Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31/01/2023 o 14:54, kamilstopro napisał:

@Udyr tak tanio ? To w takim razie ja przepłaciłem za lumateka? Skoro za 200 zł idzie już coś kupić sensownego ? Czy raczej jest spora różnica ?

Nie wiem jak go skasować sorki, jak tu wyłączyć powiadomienia do posta

Edytowane przez kamilstopro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Chyba trochę źlę napisałem. Chodziło mi o to, że 1,2 x 1,2 + 1,2 x 1,2 to pole 1,2 x 2,4. I to rozumiem, że ogarną mi 2 lampy 450W które podałeś czyli Lumatek ZEUS 465W. Problem jest to, że są trochę drogie. Te migro aray wychodzą taniej. Da się coś zrobić taniej? Jeszcze raz napiszę, że nie chcę mieć tego w namiocie tylko na stole w pokoju.@doominik No właśnie się nie zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, że 1,2x1,2 + 1,2x1,2 to 1,2x2,4. I to rozumiem, że ogarną mi 2 lampy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edek  Pamiętaj, że w takim pokoju dużo światła będą Ci pochłaniać ściany, czy tam jakieś inne przedmioty, przez co koniec końców mniej światła pochłonie sobie roślina, więc zapotrzebowanie na moc będzie większe niż w przypadku growboxa przy takich wymiarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edek nie ma większego znaczenia. Licz światło na konkretną powierzchnię i polecam zrobić jakieś ekrany wokół roślin, bo jak napisał @Bob drzewny  sporo światła ci się zmarnuje. 

Na pewno można zrobić coś taniej, napisz jaki masz budżet, będzie łatwiej.

Takie ledy jak lumatek kupuje się jako inwestycję-zwraca się szybko, a one działają długo i są po prostu dobre.

Jak zobisz taniej, to często zamiast kupować badziew lepiej zacząć od hps i potem jak wpadnie ci kasa to zrobić upgrade. 

Poszukaj może mars hydro czy spider farmer

radzę tylko nie dawać wielkiej powerzchni z małą ilością światła, bo tylko się nachodzisz koło tego i na koniec zbierzesz popkorn.

Lepiej jest zacząć z jednym dobrym panelem na tych 1,2/1,2 i po pierwszej ścince odpalić drugi. Przerabiałem temat osobiście i teraz właśnie tak bym to zrobił 

 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik no widzialam, ja mam aray3 ale ten starszy,  zamierzam kupic nowszy model ,ale juz sold out 😞 roznica  25%ceny miedzy array 3, a attis 300 PRO i pytanie czy rzeczywiscie warto ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zamierzam kupić growboxa 60x60x180 z taką lampą czy on styknie żeby w tym boxie wychodowac Royal gorilla ?Royal gorilla rośnie do 120,140cm 

Screenshot_20230724_110301_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kurzak97 nie, teoria mówi, ze jezeli masz dobre warunki itd to z1W mozna wyciagnac do 2g. Czyli z takiej 100W do 200g mozna dojsc. Ja doszedlem do 120g co uwazam za dobry wynik. 

Czyli czy dasz 1 czy 4 koniec końców wynik  bedzie porownywalny .

Edytowane przez vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...