Skocz do zawartości
Barney's

Purple Punch / Lemon Tree / Pineapple Chunk / Peyote Critical - Lumatek Attis - Coco

Rekomendowane odpowiedzi

@Ważniak 6.3 dużo ? na flo powinno się utrzymywać ok 6.5, a 6.3 to idealne na weg 

Zresztą nie wiem jaki wy macie problem, roślina ma 3 dni, po tym czasie nic sensownego nie powiesz, poczekaj aż podrosną to problemy będą bardziej widoczne. Utrzymuj ph 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 on uprawia w coco. Wogole Co innego co ziemia. Ph Najlpiej utrzymywać poniżej 6. Na początku Najlpiej ph 5.5 do 5.8.

@Barney's uzywam canna rizhotonic i wiem ze cała dawka to 4ml na 1 litr. Niewiem jakie sa twoje dawki, ale 5ml na 1 litr to jest ponad cała dawke. Nawet tym tez mozesz skrzywdzić roślinę jak dajesz jej takie ilości odzywek od poczatku jej istnienia. Jak uzywasz wody ro to te ec 0.9 chyba za dużo. 

Obczaj sobie tą tabelke moze ci w czymś pomoże

 

20211002_073846.jpg

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 9 idzie średnio ale jakoś idzie 

Dzisiaj nowa zupa 

Coco a 2ml/l

Coco b 2ml/l 

Rhizotonic 4ml/l 

pH 5.7 

Ec 1.2 

Ogólnie problem został rozwiązany pH było za duże i je poblokowalo zupa była 6.0 ale po czasie musiała się zmienić na 6.4 lepiej ten dzień odczekać po rozrobieniu zupy bo pH potrafi skoczyć 

Lampa 60cm 40% mocy 

Światło 24/7 zauważyłem że lepszy wzrost jest na 24/7 i na 100% mocy lampy od startu i ok 80cm nad roślinami ale szkoda mi kasy na prąd 😄

Na doniczke 300ml zupy 

 

Dwie dodatkowe są o 8 dni młodsze dziś mają 2 dzień od włożenia już wychodzą 

 

IMG_20211105_122017.jpg

Edytowane przez Barney's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's kupiłem osmoze było ec 0 teraz jest 0.3 coś się zjebało

Godzinę temu, Barney's napisał:

Dzień 9 idzie średnio ale jakoś idzie 

Dzisiaj nowa zupa 

Coco a 2ml/l

Coco b 2ml/l 

Rhizotonic 4ml/l 

pH 5.7 

Ec 1.2 

Ogólnie problem został rozwiązany pH było za duże i je poblokowalo zupa była 6.0 ale po czasie musiała się zmienić na 6.4 lepiej ten dzień odczekać po rozrobieniu zupy bo pH potrafi skoczyć 

Lampa 80cm 100% mocy 

Światło 24/7 zauważyłem że lepszy wzrost jest na 24/7 i na 100% mocy 😄

Na doniczke 300ml zupy 

 

Dwie dodatkowe są o 8 dni młodsze dziś mają 2 dzień od włożenia już wychodzą 

 

IMG_20211105_122017.jpg

 

@onyx @Dobry_Człowiek! @fxxx1337

I co o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barney's napisał:

Lampa 80cm 100% mocy 

Nie rozumiem, tu piszesz że szkoda prądu i dajesz tak wysoko lampę.

Prawie identyczna moc światła a nawet większa byłaby gdybyś dał połowę mocy i lampę obniżył do 40 cm

To nie Hps żeby lampę trzymać wyżej niż 40 cm. Ja u siebie mam 20-30 cm. Jedyny minus w takim niskim podwieszeniu lampy widzę gdy na cobie są soczewki albo jest mało punktów świetlnych, nierównomiernie są rozmieszczone, wówczas pojawiają się różnice w oświetlaniu powierzchni, wtedy podniesienie lampy i większa moc pozwoli równomierniej oświetlić powierzchnię.

2 godziny temu, Barney's napisał:

zauważyłem że lepszy wzrost jest na 24/7 i na 100% mocy 😄

Wydaje ci się.

Jak zauważysz tak drugi raz, to jaszcze nie potwierdzi reguły, wiele innych czynników mogło mieć wpływ na takie twoje spostrzeżenie.

Jak masz światło 24/7 to jak kwitniesz 24/24?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 11 nie jestem zadowolony każda inna ...

IMG_20211107_064805.jpg

IMG_20211107_065416.jpg

Jedna żółta nie wiem co jej Dołęga jedna wogole na boki nie idzie a tragedia poprostu aż mi się odechciewa tego ciągnąć

Edytowane przez Barney's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's Cierpliwość to droga do sukcesu a w tym hobby sporcie musisz ją mieć. Jeżeli Ty już na starcie chcesz się poddać... wiem że tylko tak piszesz pod wplywem chwili dasz radę nie poddawaj się a będzie Ci dane 😉. i głową do góry nie jeden tu z górszego xyz wychodził.

V. 

Edytowane przez Krzysztof_Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! I tak i nie, ja ostatnio (sam wiesz) miałem różności ważne było dla mnie jedynie ten sam okres końcowy. Ale z tym że lepiej mieć parę dzieci więcej to święta racja 😇

Wydaje mi się że problem kolegi nie leży w różnorodności a bardziej w starcie sam przyznał się do małego błędu stąd różnice aż takie owszem od odmiany też ale później się powinny wyrównać jeżeli zrobi to co planował (trening) albo zaingeruje trochę jeżeli będzie miał problem z wysokością jak to robiłeś i Ty (=

ps. będzie dobrze. 

V. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...