Skocz do zawartości
konopny_janusz

Problem z liśćmi - co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy wiem no, ale płyn helliga jest od mierzenia pH gleby, nie po to specjalnie wierciłem dziury w połowie doniczek, jutro zrobię ten sam test i pokażę ci zdjęcia kolorów : D

a teraz nie ma sensu po podlaniu wbijać miernik w glebie bo ci mówię, że u mnie na dole doniczki jest coś innego jak na powierzchni. Coś mi po prostu zakwasza glebę

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  wiem co im lałem z nawozów na wegu i praktycznie sama woda leciała, raz dostały bio grow w dawce 1 ml na litr wody więc nie jest problem z pH tylko z tego że nie ma co jeść bo skąd by się miało wziąć

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  Zrozum, ja nie twierdze, że masz złe ph ziemi, ale mówię jedynie, abyś się, co do niego upewnił. Sam ci powiedziałem, że są głodne to podstawa, że potrzeba im pierwiastków, a jedynie zasugerowałem ci, co jest standardowe, aby sprawdzić ph ziemi, by do końca wykluczyć możliwość "blokowania", bo stosujesz dolomit sypany pod krzak w doniczce, a do tego lejesz wodę z cytryną, jakiego ph nie jest stabilne, bo to związek organiczny, jaki ulega szybko rozkładowi, więc w glebie ph szybko ulegać może zmianą , zwykle leci właśnie w górę, co w połączeniu z głupio nasypanym pod krzak dolomitem , nie na outdorze, ale w indoor, czyli na małej powierzchni, to może windować ph w górę i blokować wchłanianie się pierwiastków, więc warto ph gleby sprawdzać w przypadku , gdy nie stosujesz preparatu dedykowanego - mineralnego, typu ph minus od Plagron, lub innego, ale tego rodzaju.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie mam ci jak wyciągnąć ze scroga skittlez jaka jest w ziemii all mix a leje jej wszystko to samo co innym, a ona nie jest aż tak niedożywiona, zobacz sobie na to zdjęcie bez lamp co wstawiłem, lewy górny róg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wbiłem miernik w glebę na wierzchu jest 7,8, na dnie jest 5,9. 😄

Robić flush? 

Zastanawiam się czy nie zacząć od nowa uprawy xD

Kupiłbym allmixa i pH down. W żadne ziemię z marketu bym się nie bawił już 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  tej obok zrobiłem flusha bo miała 7,8 pH na powierzchni, trzeba było coś działać 🙂

podlałem ją 16 l wody o ph 6.0

A do tej LSD wlałem 2l wody o pH 5,7

wszystko z bloomem

chyba nie powinno się nic złego stać

Najwyżej zacznę od nowa 😄 nie lubię patrzeć jak plant zjada samego siebie

na dniach dokupię pk, ale teraz z tydzień muszę nie podlewać, albo lepiej

generalnie woda z kranu u mnie ma 7,8 pH i tu jest największy problem. A przez całego wega nie byłem o tym świadom. Odstana 24h ma 6,9 Już oaza z biedry ma mniej..

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz To siatka pocięta, jak flusha robiłeś ? Ja bym tak nie działał, zbiłbym to w około 3 podleniach do dobrej wartości. Jak chodzi o efekty twoich działań to obserwuj one i tak oberwały i ph i robactwem, a do tego jeszcze były głodzone, więc na dzień dobry sporo błędów, ale to nie przekreśla uprawy, no chyba że dalej będziesz działał nie do końca rozsądnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...