Skocz do zawartości
bingobum

Northern Lights Auto+ Gorilla Zkittlez Auto/ Lumatek Attis 200W / 60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Ziomki,ja nie mówię ,że to już trup, ale to automat który stracił już z Wega dwa tygodnie. Jeśli w ogóle się podniesie to i tak nic nie nadgoni, a ile mu Wega zostało. Jaki weg taki w sumie plon, a ta roślina jak skończy weg to będzie miała 6 liści?

Chcesz to ją zostaw ale nowe pestki lepiej wykiełkuj. Miejsca ci nie zabraknie,z tej gigant nie urosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bingobum napisał:

jak tylko ogarnę dodatkową donicę, to może faktycznie zostawię...

Zostaw go i nie podlewaj jej, niech se wyschnie pare dni a moze i 20g z teog zdejmiesz 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 10- powiedzcie, że piękne 🙂

 

Nowa notatka.jpg

i przy okazji pytanie: czy planując SCROG powinienem je wcześniej trenować, czy po prostu zawiesić siatkę jak podrosną na te 25-30cm i wtedy je przekładać; to pierwsza uprawa, więc nie chce za bardzo męczyć roślin - bardziej mi zależy a by w górę za bardzo nie poszły

rozumiem, że ta roślina ma 3 piętra, a ewentualne LST jak będzie 5?

i jeszcze pytanie o podlewanie- zgodnie z zaleceniami podlewam póki co częściej ale tylko niedużą ilością wokół rośliny, a ja tu czytam, że niewielkie krzaczki dostają u was już 1-1,5l  co kilka dni; w jakim momencie powinienem zwiększać ilośc wody? nie chciałbym popełnić błędu z przelaniem

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster następny na 100% będzie sezon- auto dostałem jak pytałem o coś dla początkującego 😉 traktuje to głównie jako naukę/ zabawę - plony są tu drugorzędne póki co 

 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa 60%/50cm, wilgotność zmniejszona do 60%
zaszczepiona mikoryza, był na starcie root-juice i póki co jedno podlanie bio-grow, kolejna będzie woda 


tak to wygląda w 16 dniu- chyba wszystko OK? jedyny problem, że łodygę ma grubaśną strasznie i nie dałem rady LST zrobić pomimo przesuszenia- boje się, że uszkodzę roślinę; zdecydowałem, że założę w ten weekend siatkę do SOG'a i dopiero pod nią zacznę powoli naginać w miarę rośnięcia - żałuję, że polecili mi auto na start, bo z sezonem było by sporo łatwiej 

i pytanko: przy takiej wielkości jaką ilością wody podlewać? 

Nowa notatka.jpg

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum dał bym jej smialo 70% wilgotności, i zmniejszył dopeiro po tygodniu jak zakwitnie.  Jak na 16 dzień jest git. 

Musisz uwiazac lodyge od dołu a szczyt naginac w przeciwną stronę. Wszystko z wyczuciem A dasz radę.  Chyba że chcesz iść Scroga jak mówisz, też będzie git. 

Co do wody jaka masz tam pojemność donicy?

Ja ogolnie podlewam intuicyjnie, sprawdzam wilgotność gleby paluchem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum northem... ma to do siebie że dłuuuuugo idzie, wiem z autopsji, ale ta twoja to faktycznie jakiś niedorozwój załapała. moja nothem light auto szła około 5 mc i zbiór nie wart tego czasu, 

11 minut temu, bingobum napisał:

lampa 60%/50cm, wilgotność zmniejszona do 60%
zaszczepiona mikoryza, był na starcie root-juice i póki co jedno podlanie bio-grow, kolejna będzie woda 


tak to wygląda w 16 dniu- chyba wszystko OK? jedyny problem, że łodygę ma grubaśną strasznie i nie dałem rady LST zrobić pomimo przesuszenia- boje się, że uszkodzę roślinę; zdecydowałem, że założę w ten weekend siatkę do SOG'a i dopiero pod nią zacznę powoli naginać w miarę rośnięcia - żałuję, że polecili mi auto na start, bo z sezonem było by sporo łatwiej 

i pytanko: przy takiej wielkości jaką ilością wody podlewać? 

Nowa notatka.jpg

tu wygląda dobrze,  ale co do donic to bym zmienił na airpoty, ale kto co lubi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lamasky northen jest z tyłu i był wysiany chyba 5 dni później- idzie dość wolno ale wygląda zdrowo

@Brazil Munster pójdę w scroga, chociaż nie wiem jak to wyjdzie, bo wszyscy piszą, że wcześniej trening też niby potrzebny; doniczki są 11l

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum powodzonka i radości z panien ;), gdzies tu wrzuciłem moje northemy z opisem jak mi szła. trzymam kciuki, ja teraz opiekuję sie szybkim akaczem, grapefruitem , oraz bluebery, wszystko razy 2. sprawdzone szybkie i co ważne smaczniutkie. Z fartem :) a co do podlewania to sprawdzaj ciężar donicy, to dobry wskaźnik kiedy podlewać

 

 

Edytowane przez lamasky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Założyłem siatkę. Pomimo niezbyt udanego treningu goryl krzaczy się jak szalony, northern ciągle trochę z tyłu ale obie rośliny wyglądają na zdrowe i przybierają masy w oczach. 

IMG_1027.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update... zaczynamy kwitnienie. Northern wyraźnie zaczyna gonić brata. Delikatnie popalone końcówki potwierdzają, że roślina była przenawożona. Od tygodnia już leje wodę tylko z odrobiną cal-mag'u. 

Tak wiem, że to żaden SCROG, ale siatka i tak sprawdza się jak dla mnie znakomicie odsłaniając kolejne szczyty. 😉 Z sezonem będę to już robił po bożemu. 

2133961109_Nowanotatka.thumb.jpg.35132123307feeb34522f38531e44979.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Status na dzień dzisiejszy. Przez ponad tydzień była lana wyłącznie woda z cal-mag. Liście od spodu zaczęły robić się żółte, z czego wnoszę, że to najwyższy czas dać im kolejną dawkę papu. 😉 Poszło wczoraj wieczorem  2/3 zalecanej dawki bio-grow + bio-bloom. Ilość podlewanej wody zwiększona do 1500ml na doniczkę. 

IMG_1046.jpg

IMG_1048.jpg

IMG_1047.jpg

Lampa ostawiona aktualnie na 80%, 45cm od szczytów. Przestałem je już przekładać pod siatką, aby ograniczyć stres. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...