Skocz do zawartości
konopny_janusz

Problem z liśćmi - co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

@konopny_janusz  No znam to,  ostatnio miałem 6 sztuk , ale na mniejszej powierzchni niż twoja i było większe tyranie, a teraz uprawa u mnie, to wielka przyjemność, bo wszystko przebiega prosto i błyskawicznie, jak chodzi o poświęcony czas uprawie, ale też sobie utrudniłem, bo niepotrzebnie robiłem trening Fim i Topping, teraz już bym tego nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  jak mi teraz wyjdzie 30-40 gram ze wszystkiego to odpalam zaraz następny projekt, tym razem już z miernikiem pH i allmixem. Warto dokupić miernik EC też?

 

jarania trochę będzie, 40g to chyba 2 - 2,5 miesiąca, a przynajmniej mam jakąś nauczkę

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Ta, jak ci coś "wyjdzie", to wyjdzie na pewno więcej niż 30--40 g, a co do miernika ec jasne , że warto, bo sobie można sprawdzić stężenie nawozu i mieć przez to pewność, że ani się nie przekarmia ani się nie głodzi.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Sok z cytryny się nadaje, ale nigdy nie będzie stabilny, ph się w glebie zmieni , bo sok z cytryny to substancja organiczna, jaka szybko zacznie się rozkładać, a co spowoduje, że ph w ziemi skoczy, lepiej mieć ph minus, ale z nim trzeba uważać, bo złe użytkowanie jest niebezpieczne dla plantów. U mnie na 700 ml wody czyli tyle ile leje na jedną rośliną, wystarcza 3-4 małe krople ph minus, bym miał równe stabilne 6-6,2 ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  No tak, ale jak zbijesz ph w dół za bardzo to mieszankę wylewasz do zlewu, nie bawisz się potem w regulacje taką, że dodajesz ph plus i starasz się wyrównać, bo to najlepszy sposób, by zaszkodzić plantowi toksycznością takiej mieszanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...