Skocz do zawartości
Barney's

Purple Punch / Lemon Tree / Pineapple Chunk / Peyote Critical - Lumatek Attis - Coco

Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, Barney's said:

@Tomaszszym tak pH 6.1 dołem jest ok 

ale on nie pytał o pH tylko o to czy z korzeniami jest wszystko ok 😄

nie no żart

 

Ja po swoich widzę, że te, które piją wolniej wodę lub nie piją jej wcale co można ocenić orientacyjnie po wadze doniczki są w gorszej kondycji i mają jakiś problem

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładanie tak samo wyglądały liście, dolne jakby usychały albo brał je niedobór calmag, a górne - nowe listowia miałem popalone końcówki jakby miały nadmiar. Jak nic nie zrobisz z podlewaniem /przesuszeniem medium to zaczną odpadać dolne liście, jakby ze starości, wtedy totalnie ogupiejesz ocb. A weź sobie wiadomość od @Dobry_Człowiek! do serca bo sądzę, że u Ciebie stąd te problemy. Przynajmniej ja tak miałem jak topiłem korzenie. Nawet w czasie kiedy zdecydowałem się przerzucić krzaki z plastikowych na skrzynkę to coś pisałeś. Wrzuciłem wtedy zdjęcia bryły korzeniowej, jak się przyjrzysz to w miejscach odpływu zobacz jaki kolor miały korzenie. U Ciebie może być to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's mi to wygląda bardziej jak nadmiar czegos a nie braki. Moim zdaniem powinieneś odstawić cal mag bo w tym momencie napewno nie jest Ci potrzebne. Dajesz je co kazde podlewanie a ja bym dal wtedy gdy sa braki. Tak jak pisałem Ci wcześniej, ze pisalem z doominik i on uprawia w hydro z wodą ro i nie dodaje na wege cal mag. Tylko na flo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's glowa do góry i do przodu ogarnij korzenie nie jest im za zimno czasem pobór mikroelementow jest zakłócony  jakby wapń żelazo co z tego ze im lejesz jak nie wchlaniaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Barney's napisał:

Myślę żeby to zakończyć wywalić je i zacząć od nowa 

I za każdym razem tak będziesz robił? Bierz na klatę to co było i sam wiesz najlepiej co zrobiłeś do tej pory. Od początku pomyśl czy byś tak samo poprowadził, gdzie był błąd i staraj się to naprawić. Bo każda kolejna uprawa może przynieść coś innego, a to co pokonasz teraz już nie powinno Cię nigdy zaskoczyć. Jest kilka możliwych powodów co to może być, każdy może mieć inny pogląd przez pryzmat doświadczenia nabytego lub wyczytanego. To nabyte empirycznie jest nie do przecenienia. Wyjebac i zacząć jest najłatwiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...