Skocz do zawartości
konopny_janusz

Problem z liśćmi - co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Według mnie to objaw niedoboru, wysysa ci się liść zobacz sobie inne w jego okolicy, nie ma tej soczystej zieleni, co to za plant LSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostała dzisiaj magnez i wapń i sporą dawkę bioblooma bo 6,5 ml na 1,5 litra wody, może jej się coś poprawi

@Zielone krainy tak, to jest LSD

@Zielone krainy to jest ten topek najbardziej fioletowy. Ostatnio pisałeś że przejdzie na liście to chyba przeszło 😄

IMG_20211030_215957.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz No nie poprawi się po magnezie i wapniu, bo liść jest wysysany z N, P i K.  LSD jest żarłoczna, moje też jedzą, jak głupie, leje i leje, a i tak im mało, taka odmiana. Zrób koktajl z grow i bloom, ale w odpowiednich proporcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Poczekaj, jak coś wlałeś to zaczekaj na reakcje, nie dolewaj od razu, poczekaj na reakcje. One na górze są jaśniejsze ogólnie, więc N tam też jest zjadane, ale głównie bym powiedział, że domagają się pierwiastków na kwitnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Jaki calmag używasz? Z bloom styknie, jak chodzi o ilość, ja już lałem wielokrotnie z dawkami bloom, zaczynając od 6 ml , a teraz leci 7 ml na 1,5 l wody, ale ty masz inne bloom, więc się tym nie do końca sugeruj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz To za dużą dawkę calmagu dajesz, jak na ten etap, na 2 l bym dał 1 ml i starczy to nie są dojrzałe planty, jak będziesz szalał z calmagiem to też sobie zaszkodzisz, bo poblokuje inne pierwiastki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ale to po szklance dostały tym roztworem, ale z tym azotem mnie zmartwiło bo już dawno odstawiłem bio grow, dostały teraz jeszcze po szklance bloom + grow tylko te dwa planty z jasnymi liśćmi na górze, żebym już mógł spać spokojnie, ph roztworu 6,2 idealnie nie musiała woda odstać 

generalnie ta LSD dostała kiedyś flusha, dlatego pewnie szybciej wypłukuje się ze składników, bo mam drugą LSD która tego problemu nie ma 🙂

wszystko układa się chyba w logiczną całość

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  To nie lej więcej tego, zmień proporcje, by były bardziej odpowiednie do obecnego etapu rozwoju. Dawaj calmag w ilości 0,5 ml na 1 l , więcej nie trzeba. Ja po obserwacji swoich wnioskuje, że chcą głównie P i K i to w takich ilościach, że odpuszczam bloom, a tym bardziej grow, bo stwierdzam, że już teraz musi lecieć GS, lub pk 13/14, zależy czym kto dysponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ale ty nie miałeś takich jasnych szczytów. Grow + bloom dostały teraz 2 planty. Następne podlanie sama woda. Pk 13/14 już nie mam, mam bloom i top max, chyba będę coś musiał dokupić, bo wywaliłem pk 13/14 do kosza po ostatniej uprawie. A szkoda bo była prawie cała butelka 500ml

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Mam też jasne szczyty ziomku, zrobiłem chwile temu po zgaszeniu świateł zdjęcie, by się dobrze przyglądnąć liściom i na bank potrzebują P i K , ale głównie K z tego, co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy czyli na nawozach na flo bio-bloom i top-max nie dojadę do końca? będzie konieczny ten plagron pk13/14?

dzisiaj się naliczyłem 42 topków nad siatką, codziennie ich liczba się zmienia, ostatnia defoliacja wjechała, już zostawiam je w spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Może dojedziesz, nie widzę po zgaszonych światłach twojej sytuacji, widzę swoją, wiem, że nie mogę lać nic z azotem, więc też nie mogę lać bloom, a muszę dostarczyć P i K, więc u mnie zostaje green sensation od Plagron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz To jakbyś miał ziomek w domu lwa, ale traktował go, jak wróbla i karmił go okruszkami, masz okruszka zjedz będziesz silny i zdrowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...