Skocz do zawartości
konopny_janusz

Problem z liśćmi - co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Nie, głównie P i K, jak u mnie, dałbym dawkę z ec tak 1,8 ec z bloom,  ale ci tego nie jestem w stanie zmierzyć, bo nie mam tego, co ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Możesz rzucić bloom , u mnie są znacznie mniej wyssane z K i P, ale za to mają więcej N niż twoje, więc nic z N nie mogę u siebie dać, a ty możesz, więc u ciebie na ten moment wystarczy bloom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy czyli mam jakby dwa różne obrazy, w poprzedniej uprawie lałem nawozy jak pojebany, a tutaj głodzę, trzeba znaleźć coś po środku. Mam nadzieję, że nie ucierpię teraz w tej uprawie jakoś na plonach i całość się pozbiera jak wjedzie to pk, które dopiero niestety po świętach ogarnę bo teraz nie ma jak

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Gorzej zawsze jest przekarmić, ale twoje są mocno wygłodzone, weź jeszcze ph ziemi sprawdź, czy mogą się optymalnie karmić tym, co jest w glebie, ale twój obraz roślin, to taka typowa głodowa uprawa, w jakiej roślina błaga o pokarm, a ty dajesz jej piętkę chleba zamiast steku, jakiego się domaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  parę dni temu sprawdzałem pH płynem helliga, nie chce sobie sondy brudzić i też nie mam wody destylowanej przy sobie, wszystkie były żółto oprócz najwyższej violator kush jaka miała jasno zielony co by wskazywało pH w granicach 7

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ty sobie jaja robisz? Nie chcesz sobie sondy brudzić, stary, ja ją myje pod zwykłą wodą z kranu, osuszam ręcznikiem papierowym, albo chusteczką papierową i jest dobrze. Sprawdź, jak jest obecnie , stosujesz cytrynę , dolomit i nie wiadomo, co teraz siedzi w ziemi, jakie ph. Ja stosuje ph minus od Plagrona, jakie czyni ph w ziemi w miarę stabilnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ale trzeba mieć wodę destylowaną której obecnie nie mam, z którą trzeba zmieszać ziemię, więc nie zmierzę pH ziemi na ten moment przecież ci piszę : D

raz sypnąłem łyżkę - dwie pod krzaki gdzie mają 12 litrów ziemii, ale się stało : D

właśnie miałem problem z zbyt kwaśną glebą dlatego tak zrobiłem, wszędzie było na pomarańcz

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  O qrna mam wodę destylowaną w baniaku 5 l, ale jej nie używam i coś stało się u mnie złego, w jakieś uprawie, jak tak, to wskaż w której ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Natomiast , jak ci na wodzie destylowanej tak bardzo zależy to leć do carrefoura, na dziale z narzędziami, pierdołami do samochodu i innymi rzeczami znajdziesz baniaki 5 l wody destylowanej za niecałe 5 zł.

@konopny_janusz Wkładam delikatnie sondę do ziemi, nie na chama , by nie uszkodzić, cała filozofia.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy przecież na stacjach benzynowych są, to nie problem, ale chodzi mi o to że jest północ, chciałoby ci się teraz specjalnie jechać po wodę destylowaną 20 kilometrów? 😄

@Zielone krainy  ale takie coś da mi niemiarodajny wynik bo przed chwilą podlewałem planty, weźmie mi pH z powierzchni a nie ze środka. Nie chcesz mi chyba powiedzieć że wbijasz tą adwę i dosięga ci połowy doniczki?

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ta tak ci ogólnie mówię, jak ci zależy na wodzie destylowanej, ja wody destylowanej nie używam, kiedyś kupiłem baniak 5 l i sobie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  też kupowałem, ale poszło wszystko pod water curring. Teraz dla mnie priorytet to ogarnąć pk 13/14 zaraz po wszystkich świętych najlepiej

@Ważniak kiedyś wspominał, że mimo to, że leje wodę o pH koło 7, z dna doniczki wylatuje 5,5 pH. Śmiało mogę to potwierdzić : D

chyba jakieś mikroorganizmy, które żyją w ziemi przetwarzające pokarm w glebie zakwaszają ją, bo jak to inaczej wytłumaczyć

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Na cholerę mi wbijać Adwę do połowyy doniczki, lałem to samo na powierzchni, co głębiej, więc ph powinno być podobne, jak będą różnice głębiej to minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  no a u mnie są różnice, więc nic mi nie da taki pomiar. Leje od dzisiaj całyczas koło 6,5 pH i tak do końca uprawy, nie chcę zaburzać niczego cokolwiek w tej glebie się tam dzieje

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ziomek każdą uprawę z pełnym powodzeniem skończyłem, stosowałem do tej pory sok z cytryny, adwą mierzyłem powierzchnie gleby i modyfikowałem dalej sokiem z cytryny w każdej uprawie i chyba sam z fotorelacji widziałeś, że każda uprawa wyszła bardzo przyzwoicie, nie wiem z czym ty masz problem, ale moim zdaniem rób, jak ja , a wyjdziesz na swoje, bo mam to sprawdzone, ale wątpić możesz , bo zwątpienie to rzecz ludzka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...