Skocz do zawartości
Duży Topek

4x auto / Ts600 / Ziemia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie  😉 

Tym razem podchodzę bardziej rozsądnie, oraz po upadkach i wzlotach także będzie co oglądać.(3UPRAWA)

Na sam początek dodam że miały być 3 automaty w boxie 50x50x120, lecz dzisiaj okazało się że pestka którą uznałem na straconą wyszła na świat

Sprzęt:

Box : 50x50x120

Lampa : ts600 100w

2auto w 11L donicach oraz 2 auto w 5-7L donicach

Nawozy : Pk13-14 , jakiś bloom na koniec oraz grow na wega

Ziemia : Plagron lightmix

Pestki : Auto ~ amnesia gold ~ amnesia lemon ~ grapefruit ~ pineapple (2 owocowe w mniejszych, a 2 amnesie w 11L)

Nawilżacza nie posiadam, ale jest wilg. jest w granicach 55%.

Wiatrak mieszający + Wciągający mefedronparty

Auto grapefruit ma już kilka dni, a reszta dopiero kiełkuje. Aktualizacja jakoś za tydzień+-

 

126025674_3514682551957639_2434513287273394658_n.jpg

20211029_142705_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę was poinformować że dalej 2 panny nie wyszły na świat : amnesia gold oraz pineapple. 

Aktualnie wrzuciłem w razie w jeszcze jedna  pestkę pineapple do wody i ewentualnie zrobimy 3 automaty

 

Najważniejsze że amnesia lemon oraz grapefruit mają się dobrze, a 3 roślinki będzie łatwiej upchac przy takim metrażu. 

Ps : pierwszy raz kilka pestek mi nie wyszło czyżby zła passa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Duży Topek napisał:

Ps : pierwszy raz kilka pestek mi nie wyszło czyżby zła passa? 

a wcześniej kiełkowałeś coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Pewnie za każdym razem wychodziły, ale coś teraz nie idzie. Możliwe że na dniach się pokażą także jeszcze poczekam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Duży Topek  Szkoda, że to auto, bo jakby fotoperiody, to wystarczyłby odpowiednio długi weg , dobrze zrobione treningi i wyszedłbyś z tych trzech roślin grubo na swoje.

Po co w ogóle kupować automat na uprawę Indoor? Jedyna odpowiedź, jaka mi samemu przechodzi do głowy to taka, że ktoś nie potrafi przełączyć sobie światła z 18/6 na 12/12, albo mu się nie chce. Bo automat ma większy sens przy uprawie w outdoor, gdzie sobie światła ktoś nie może przełączyć, bo nie ma wpływu na to ile świeci słońce na niebie, więc sobie fotoperioda sam nie przełączy na kwitnienie, gdy ma go outdoor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnesia gold wyszła na świat 💕

Jeszcze pineapple została 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

Aktualnie 3 roślinki rosna i mają się dobrze, lecz niestety pineapple już druga pestka nie chce wyjść. Obstawiam że już raczej nie wyjdzie, ale dam im jeszcze 2-3dni dla pewności i dodam aktualizacje ze zdjęciami.

Pozdrawiam miłego weekendu 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx szczerze to rzucam do wody na 3-8h i do ziemi za każdym razem wychodziły po 2-3 dniach, a teraz ten sort co wziąłem to połowa po 3-5 dniach, a 2-3 nie wyszły. Ale wydaje mi się że za bardzo zajebany jestem i za dużo wody leje na start i zapadają się za bardzo w głąb ziemi przez co wychodzą po 5-6 dniach +-:roorrip:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Duży Topek ja bym raczej wrzucał do wody na 24h po 12h od wrzucenia tknął pestkę że by opadła na dno i nabrała wody by móc się otworzyć, jak się otworzy to wychodzi po 2 dniach, według mnie to jest bardzo sprawdzony sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 03/11/2021 o 01:01, Zielone krainy napisał:

Po co w ogóle kupować automat na uprawę Indoor? Jedyna odpowiedź, jaka mi samemu przechodzi do głowy to taka, że ktoś nie potrafi przełączyć sobie światła z 18/6 na 12/12, albo mu się nie chce

Odpowiedź jest prosta i zarówno złożona. Chodzi o czas i całkowite wykorzystanie wigoru i potencjału rośliny. W eleganckich warunkach w 80-90dni roślina da 100% swoich genetycznych możliwości. Wycisnales ile fabryka dała. 

Roślina Foto periodyczna potrzebuje minimum tyle samo czasu, w eleganckich warunkach w 90-100dni jest gotowa, ale ile jej potencjału wykorzystałeś? Można było wycisnąć z niej dużo więcej, ale wtedy zajmuje to więcej czasu. 

No i jak masz marsa600, bez regulacji, to sezon jest w huj stratny jak przełączysz na 12h, bo mu 6h naświetlania zabrałeś i w zamian nie dałeś więcej mocy. Automat w tym momencie ma aż o połowę więcej światła niż sezon. 

I jeszcze wiele niuansy jest, jednak generalnie chodzi o czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...