Skocz do zawartości
Luigi

Auto Green Gelato, Auto Blueberry Cheese | Mars Hydro TS600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@Luigi głupoty piszesz z tym LST do gleby że karłowate wychodzą , czasem jest to gen ,  ale w znakomitej większości przypadków to błędy w oświetleniu , podlewaniu i warunkach. 
Przy automatach im szybciej lst tym lepiej. Moje zawsze są na glebie i nie widze by były karłowate 🤷🏻‍♂️

C1185015-9070-40E5-BE4C-FE232E58CC4C.jpeg

F597C66A-42A1-4CA1-AA1E-D9EAEB6E5448.jpeg

89072283-B245-4E83-BE62-872FBF25FBB8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx @Vampidrut no właśnie patrzę na to drugie zdjęcie i to totalnie nie jest dla mnie gleba. Ty masz sztywno łodygę z jednej, a z drugiej ładnie wygięte w łuk LST. A ja żadnego łuku nie miałem. Nie usztywniłem łodygi od drugiej strony i położyłem je na płasko, że wyglądały jak martwe, wszystko dotykało ziemi. 

Więc to chyba nie gatunek i genetyka, skoro Gelato ma 29cm, a Blueberry 51cm. Wątpię żebym aż takie lotto jebnął i trafił z dwóch różnych seedbankow na dwa takie same geny. Czy to lampa? Nie wydaje mi się, bo moje 16 dniowy Purple ma 24cm wzrostu, a nie robię mu nic złego. Dostał normalnie nawozy, rośnie po swojemu, stąd odrzucam chujowe podlewanie, nawożenie czy lampy. 

Po prostu wciąż jestem zdania, że moje LST to nie był Low Stress Training, tylko coś w stylu "Gleba gleba, ręce za głowę i nie wstawaj"

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi  czyli znamy powód 😂

4 godziny temu, Luigi napisał:

@onyx @Vampidrut

Po prostu wciąż jestem zdania, że moje LST to nie był Low Stress Training, tylko coś w stylu "Gleba gleba, ręce za głowę i nie wstawaj"

 

I zgodzę się z @Luigi na temat gleby @Vampidrut bo one są pochylone a nie zglebione aczkolwiek lst wykonane prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@onyx @Luigi  Ile macie upraw za sobą ? U mnie zaraz pęknie 90 to tylko jedna z ponad 80 upraw na zdjęciu , jedne mocniej inne mniej były dociskane do gleby , ale nigdy nie miało to wpływu na to że były karłowate . No ale , koledzy wiedzą lepiej więc trzymajcie się swoich mitów o glebie i karłowatości przez to. Ja musiałem mieć super fuksa że karły mi nie porosły nigdy  😉🤷🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut Teraz to już podchodzi pod jakieś wywyższanie się. No i bardzo dobrze, cieszę się, że masz tyle upraw za sobą i życzę Ci drugie tyle. 

I nie, mylisz się. Podchodzimy do tego metodą dedukcji i nikt się tutaj nie wywyższa z tym, że na pewno ma rację, bo jebnął jedną uprawę. Ja nikogo nie edukuje o tym, że jeśli położysz roślinę to będzie karłowata. A Ty rzucasz mi argumentami, jakbym miał się opierać na twoim przykładzie.

I jeszcze raz powiem, Cieszę się, że masz tyle upraw za sobą, ale nie pierdol o mitach, bo to czysta dedukcja i skoro inne przy tej samej lampie/warunkach/nawozach, rosną tak jak powinny, że we wczesnych dniach są już wzrostem jak te, które zaraz ścinam, to jakim chujem mam za każdym razem zwalić na genetykę czy jakieś rzeczy techniczne. 

Po prostu widzę, co zrobiłem, widzę, że dopierdalalem ja do ziemi każdego dnia, więc nie miała prawa wstać, źle to zrobiłem i wiem to. Jestem ciekaw, czy gdyby nadszedł moment w którym stwierdzasz, że już nie doginasz bo kwitną i byś je zostawił do "wystrzelenia w górę" z poziomu ziemi, czyli gdy krzaczek miał może z 5cm, to by Ci to urosło na 90cm+, nie sądzę, a mam za sobą pół uprawy, nawet nie jedną. Coś co zaczyna kwitnąć doginane i ma max 10cm wzrostu nie wystrzeli nagle o 800%. Ale co ja tam wiem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut lol ziomek jak by nas totalnie nie zrozumiałeś i musiałeś pokazać swoją wyższość nie wiem zresztą po co ale chodziło w moim wpisie o to że lst@Luigi całkowicie przylegała łodyga do ziemi niemalże, co mogło mocno roślinę zestresować przez co wyszła karłowata a twoje lst jest nagiętę na tyle że łodyga jest pochylona i gdzie ja napisałem że lst na automatach powoduje karłowatość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Luigi  Nie mam zamiaru się tu wywyższać , bo nie mam w tym żadnego celu. Chodziło mi tylko o to że wszelakie informacje na temat upraw i ich problemów są z autopsji , po tylu uprawach już chyba wszystko przechodziłem i nauczyłem sie roślin , czego im trzeba czego nie , jak je karmić jak nie itd. Itp. 
Widze polska mentalność dalej sie nie zmienia , wystarczy trochę powiedzieć o swoim doświadczeniu by zostać posądzonym o wywyższanie czy chwalenie się , z takim podejściem do osób które mają pojęcie o uprawach nie wróżę Ci że nauczysz się więcej niż to co poczytasz na forach tego typu . No ale powodzenia. 

@onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut nie ma to jak wspominać o polskiej mentalności samemu pisząc " mam za sobą 90 upraw ALE CO JA TAM WIEM" 

Nigdzie nie skrytykowałem twojego doświadczenia nawet pochwaliłem pisząc że lst wykonałeś poprawnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@onyx  Co ma piernik do wiatraka ? Ale was boli że ktoś ma większą wiedze i podważa wasze teorie   Typowa polska mentalność , jedynie mogę się pośmiać w duchu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@onyx ja do ciebie nic nie mam , oznaczyłem cie bo byłeś czynny w dyskusji , cały temat kierowałem do autora , nie do ciebie. Tak w gwoli ścisłości , to ty pierwszy wyskoczyłeś do mnie z wywyższaniem się 🤷🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut Nie mów mi o mentalności, bo nikt Cię nie zaatakował. Oboje z @onyx mieliśmy podobne zdanie, fakt, on się nie zgodził w pewnym momencie, ale koniec końców dedukcja jest taka sama. Totalnie wyskoczyłes z dupy z tym, że masz 90 upraw, że pierdolimy mity, mamy Polską mentalność i zazdrościmy Ci wiedzy. 

Chłopie, to jest dla mnie konstruktywna krytyka i mam prawo się nie zgadzać z Twoim zdaniem. I za cholerę go nie neguję, miej sobie większe doświadczenie, ale dalej nie odpowiedziałes na moje pytanie.

Jak jebany automat, który zaczyna kwitnąć i mający 10cm od ziemi do najwyższego punktu ma nagle nie być karłowaty i osiągnąć 80-90cm? 

Totalnie napisałem, co zaobserwowałem i jakie wyciągam wnioski, bo inne rośliny obok już rosną normalnie, a Ty wjeżdżasz o mitach, głupotach i swoich 90ciu uprawach, jeszcze w zasadzie z taką pogardą do nas, że koledzy wiedzą lepiej. Stary, to jest dyskusja, a piszesz o nas jakbyśmy nie wiadomo jak Cię ścisnęli. Szło napisać, że uważasz tak czy tak, a nie wjeżdżasz na nas, że wiemy lepiej, że masz więcej upraw i ogólnie to my pierdolimy i mamy Polska mentalność. 

I Poczytaj sobie stary moja relacje, a potem gadaj, że sugerując się wiedzą z forum daleko zajde. Akurat 90% rad jakie tu dostałem i tak zrobiłem po swojemu. Więc nie uwazam, żebym się uczył na internecie.

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 04/10/2021 o 16:56, Luigi napisał:

@onyx @Vampidrut no właśnie patrzę na to drugie zdjęcie i to totalnie nie jest dla mnie gleba. Ty masz sztywno łodygę z jednej, a z drugiej ładnie wygięte w łuk LST. A ja żadnego łuku nie miałem. Nie usztywniłem łodygi od drugiej strony i położyłem je na płasko, że wyglądały jak martwe, wszystko dotykało ziemi. 

Więc to chyba nie gatunek i genetyka, skoro Gelato ma 29cm, a Blueberry 51cm. Wątpię żebym aż takie lotto jebnął i trafił z dwóch różnych seedbankow na dwa takie same geny. Czy to lampa? Nie wydaje mi się, bo moje 16 dniowy Purple ma 24cm wzrostu, a nie robię mu nic złego. Dostał normalnie nawozy, rośnie po swojemu, stąd odrzucam chujowe podlewanie, nawożenie czy lampy. 

 

Nie ma się co spinać ja mam w jednym boxie 3 Gelato od rqs w tym 2 z jednego zamówienia a 3 z innego i 2 pierwsze są karłowate a 3 to wygięte przegoniło, ak47 który dominował, ale nie wydaje mi się że będzie wydajniejsze od karłów, moja pierwsza uprawa bez cyrków typu lst itp 6-7 tydzień.

IMG_20211005_210850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DonPedro no i mega Mordko. Najważniejsze, że to jest Twoje. Najważniejsze, że masz swoje zdanie. Tu nie chodzi o spine, ale dyskusja o możliwych błędach.

Skoro @Vampidrut mówi, że wziął to wszystko z autopsji, to w takim razie czemu mi jest zarzucane, że mam teorie z forum i daleko nie zajde. Stary to była moja autopsja. Zrobiłem tak, na jednej - mała, zrobiłem na drugiej, mała, mam trzecia, czwarta i piątą a nawet szóstą na której tego nie robię, są ogromne. No to jak tu nie dedukować tego co się stało w taki sposób. Totalnie wyciągam wnioski z których się uczę, a Ty sugerujesz, że pierdole bo Ty masz 90 upraw i wiesz lepiej. Nigdzie nie skrytykowałem twojej wiedzy, wręcz życzyłem Ci kolejnych tylu upraw, a wjechales w nas jak w bajkopisarzy i amatorów, którzy piszą głupoty.

Nie uważam, żebym pisał głupoty, a już na pewno nie edukował innych, że tak jest. Z nawozami też już słyszałem, przenawożona, lać samą wodę, nie potrzebuje nawozów. Chuj tam, robię po swojemu, nie czekam aż pokaże braki i jestem z tego dumny, może kiedyś zmienię zdanie, może kiedyś po 60tej uprawie stwierdze że jednak inaczej jest lepiej, a póki co to moja autopsja, na którą mi wyjechałeś, podając za przykład to, że zrobiłeś 90 upraw więcej ode mnie, tak na prawdę nawet nie przyglądając się o jaki przykład chodziło w dyskusji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...