022 at 8:56 PM, konopny_janusz said:

@Zielone krainy Dodatkowo większość topków udało mi się utrzymać na podobnej wysokości 

 

IMG_20220107_205511.jpg

Jeszcze w piątek wyglądała normalnie nic nie wskazywało że jej czegoś brakuje 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Wyssana mocno, wlałeś dobrze, skręcenie panelu to też nie jest zły pomysł, myślałem po prostu, że chcesz optymalnie wykorzystać marsa na inne, a tą na chwile dać pod tą twoją samoróbkę, ale jak ci odpowiada tak to też w porządku. Lać musisz dużo, bo ci ją szlak trafi zanim trichomy ci wejdą na mleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ale moja samoróbka też wcale słaba nie jest. Powiedziałbym nawet że jest mocniejsza. Te topy poniżej byłyby bardziej spuchnięte gdyby nie błędy w uprawie. Niezaleznie od panelu 

 

IMG_20220113_201110.jpg

Jest sens trzymać jeszcze te stare planty one pójdą w bursztyn czy już koniec? Coś tam mają jeszcze liści 

 

IMG_20220113_214258.jpg

IMG_20220113_214308.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ok kumpel rozumiem, no to w takim razie słuszny wybór przykręcenia panelu, fakt faktem, ona powinna najpierw się dobrze odżywić, bo jak na ten etap jest za mocno wyssana, jak tak dalej by szło to nie dotrwa do tego czego chcesz, czyli pełnego mleka + jakiś tam bursztyn. Wizualnie wyjada się szybciej niż moje, a ja ledwo dałem radę swoje wykarmić do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy może źle wega chyba prowadziłem przyzwyczaiłem ją do szybszego jedzenia. Jeszcze allmix dał jej kopa na starcie. Skręciłem marsa teraz jeszcze niżej na 50% jednak niech tak na chwilę zostanie do czasu jak ją ogarnę 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Nie zawaliłeś z tą nową wega , ona się po prostu mocno ci rozrosła, system korzeniowy wypełnia ci doniczkę szczelnie, więc w tej pojemności doniczki trzeba dużo lać, bo się będzie ssała za mocno, ale wpierw mniej światła, bo światło roślinę stymuluje do wzrostu, ale 50 % to jednak przesada, bo to jak powrót na wega, dobrze miałeś te 75 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Tak się jeszcze zastanawiam, nie mam ja za dużo światła w tym "boxie" ? Wszystkie planty jakie miałem jakoś szybciej się wyjadały 

40 tys lm na powierzchnie 0,42? 

Dobra dam 75% temu marsowi

czyli teraz powinno być jakieś 35 tys lm

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Masz go niby sporo,  jak na tą powierzchnie, ale to ogólnie nie problem, światło słoneczne daje na 1 m 2 100 tys. Im , więc twoje 40 tys. Im na 0,42 m2 nie wydaje się wielką przesadą. Problem w tym, że masz doniczkę, w jaką roślina wypełniła korzeniami szczelnie, więc musisz sporo lać nawozów, bo roślina szybko wykorzystuje nawozy, jakich zaczyna brakować w ziemi, więc naturalnie zabiera się do konsumowania zapasów, jakie ma zgromadzone w liściach. Zmniejszył bym związku z tym na chwilę energię świetlną, jaką absorbuje roślina, bo jest niedożywiona, niech się mniej wysysa , jak na ten etap, przywróć jej mocniejszą barwę i wtedy podkręcisz panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Tylko musisz teraz wziąć pod uwagę to, że zmniejszyłeś moc panelu, więc energia świetlna, jaką dostarczasz roślinie ma mniejszą wartość, a związku z tym będzie wolniej się wysysała z pierwiastków, bo nie będzie miała tak mocniej dawki światła, jak miała. Możesz tak nalać , jak napisałeś wyżej, ale musisz obserwować, jak będzie pod słabszym światłem ciemniała, to luz, by znowu nie przenawozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy kurde to już wolę przenawozić niż niedowozić, do tej pory gorzej wychodziłem na niedożywieniu planta. Dobrze, że nie robiłem defoliacji ani żadnej gałązki jeszcze nie uwaliłem 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Na razie lać musisz, bo poleci pod kosę w połowie kwitnienia: :D Jednak jak zobaczysz, że pociemniała, to przystopuj i podkręć panel na 100 % .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy trochę się z tymi luxami nie zgodzę, sprawności LED nie mierzy się w luxach tylko bardziej ppfd dostępne do użycia przez rośliny, luxy są dla ludzi i barw światła widzialnego. 

 

Sory za off, nie wytrzymałem 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr Ja odnoszę się głównie do energii świetlnej, jaką generuje i słońce i hps i panel led, a jaką to energią bombardowana jest roślina, ta energia bierze udział w reakcji fotosyntezy, jaka zachodzi głównie w liściach, przy tej dawce energii świetlnej roślina u @konopny_janusz zbyt szybko wykorzystywała pierwiastki, jakich on nie był w stanie uzupełnić na poziomie adekwatnym do potrzeb planta i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...