Skocz do zawartości
bingobum

Northern Lights Auto+ Gorilla Zkittlez Auto/ Lumatek Attis 200W / 60x60

Rekomendowane odpowiedzi

trichomy zrobiły się mleczne, chyba nie pomyliłem się w szacowaniu i za 2 tygodnie max ścinka będzie
zastanawiam się czy już im flusha robić, czy tydzień poczekać jeszcze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KlausKörner napisał:

Ostatni tydzień dwa, sama woda, flusha po co? 

gdzieś tam wyczytałem, że najlepiej flush aby pozbyć się nawozów z ziemi i potem do końca już woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, bardziej chodzi mi o to że jesteś w sumie po flushu, nie tak dawno jeśli dobrze pamiętam, nie lałeś tyle nawozów, aby tego nie zjadła przez dwa tygodnie. A po flushu będzie stała w wodzie parę dni zamiast dojrzewać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum ja niewiem co wy macie z tym flushem. Dwa tygodnie przed planowaną ścinką lac sama wode z odpowiednim ph i to wystrczy. Flush to jest przelanie doniczki woda z minimum dwa razy wiksza pojemnością doniczki. Czyli jak masz 11 litrów doniczke musisz dac minimum 22 litry. Po co na tym etapie dusić korzenie zabierając im tlen jak kwiaty Najlpiej puchnął na tym etapie.

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dobry_Człowiek! napisał:

@bingobum ja niewiem co wy macie z tym flushem. Dwa tygodnie przed planowaną ścinką lac sama wode z odpowiednim ph i to wystrczy. Flush to jest przelanie doniczki woda z minimum dwa razy wiksza pojemnością doniczki. Czyli jak masz 11 litrów doniczke musisz dac minimum 22 litry. Po co na tym etapie dusić korzenie zabierając im tlen jak kwiaty Najlpiej puchnął na tym etapie.

Niby tak, ale lejesz samą wode z roztworem ktory obniza ph, wiec trochę lipa, nie jest to czysta woda. Co ja zrobiłem na obecnej uprawie, tak wlasnie ostatnie podlewania z 2 tygodni leciała woda prosto z kranu, bez obnizania ph ani odstawania doby. No i nic wielkiego sie nie stalo, a jaki smak to zobaczymy za 10dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Brazil Munster napisał:

Jeżeli  obniże  w tym przypadku np sokiem z cytryny będzie full naturalnie. I nic smaku już nie powinno zjebac.  

Na wiadro 12L leje moze 1ml PH- z plagrona wiec imo mysle ze ta znikoma ilość nie powinna wpływać na smak. 

Niby taka znikoma ilość, ale wystraczy kilka kropelek zeby zbic ph z 8 do 6,wiec ja uwazam ze zdrowe to nie jest haha. Ale z cytryna dobry pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git Cytryna przestaje szybko obniżać pH z tego co mi wiadomo. Ja obniżam cal-magiem z bio-bizz po dodaniu nawozów i jest w przedziale 6.3-6.5, a daje calmagu może 1/4 dawki. Zawsze to jakiś ratunek przy utrzymywaniu stałego pH.

A wogole poczytaj na dokładnym opisie dawkowania bio-bizz masz rozpiskę co mieszać i w jakiej kolejności. Bo źle mieszając mogą się wytrącić sole i zgnilizna korzeni murowana.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba ostatnie zdjęcie przed ścinką. Liści już praktycznie nie ma, zostały tylko kwiaty i co ciekawe wciąż pojawiają się nowe jeszcze.

as.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner te liście popalone wcześniej były- pod spodem jest jeszcze warstwa zdrowej zieleni  na młodych liściach/kwiatostanach- wygląda to tak jakby roślina od góry usychała, a na dole ma drugie życie 🙂
@onyx zaskoczony sam jestem, narobiłem kupę błędów i był moment, że już je wyciągnąłem z box'a, bo wyglądało, że nic z nich nie będzie

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx myślę, że masz słuszną diagnozę, że to duża zasługa Lumatek'a- topy zaczęły puchnąć mocno jak ją ustawiłem ma max'a 

@UKTHC są zbite i bardzo żywiczne- powinno być dobre palenie  🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...