Skocz do zawartości
onyx

Lowryder auto [ Mars TS600 100W ] (0.16m2)

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Dzielnicowy napisał:

automata nie przyspieszysz jeśli chodzi o kwitnienie przełączając na 12h bo są fotoobjetne,

Nigdzie nie pisałam o czymś takim :roorrip:

Edytowane przez Morenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 50

Postanowiłem przełączyć na 12/12 i mam 4 dzień indukcji, ja tam nadal zmian nie widzę bo nadal roślina robi kolejne piętra xD

Mam wrażenie jak by tak roślina nie chciała nigdy zakwitnąć ale przecież to nie możliwe więc czekam i czekam i pewnie ten projekt spokojnie potrwa 100dni+ no ale cóż

Wystąpiły pierwsze niedobory i zaraz poszukam na tabeli czego to mi brakuje ale podejrzewam że mg bo leje jej cały czas wodę i nic poza tym więc jak na 50 dni to i tak nieźle się trzyma bez papu.

Od jakiegoś czasu zauważyłem że końcówki liści zawijają się trochę w dół, na początku myślałem że to przez temperaturę bo przez 2tyg miałem ponad 30° w boxie i do tego 30% wilgotności z myślą że skoro roślina już się określiła to znaczy że kwitnie, takie uroki początkujących

Dolne liście są zjadane przez roślinę i pomalutku odpadają i ciekaw jestem czy podczas kwienienia roślina idzie jeszcze w górę bo jeśli tak to będę musiał jakoś dziko podnosić lampę, przeglądam inne fotorelacje i mnie dupa piecze że innym niż dawno kwitnie a ja nadal na wegu xD

Oczywiście pozdrawiam i życzę smacznej kawusi 

 

IMG_20210611_120732.jpg

IMG_20210611_121201.jpg

IMG_20210611_120814.jpg

IMG_20210611_120747.jpg

IMG_20210611_120827_1.jpg

7092650_2c197.gif

Wychodzi na to że roślinie brakuje (k) czyli potasu 

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zaraz zacznie ładnie kwitnąć 🙂 te liście z dołu bym pousuwał na Twoim miejscu. Będzie lepsza cyrkulacja powietrza a z tych żółtych liści i wysuszonych już roślina wyciągnęła co miała wyciągnąć i raczej teraz już jej się nie przydadzą 😉 powodzonka! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UKTHC z jednej strony masz rację a z drugiej strony zazwyczaj czekał aż roślina sama odrzuci liście by wystarczyło lekko spotkać by odpadły ale ta cyrkulacja też jest istotna więc chyba tak zrobię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki wydaje mi się że mogło to być spowodowane tym że jak roślina pokazała płeć to myślałem że już zaczyna kwitnąć i dostała kilka razy top max jako stymulator kwitnienia i może z raz bio bloom połowę dawki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Zazwyczaj zmieniając światło na 12/12 i lejąc nawozy na flo wymusza się kwitnienie i roślina za chwilkę zacznie kwitnąć, zależy czy brakuje jej papu czy nie, widać po szczytach ze się zabiera do kwitnienia wiec za chwilkę ruszy. Kontroluj pH i poodcinaj te liście pousychane a będzie dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki ph gleby sprawdzę często i jest w normy, woda z resztą też sprawdzana przy każdym podlewaniu, no nic czekam 

@Majki co myślisz o tym że jeżeli faktycznie ten automat ma takie opóźnienie w kwitnieniu to po zaczęciu wiązania kwiatów wrócę do fotoperiodu 18/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx nie wiem jak to wyglada z automatem i czy to napewno automat bo się zbiera do kwitnienia jak sezonowka, ja tam bym zostawił 12/12 ale niech się jeszcze inni wypowiedzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki wydaje mi się że opóźnienie w kwitnieniu jest spowodowany tym że popełniłem błąd lejąc stymulator kwitnienia i raz lejąc raz bio blooma połowę dawki przez co faktycznie roślina w świetle naturalnym mogła wydawać się mocno nabita azotem ale czy to by aż tak opóźniło kwitnienie, kto wie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 55

 

Sprawa wygląda tak że przełączyłem na kilka dni w systemie 12/12 i zaczęła wypuszczać włoski świadczące o wejście w fazę kwietnia ale że chciałem się upewnić czy to na pewnie nie automat więc z powrotem przełączyłem na 18/6 i roślina zareagowała w sposób następujący wracając do fazy wegetacji ponownie budując nowe piętra, teraz już na 100% wiem że zrobili mnie w konia i zamiast automatu mam sezonówke xD no cóż 55 dni Wega i zobaczymy co z tego będzie i jak długo to potrwa xD finalnie od dziś już jest ponownie 12/12 i tak już zostanie aż do końca swojego żywota nie wiecznego amen, mam nadzieję że nie zhermi i szkoda że nie domyśliłem się tego wcześniej bo tak to bym zrobił scorga. Na zdjęciach roślina jest zdrowa więc póki co warunków nie opisuje bo skoro widzicie że zdrowa to wiecie że warunki są optymalne, dziękuję za uwagę i życzę smacznej kawusi 🙂

IMG_20210616_113708.jpg

IMG_20210616_113607.jpg

IMG_20210616_113701.jpg

IMG_20210616_113650_1.jpg

Sad Pablo Escobar 16062021115303.jpg

CallMeCarson Crying 16062021115557.jpg

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 61/6 dzień po przełączeniu 12/12

Po przełączeniu rośliny wyjebalo w kosmos do góry i dziś patrzę a mam odległość 15cm szczytów od Leda i wyżej już nie uciagnie więc postanowiłem podjąć poważne kroki i zastosować super cropping, finalnie i tak zdaje sobie sprawę że cały projekt potrwa około 120dni+ więc niech się dzieje wola nieba, ostatnio miałem problem z pH bo sprawdzałem i było ponad 7 więc już zamówiłem pH minus bo cały czas leciałem na cytrynie xD, roślina niby wypuszcza włoski ale od niechcenia i wlecze się okropnie, mam duże problemy z temperaturą bo ciągle ponad 31 stopni lub więcej, powycinałem trochę liści które zasłaniały środkowe odrosty w końcu będą miały jakiś dostęp do światła bo wcześniej główne szczyty je dominowały i rosły słabiutko. 

Pozdrawiam

IMG_20210622_115441.jpg

IMG_20210622_115450.jpg

IMG_20210622_115457.jpg

IMG_20210622_115516.jpg

IMG_20210622_115533.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...