Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ooo Jesu

@Tester Witam,Chciałem zbudować lampe Led samemu z tych diod https://allegro.pl/oferta/tasma-led-grow-5630-fullspectrum-do-wzrostu-roslin-10458364760

Chciałbym kupić 10 takich paneli 0.5M każdy i polutowac je na radiatorze aluminiowym.

Marka diod to Epistar.

Myslicie,że taka lampa zdała by egzamin w boxie 60 cm na 60 cm???(0.36)

 

Pozdrawiam i liczę na konstruktywną odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu

@Szym Witam,jestem Nowy na forum...Chciałbym zrobić sam lampe led z paneli sztywnych i z diodami marki Epistar@Tester https://allegro.pl/oferta/tasma-led-grow-5630-fullspectrum-do-wzrostu-roslin-10458333723?reco_id=2912e102-183c-11ec-bdb1-40a6b7302540&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Dokładnie 10 takich paneli po pół metra...i połączyć je w całość.

Rzucił byś okiem???

Box 0.36 m

@Tester A na jakich? Te oryginalne lampy Epistara po kilka tyś stoją więc źle nie jest chyba@Tester 

@TesterTesteTester

15 minut temu, Tester napisał:

@Ooo Jesu ja bym na lepszych diodach budował

A na jakich? Te oryginalne lampy Epistara po kilka tyś stoją więc źle nie jest chyba@Tester I

Edytowane przez Ooo Jesu
Łączenie odpowiedzi,dałem odp do innej osoby a wyslalo do innej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Rozumiem że opis złodzieja z allegro może być zachęcający, ale te ledy epistara na rynku kosztują 3-4 euro za 100szt. 

I wiadomo,że każdy chce zarobić, ja to rozumiem ale to nie są ledy do uprawy roślin.  Tzn są i nie są. Mogą być użyte do budowy panelu do uprawy ale czy będzie to działać zależy od setek czynników jak i producenta lampy. Jeśli nawet ten ich wykres ma coś wspólnego z rzeczywistością to pamiętać należy, że polaczenie 10 takich listw da wyniki totalnie odmienne od założenia. Co najwyżej pobór prądu pomnoży się o 10. Ogólnie panele budowane są z różnych diod/chipow o różnej mocy itd w zależności od ich umiejscowienia. Na tych diodach paneli nie buduje już nikt,  ewentualnie te chińskie LED panele z AliExpress są na nich budowane.

Epistar już ich nawet nie ma na stronie. Epistar jest mocną na rynku firmą, ale skupia się na wyświetlaczach do telefonów komórkowych,laptopów i telewizorów. Robi COB-y które są całkiem niezle, jakieś nowe chipy SMD, ale ten 5630 to stary badziew robiony masowo, między innymi do taśm LED z pilotem, służących jako oświetlenie do mieszkań. Można sobie je pod łóżko przykleić i podświetlą ładnie podłogę.

 

Screenshot_2021-09-18-10-30-09-560_com.opera.browser.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo Jesu kup sobie żarówki ledowe v tac evolution 15w 2500lm  lub lsc 17w 2500lm i wyjdziesz na tym lepiej.

Edytowane przez Pyszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu
20 minut temu, Pyszczak napisał:

kup sobie żarówki ledowe v tac evolution 15w 2500lm  lub lsc 17w 2500lm

A już zakupiłem hydro marsa 100 w, świeci jak szalony. Na box 0.36 metra kwadratowego myślę że starczy. Ewentualnie mam jeszcze 4 świetlówki 40 w kazda i po 4000K mają. Na doświetlenie o ile zauwaze,że taka potrzeba zajdzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Pyszczak napisał:

Ooo Jesu kup sobie żarówki ledowe v tac evolution 15w 2500lm  lub lsc 17w 2500lm i wyjdziesz na tym lepiej.

Lecz się ziomek, na głowę. Korzystaj z zasady, nie wiem- nie udzielam odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu
5 minut temu, KlausKörner napisał:

Lecz się ziomek, na głowę

He he 🙂

Jednym problemem są teraz pestki...Mam 3 auto euforię od DP i na wacie popekaly,malutkie kiełki było widać po ok 5 dniach wrzuciłem do gleby i czekam drugi dzień i coś czuję,że lipa będzie. Mam w zapasie akacze XXL.

Coś pogorszyly się te pestki od DP, latem na 10 amnezji 5 nie wyrosło.

 

Edytowane przez Ooo Jesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jakiś pan drażliwy się trafił. A skąd te przypuszczenia że nie wiem? XD

 

Wydaje mi się że to ty powinieneś skorzystać z tej twojej wspaniałej zasady.

Edytowane przez Pyszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktuj ja sobie jak chcesz. To twoja opinia masz takie prawo. Nie mniej jednak nie posiadasz wystrczajacej wiedzy odnośnie oświetlenia Led które wcale nie musi być drogie dla początkujących. Takie oświetlacze żarówkowe mogą być stosowane z bardzo dobrymi wynikami i są wydajniniejsze na 3-4 uprawy od Marsa.


DP już dawno nie robi dobrych sionek. A czasami wyjście ponad ziemię zajmuje do 2tyg. Nie martw się i czekaj cierpliwie.

Edytowane przez Pyszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pyszczak napisał:

Traktuj ja sobie jak chcesz. To twoja opinia masz takie prawo. Nie mniej jednak nie posiadasz wystrczajacej wiedzy odnośnie oświetlenia Led które wcale nie musi być drogie dla początkujących. Takie oświetlacze żarówkowe mogą być stosowane z bardzo dobrymi wynikami i są wydajniniejsze na 3-4 uprawy od Marsa.

To teraz pokaż te swoje uprawy z pod takich żarówek. I swoje wyniki. Swoje własne, z zastosowaniem tego sprzętu.

Potem być może pogadam z tobą o oświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu muszą to być moje własne? Jesteś negatywnie nastawiony więc nie mam zamiaru dyskutować z tobą poza tym nie masz wystrczajcej wiedzy żeby prowadzić merytoryczna rozmowę na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pyszczak napisał:

A czemu muszą to być moje własne? Jesteś negatywnie nastawiony więc nie mam zamiaru dyskutować z tobą poza tym nie masz wystrczajcej wiedzy żeby prowadzić merytoryczna rozmowę na ten temat.

Ziomeczku, przecież w tym momencie tylko potwierdzasz mój zarzut przeciw tobie.

Nie masz wiedzy aby prowadzić tu dyskusje, ale stanowisko kurwa umiesz zająć, i to jest juz obłęd. Swoje zdanie opierasz na doświadczeniu innych, nigdy przez ciebie nie badanym. 

Nie wykraczając za ten temat:

1 godzinę temu, Pyszczak napisał:

Ooo Jesu kup sobie żarówki ledowe v tac evolution 15w 2500lm  lub lsc 17w 2500lm i wyjdziesz na tym lepiej.

 

 

Masz te żarówki? Robiłeś na nich? Masz porównanie do innego sprzętu? Czy ty,w sensie twoja śmierdząca dupa ma pojęcie co to za sprzęt? Czy jest lepszy od np. Marsa ts600 czy ts1000 dla początkujących? Masz rozeznanie? Oprócz tego które gdzieś kiedyś przypadkiem przeczytałeś?

Czy masz tu w tej materii jakieś swoje prywatne zdanie? Poparte doświadczeniem?

Pytam retorycznie, nie sil się na dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że bardzo musiałeś się wysilić żeby napisać ten post. Obrażać to ty potrafisz. Twoja frustracja i wulgaryzmy  świadczy tylko o tym że nie masz argumentów żeby obalić  że te naświetlacze działają. Są oparte o diody samunga które są stosowane w lampach do uprawy. Ale co ja tam wiem. Przecież muszę zrobić Sam doświadczenia żeby móc o tym pisać że działa. Nie mogę nikomu polecić żadnego światła puki sam go nie przetestuję XD. Śmieszny jesteś.

@Pyszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim. Mam pytanie odnośnie temperatury wewnątrz namiotu przy lampach LED? Niestety nigdzie nie znajduje odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TJW napisał:

Czesc wszystkim. Mam pytanie odnośnie temperatury wewnątrz namiotu przy lampach LED? Niestety nigdzie nie znajduje odpowiedzi

A jak brzmi twoje pytanie? Pytasz jaka powinna byc temp. czy jaka bedziesz mial temp.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Takie ledy są coś warte? Gdybym ułożył np 6 sztuk obok siebie?   https://allegro.pl/oferta/modul-led-cob-50w-sterow-ic-grow-uprawa-roslin-10542164928

Ewentualnie poleci ktoś ledy z których będę mogł zbudować własną lampę? Mam dużo wolnych radiatorów, wentylatorów i zasilaczy więc oprócz ledów wszystko będę miał.

Box na tą chwilę to 50cm x 50cm x 150cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...