Skocz do zawartości
sahara

Nalewki z konopii

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@vego1989 Wpierw dekarboksylacja czyli piekarnik 110 stopni C i 60 minut, dopiero po tym do spirytusu, czas czekania 2 miesiące, gdy mowa o green dragon.

Czyli pozniej z tego spirytusu robię jakie chce nalewki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@vego1989  Tak, ale pamiętaj, że na początek zalecana ilość to 25 ml nalewki , nie więcej , bo to uderza naprawdę mocno , nie ma żartów.

A jak długo wchodzi taki kielich?bo np. Przy ciastkach trochę trzeba poczekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki co Ty powiesz?

Zajebiste na melanz, wszyscy walą, odczekujesz chwile, walisz 25ml i bania do konca imprezy 😅A tak na poważnie, porównywalna moc np do budyniu?bo po nim kiedyś mnie odcięło na kilka godzin, ale jak się obudziłem to byla zajebista bania xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kisi się już ponad 2miesiace. Jest tam 0.5l spirytusu.(ale zieloniutki jebany) Może ktoś z Was by dal jakiś przepis jak to rozcieńczyć i na ile. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, nie chce nic spieprzyć. Jutro by wytestowal człowiek jaka to mocą włada 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zasadniczo mieszać możesz ze wszystkim - ja nawet robiłem  klasyczne mohito i wyszło całkiem smakowe 😉 aczkolwiek musisz brać poprawkę na to, że nalewka z wodą zachowuje się jak Pastis (robi się "emulsja terpenowa" jak mleko, co w niektórych drinkach wygląda nieestetycznie i wtedy traci też na mocy tj.biodostępności THC). Rozcieńczać można tak tylko bezpośrednio przed spożyciem, bo roztwór się z czasem rozdzieli i wtedy już tego nie wypijesz. Jeżeli chcesz uniknąć emulsji to mieszaj tylko z wysokoprocentowymi alkoholami jak wódka czy gin. Nie próbowałem jeszcze robić drinków ze śmietanką (tłuszcz pewnie ułatwi wchłanianie, więc powinno być lepiej niż z samą wodą i gorzej niż z czystym alkoholem). 

Dawka bardzo indywidualna, w zależności ile Ci się THC rozpuściło- zacznij od niedużych ilości i stopniowo zwiększaj, bo potrafi nieziemsko sponiewierać. U mnie dawką optymalną jest ok 25 ml przy wodnym rozcieńczeniu. Nie piłem "na czysto" z wódką ale nie odważyłbym się pewnie  więcej niż połowę z tego wypić. 

FullSizeRender.jpg

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@vego1989 weź testowo w strzykawce mniejszą objętość nalewki i sprawdź jaka ilość wody nie spowoduje wytrącenia terpenów; ewentualnie możesz skorzystać też z precyzyjnej wagi wkraplając wodę do znanej objętości nalewki np. w kieliszku; 50/50 może się okazać nieosiągalne

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...