Skocz do zawartości
bingobum

Northern Lights Auto+ Gorilla Zkittlez Auto/ Lumatek Attis 200W / 60x60

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, bingobum napisał:

Coś niedobrego się chyba dzieje... 😞 

IMG_1059.JPG

IMG_1061.JPG

IMG_1062.JPG

IMG_1060.JPG

Obydwie takie? Jak tak to problem z ph raczej 

I troche mokro mają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git tak, problem z obydwiema; pH wody kontroluje miernikiem przy każdym podlewaniu; sprawdzę dzisiaj jeszcze pH ziemi może 

z czego wnosisz, że są przelane? podlewam 3x w tygodniu, za każdym razem jest sucho

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git ziemia ma pH ok 6 (pomiar może być mało precyzyjny ale na pewno kwaśno)

@fxxx1337 tak jest! 🙂 bez boom'a? nie potrzebuje w tej fazie fosforu jeszcze? z azotem mam fish-mix jeszcze jakby co

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum dziwne, wygląda jak by była przelana plus niedobór magnezu, najlepiej ocenić czy jest potrzeba podlewania na podstawie ciężkości doniczki bo wielokrotnie miałem sytuację gdzie na wierzchu było sucho a donica ciężka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx z tą ciężkością mam problem przez zastosowaną sztywną siatkę do scorg- nie podniosę doniczki bez ryzyka uszkodzenia rośliny; przed każdym podlaniem po prostu wkładam palucha do ziemi; po 3 dniach bez podlewania już też na oklapniętą wyglądała; przyjrzę się temu bliżej jednak 

są takie czujniki wkładane do ziemi (IKEA chyba to robi) może to jakiś pomysł jest?

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ładnie poskręcane górne listki , ma za kwaśno , prócz tego masz problem z transpiracją , zapewne masz wilgotność powyżej 50% i zbyt mocno podlewasz planta. Niedobory magnezu i przez zaburzoną transpiracje wychodzą niedobory wapnia. Czas na PK 13/14 + magnez który jest potrzebny by roślina PK absorbowała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut daje od 2 tygodniu cal-mag do każdego podlewania (ale tylko połowa dawki, więc może zbyt mało), wilgotność utrzymuje faktycznie 60%, z podlewaniem będę teraz bardziej uważał... 

czy zamiast PK13/14 może być Bio-bloom? 

może dobrym pomysłem byłoby podsypanie dolomitem? 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@bingobum  przyczyną zakwaszenia gleby może być w tym wypadku zawysoka wilgotność powietrza , ale paradoks 😉 ale przez wysoką wilgotność powietrza roślina bardzo powoli pobiera składniki i zarazem wodę , a przez skumulowanie nawozów w krótkim czasie nastąpić może zakwaszenie gleby , nie mylić z zasoleniem , nawozy bio nim są rozłożone na sole mineralne NPK potrzebują około 48 do 72h , więc łatwo jest przesadzić gdy nie ma odpowiedniej transpiracji. A dolomit jak najbardziej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Vampidrut napisał:

@bingobum  przyczyną zakwaszenia gleby może być w tym wypadku zawysoka wilgotność powietrza , ale paradoks 😉 

przeczytałem już "cały Internet" ale o tym nie słyszałem nigdy 😲 człowiek się cały czas czegoś uczy... wyłączyć na dobre nawilżacz, czy tylko zmniejszyć ustawienia? i powiedz mi jeszcze czy tym dolomitem lepiej podsypać, czy podać razem z wodą?



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@bingobum  ty nie czytaj o uprawie konopi , lecz o ogrodnictwie  ogólnie , tam jest wiecej informacji które przydadzą ci sie później przy uprawie konopii . A dolomit wymieszaj z wodą , daj garść na litr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Vampidrut napisał:

@bingobum  ty nie czytaj o uprawie konopi , lecz o ogrodnictwie  ogólnie , tam jest wiecej informacji które przydadzą ci sie później przy uprawie konopii . A dolomit wymieszaj z wodą , daj garść na litr. 

mogę do tego nawóz dać, czy jedno podlewanie z samym dolomitem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bingobum napisał:

@Git ziemia ma pH ok 6 (pomiar może być mało precyzyjny ale na pewno kwaśno)

@fxxx1337 tak jest! 🙂 bez boom'a? nie potrzebuje w tej fazie fosforu jeszcze? z azotem mam fish-mix jeszcze jakby co

Jak wyszlo ci rowne 6.00 a mowisz ze moze byc miernik troche nieprecyzyjny, to mozliwe ze masz np 5.80 albo 5.90 a to juz troszku malo. Ale jak sie to poprawia to nw, ale wydaje sie ze vampidrut dobrze prawi. I tak, ucz sie ogrodnictwa, a nie o skunie 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git tyle wiedzy co ja o ogrodnictwie przyswoiłem przez ostatni miesiąc, to i tak już kosmos 😉 najbardziej jeszcze praktyki brakuje; dobrze że jest takie forum i dobrzy ludzie chętni do pomocy 🙂

 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to coraz gorzej niestety 😞 
przesuszyłem trochę, podsypałem dolomitem, następnie podlałem pełną dawką bio-grow i cal-mag

IMG_1064.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...