Skocz do zawartości
Zjaranyarab

Strong Skunk 1x

Rekomendowane odpowiedzi

@Zjaranyarab dokładnie tak jak napisał @KlausKörner . Prawdę mówiąc to błąd na początkującego (też przez to przechodziłem więc teraz cwaniak ze mnie 😎😂). Zasada jest taka, że im dłuższe suszenie tym aromat zioła jest o wiele lepszy (zrobiłem kiedyś z takiego zioła zielonego smoka to aż się rzygać chciało tak jebała sianem ta nalewka ale moc jaką miała mi to wynagradzała). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki Poprawiłem kilka rzeczy ale moim zdaniem podstawa jest ciemno ma być wiatraczek na topy typowo nie dmucha jest postawiony dalej i bardziej na safke dmucha ale samo to jest przewiew w pokoju nie jest za gorąco i nie za zimno jest okej zobaczymy co dalej będzie za kilka dni 💪 Może tak jak jest piszesz trzeba czasu i za szybko panikuje 

Edytowane przez Zjaranyarab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym zapachem siana, to ciężka sprawa jest. Trzeba by w książkowych warunkach suszyć i ocenić. Raz tak suszylem temp 18 stopni, wilgotność powietrza 55-60% 10 dni schlo a i tak sianem jebalo. Odbiera to chęć, ja jak widzę takie zioło, to odrazu mam je chęć wyjebac w śmieci. Moc i wygląd to nie wszystko, bynajmniej dla mnie, zapach jest w sumie najważniejszy dla mnie, moc druga a wygląd trzeci.

Słyszałem, że ostatnie 2 tygodnie dobrze jest obniżyć wilgotność do 30% roślina wtedy się broni przed wyschnieciem i zalewa się żywicą, wzmaga produkcje terpenow a finalnie poprawia się zapach. Trzeba będzie przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki Jak na rasie suszy się dalej aczkolwiek pytanie mam czy ona ma być taka sucha w sensie jak dotykam syszke to takie suche jest jak lekko ręka po dotykam to lekkie okruszki zostają. Mysalem ze przesuszyłem ale łodygi patrzyłem nic nie strzela żadna.

chyba do słoika dam w sobotę i co jakiś czas będę otwierać i zamykać tez ponoć można tak suszyć No chyba ze tak ma być takie suche 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zjaranyarab podsusz aż łodygi będą strzelać a słoik na samym początku najlepiej otwierać co najmniej 2 razy dziennie. Jak za szybko dasz i wilgoć nie będzie miała gdzie "uciec", to pojawi się ona na topach i sort do wywalenia, bo do niczego więcej się on już nie będzie nadawał. 

Nie śpiesz się z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki To wiadomo

Ps. Polecam rodzinny biznes na netflix😂 zjarałem się to beka jak chuj z tego  serialu bo to w sezonach  tematyka na pewnie się spodoba 

Edytowane przez Zjaranyarab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 😁  krótko i na temat 

suchego wyszło 40g (czy to dużo czy mało ? Uważam ze jak na pierwsza uprawę jest okej) 

Dzięki wszystkim którzy pomogli mi w tej uprawie na pewno na następny sezon również polecę ale troszkę szybciej od maja jakoś.

jakość jest dobra mocno klepie i bardzo mocny intensywny zapach jest 😁😎.

A1355A3A-CE0A-4EB4-A7B5-C804D2765D1F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...