Skocz do zawartości
Annigmato

Box 80x50x100 wentylacja i światło

Rekomendowane odpowiedzi

@plant_4_U Wpadłem na pomysł który torche by mnie uspokoił tylko czy sprzet da radę jako początkujący a zreszta jak każdy chciałby zwiększyć plony powiększył bym box na szer o 10 cm wtedy bym Miał 80x60x100wys zyskał bym miejsce na 2-3 więcej jak rysowałem wyszło 4 (30x30) i ostał taki pasek 20x30 wtedy z 5 roślin przy pierwszym grow chociaż bym się zbliżył do tych 100-120g normalnej jakości 😅 Ok przy tych wymiarach pociągnąłby to tym wentylem td 160 szafka jeszcze nie spawana dzwoniłem to mogę dodać te 10 cm bo tak dostawał taki pasek 20 cm podłogi światło chyba zrobie tak jak pisałem na początek Cfl lensso 2800 k potrzebowałbym 25 tys lumen wiec 5 by wystarczyło No i później te ledy tylko teraz pytanie czy mogę wymieniać światło roślinie w trakcie bo wsumie doświetlanie to oczywiste jak potrzeba a wymiana nie będą to stresy czy to może tylko pozytywnie za działać przy znmianie z Cfl na led  

a te rób jak uważasz za odpowiedne to właśnie chce uniknąć wielkiej porażki plus jak mi nic nie wyjdzie to mnie żona z domu wyzuci 😂

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, plant_4_U napisał:

Mysle ze nie bedzie problemu ze zmiana swiatla, zmien jak zmienisz wtedy jak przelaczysz 12/12

@plant_4_U z tego co wyczytałem to automaty 18/6 a to 12/12 ustawić przy zmianie i później wrócić na 18/6?

jesli chodzi o doniczki jeśli znalazłbym o wymiarach 30x30 h15 to mam 13.5l ale raczej sam zmontuje z agrowlokniny 

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, plant_4_U napisał:

18-6 albo 20-4 , ale 18/6 bedzie git 

Nie doczutalem ze to automaty, one od poczatku 18/6

Napisałem zapytanie do ledam polecił mi tego 

https://ledam.pl/product/panel-ledam-cia90-4x-citizen-clu048-90w

wiec chyba się wstrzymam ze światłem do momentu jak uzbieram na ten panel ale w tym czasie skupie się na reszcie wyglusze wentylacje poskręcam to ze sobą ogarnę doniczki 30x30 h15 chyba zrobie muszę jeszcze otwornice znaleść do drewna na tego td160 s&p   Mam fi 10 może rozejrzę się za Jakaś tania stacja pogodowa No i chciałbym ziemie jakaś konkretna ogarnąć wiele mnie czeka wiem ale mam nadzieje ze mi to te 4 krzaki wynagrodzą jakby mi wyszło z nich te 120 na pierwszy raz to było by pieknie jak sprzet skompletuje to fotorelacja odrazu daje od momentu kurier😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Annigmato napisał:

Napisałem zapytanie do ledam polecił mi tego 

https://ledam.pl/product/panel-ledam-cia90-4x-citizen-clu048-90w

wiec chyba się wstrzymam ze światłem do momentu jak uzbieram na ten panel ale w tym czasie skupie się na reszcie wyglusze wentylacje poskręcam to ze sobą ogarnę doniczki 30x30 h15 chyba zrobie muszę jeszcze otwornice znaleść do drewna na tego td160 s&p   Mam fi 10 może rozejrzę się za Jakaś tania stacja pogodowa No i chciałbym ziemie jakaś konkretna ogarnąć wiele mnie czeka wiem ale mam nadzieje ze mi to te 4 krzaki wynagrodzą jakby mi wyszło z nich te 120 na pierwszy raz to było by pieknie jak sprzet skompletuje to fotorelacja odrazu daje od momentu kurier😂

@plant_4_U @Szym @Dzielnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrysuj sobie srednice i wytnij wyrzynarka otwor albo jakims innym multitool”em. 

Ten panel wyglada ok , zasilacz na zewnatrz boxa . Pomysl na czym zamontujesz caly sprzet jak bedziesz skladal wszysyko do kupy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, plant_4_U napisał:

Odrysuj sobie srednice i wytnij wyrzynarka otwor albo jakims innym multitool”em. 

Dobra a teraz @plant_4_U planuje otwory na tylnej ścianie ile ta moja szafka będzie musiała stać od ściany ? Czy lepiej coś innego wymyślać? Niżej jak to wygląda z tym ze  ta lewa strona 40 cm to miejsc na filtr do akawariun No i poszła zamiana 60 zamiast 50 szerokości 

151211C5-4DDC-4362-AE9F-386623FA0454.jpeg

Po lewej stronie jak pisałem szafka na filtr do akwarium aczkolwiek planuje na tych ściankach zamontować właśnie przedłużacze z włącznikiem cZasowym może tez przez nią pogodynkę tak żeby w boxie był wentyl z filtrem i panel jeszcze nie myslalem nad mieszającymi ale komputerowe powinny wystarczyć wiec tez bym USB puścił z tej szafki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, plant_4_U napisał:

Zloz wszystko , wsadz lampe , sprawdz warunki w srodku i bedziemy mysle 

@plant_4_U plan jest taki 

zolte wloty 

niebieski filtr z wentylatorem wsumie myslalem na ułożenia go na szerokość ale musiałby rurę dość długa robić   
zielony panel ledam

czarne kable poprowadzone do szafki obok tak wszystkie wtyczki były poza Boxem

DF804250-4C0F-414A-85B7-2B7829CE55B5.jpeg

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, plant_4_U napisał:

Jak dasz panel tam z ledami to nie befzie rosno swiatlo sie rozchodzic po boxie

To jak go umiejscowić centralnie na srodku wymierzyć miejsce i kombinować  wentylacja? @plant_4_U

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dal filtr i wyciagajacy na zewnatrz , zrobil otwor nad ledsmi i jakos zamoxowal kanal wentylaccjny do tej dziury zeby wyciagalo to cieplo, a w boxie xostawil tylko mieszajacy i panel led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, plant_4_U napisał:

Sory za literowki ale jestem w pracy na tel w rekawiczkach 😠

@plant_4_U brak miejsca na tym będzie stało akwarium take mam do dyspozycji tylko to ewentualnie mógłbym schować wentylator do tej szafki a w srodku byłby filtr weglowy tylko wtedy musiałbym zrobic taka Polkę z 30 cm na filtrem do akwarium No i jakaś pianka akustyczna albo filc box musi być dyskretny córka 3 lata teściowie itd. Dlatego tez to miejsce pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, plant_4_U napisał:

O panie , tesciowa gorsza od psiarni

No dokładnie wiec musi to wyglądać niepozornie a akwa są wszyscy przyzwyczajeni ze mam na 30 lat to z 25 lat stoi zawsze jakieś a  nie potrzebuje plantacji na handel tyle co dla mnie jakby od planta do planta by mi starczyło to elegancko trochę budżet domowy by odetchnąć mógł wiec żona szczęśliwa 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...