Skocz do zawartości
Annigmato

Box 80x50x100 wentylacja i światło

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Zielone krainy napisał:

@Annigmato  Mniej więcej tak powinno to wyglądać.

box.jpg

@Zielone krainy z tego co mi radzili to jeden otwór pasywny No i wyciąg wiec 2 dziury tutaj widzę 3 ale jak tu jest wentylator połączony z filtrem ?

@Zielone krainy mniej więcej coś takiego z tym ze wentylator mogę umieści w szafce obok tj tak jakby dzielona komoda 2 szafki 40cm i 80cm i w 40 wcisnę wentyl

A952BC09-BEBC-445D-899A-92AA4984761E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Annigmato Może być pasywny, ale jak będzie wentylator to lepiej będą rośliny dotlenione, ja sam mam wentylator wprowadzający , jaki wprowadza więcej świeżego powietrza, raz, że to obniża temperaturę w boxie , bo następuje szybciej wymiana chłodnego powietrza, a do tego świeżego powietrza, jakie dotlenia rośliny, więc nawet, jak będzie w boxie gąszcz to ciężej o duchotę. Dziury są dwie. Wlot i wylot. Wentylator jest na końcu rury wentylacyjnej , a filtr węglowy znajduje się w boxie. Powietrze z boxa jest wciągane przez filtr węglowy i wyprowadzane na zewnątrz boxa rurą ( przewodem wentylacyjnym ) , a jest ciągnięte przez wentylator , jaki znajduje się na końcu przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Obserwuje temat, żeby podłapać jakieś pomysły. Też jestem początkujący i w swoim boxie wentylację zrobiłem jak na zdjęciach poniżej, czyli wewnątrz boxa went. wyciągający, podłączony do przewodu wentylacyjnego, który wychodzi na zewnątrz boxa, wlot pasywny. Moje pytanie, czy może tak być? Temat zapachu na razie zostawmy, to nie będzie problemem u mnie, chodzi mi jedynie o wentylację.

 

in.jpg

out.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Zielone krainy napisał:

@Annigmato Może być pasywny, ale jak będzie wentylator to lepiej będą rośliny dotlenione, ja sam mam wentylator wprowadzający , jaki wprowadza więcej świeżego powietrza, raz, że to obniża temperaturę w boxie , bo następuje szybciej wymiana chłodnego powietrza, a do tego świeżego powietrza, jakie dotlenia rośliny, więc nawet, jak będzie w boxie gąszcz to ciężej o duchotę. Dziury są dwie. Wlot i wylot. Wentylator jest na końcu rury wentylacyjnej , a filtr węglowy znajduje się w boxie. Powietrze z boxa jest wciągane przez filtr węglowy i wyprowadzane na zewnątrz boxa rurą ( przewodem wentylacyjnym ) , a jest ciągnięte przez wentylator , jaki znajduje się na końcu przewodu.

@Zielone krainy No dobra a jakby ten pasywny uzbroił w jakiś komputerowy wiatrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Annigmato Jak najbardziej sam tak właśnie mam, ale mam wiatrak komputerowy 14x14 cm podłączony pod zasilacz 12 V o przepływowości 110 m3/h.

@dantes205   Nie będzie, jak tylko masz odpowiedni przepływ powietrza dla rozmiarów tego namiotu, co ma związek z odpowiednio mocnym wentylatorem wyciągającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piccolo napisał:

@Annigmato ten panel 90w od ledam będzie za słaby na twój box jeśli chcesz 60x80.

Napisałem @Piccolo maila z zapytanie do ledam No i odpisali mi ten albo ten 85 w z jedna soczewka ale to już wgl za mało wydawał mi się od ten panel to co polecisz na ta powierzchnie w ledach.za każdym razem tak mam ze światłem zdecyduje się na coś i zaraz mi napiszą ze za malo😂albo nie tak

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wole mieć rekomendacje bo nie mam odnośnika oprócz relacji 

albo jeszcze inaczej dam radę wystartować z tym 90w panelem w trakcie albo przy następnych uprawach mogę coś dorzucić na początku pewnie jakieś tylko e27 ale ten panele po 108 zł z ledam mogę dołożyć @Piccolo @Szym @Zielone krainy @dantes205@plant_4_U

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Piccolo napisał:

@Annigmato na weg będzie spoko ten panel, pierwsze parę tygodni bez problemu potem możesz coś jeszcze dorzucić jak zaczną kwitnąć.

A moglibyście coś polecić bez dorzucania czy raczej ciezko będzie jeszcze 1 Cfl jakoś przezyje

a to tez za słabe ?

https://m.olx.pl/oferta/mars-hydro-ts600-100w-lampa-led-grow-growbox-CID628-IDHZrcz.html

Znalazłem jeszcze to ale nwm ile w tym prawdy

https://m.olx.pl/oferta/lampa-do-uprawy-roslin-CID628-IDHCrhr.html?reason=ip|item_to_vec

kolejna propozycja 

https://m.olx.pl/oferta/mars-hydro-led-grow-full-spectrum-CID103-IDFFNbx.html?reason=ip|cf

@Szym @plant_4_U @Dzielnicowy @Piccolo @Zielone krainy każdy ode czegos musi zacząć 😎

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szym napisał:

na powierzchnię 45x45cm

szit jakiś

 

@Szym chyba lepiej będzie zacząć od Cfl i zbierać na jakiś konkretny panel im wiecej szukam tym gorzej myslalem ze oprę się na waszej wiedzy No ale co sam spróbuje jak spier.. to mnie w domu żona zabije i wyrzuci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Annigmato napisał:

myslalem ze oprę się na waszej wiedzy

no a nie opierasz się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szym napisał:

no a nie opierasz się ?

Opieram opieram i dziekuje bardzo ale liczyłem ze ktoś dobierze coś co by nie potrzebowało doświetlania w sensie za ta kase na ta powierzchnie nie dam rady po prostu ogarnąć led na ta powierzchnie pozostaje mi na start Cfl szkoda bo z tego co wyczytałem na led są dużo większe plony🥺 @Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato z wysyłką 600zł i by były 4 panele albo 2 panele za 300zł z tym że po 5cm by brakowało doświetlenia z jednej strony według producenta

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato najtańsza dobra opcja na ledy będzie marshydro ts1000 ten co ma 150w, on ma regulacje więc na weg odpalisz na 50% a na flow na maxa. U mnie on kosztuje w przeliczeniu jakoś 800zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Szym napisał:

@Annigmato z wysyłką 600zł i by były 4 panele albo 2 panele za 300zł z tym że po 5cm by brakowało doświetlenia z jednej strony według producenta

@Szym właśnie dlatego już wole poczekać i zrobic tak żeby ledy wszystko oświetlały znałeś panel idealny do tych wymiarów podejrzewam ze na zamówię będzie musiał iść żeby było doświetlone a teraz to mogę sobie pomarzyć muszę się skupić na Cfl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...