Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ja bym nie wierzył, ale zrobisz jak uważasz radził bym ci kupić z dedykowanego jakiegoś grow-shopu progrower, sioubiz, hemp cokolwiek, ale nie OLX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 06/11/2020 o 06:32, Mieszko1 napisał:

Mam jak coś do sprzedania po 1.5 miesiąca używania ten 35 w od ledam, mogę wysłać na jakiś paczkomat, oddam za 80 zł jak ktoś nie chce za dużo wydawać to akurat, mi już nie potrzebny leży w szafie. 

Trochę czasu minęło, sprzedałeś już? Ja bym chętnie przygarnęła gdyby nadal zalegał Ci w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć🙂 Próbuję wybrać przyzwoite lampy Led do boxa 60x60x160. Teorię przeczytałem, chciałbym poznać praktykę. Wyselekcjonowałem kilka lamp i nie wiem, na którą się zdecydować. Czy mógłby ktoś doradzić? Może jakieś top3? 

1. Mars Hydro TS1000

2. Maxibright Daylight 200W

3. Viparspectra pro 1000/100W

4. Viparspectra pro 2000/200W

5. Migro ARAY 125W

6. Phytolite CLOROFILLA 80W

7. Phytolite NX2 192/130 W

8. Cultilite LED ANTARES 180W 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie czy brać" zwykłego" lumateka 300w czy dopłacić do wersji pro około 250zl ? Różnią się one 

Lumatek 300w

Skuteczność: 2,3 mmol / j

PPF: 690 mol / s

Lumatek 300w pro 

Skuteczność: 2,7 µmol / j

PPF: 816 µmol / s

O co w tym chodzi umol i ppf?

 

Do grow boxa 1x1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilstopro umol/j to stosunek wydajności źródła światła.

Ppfd to wartość natężenia światła w metrze kwadratowym na sekunde, potrzebne przy ustalaniu wysokości i mocy światła na każdym etapie wzrostu rośliny.

Taki naukowy bełkot 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam ledów do pc growbox, budżet 100zł, więc najlepiej na 230V. Zastanawiam się nad naświetlaczem samsunga 100W albo jakieś led COB 230V. Wielkość growboxa 40x40x60 (więcej pod biurkiem nie mam miejsca), jedna roślinka automat, ewentualnie kilka takich roślin metodą Sea of Green. Potrzebuję konkretnych kandydatów na allegro albo aliexpress, bo tam pewnie najtaniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karpion naświetlacz będzie za mocny na taką wysokość.

40x40 to najlepiej 4 x 13w E27 albo 5x 9w dla fajnego rozłożenia światła.

Do 100zl to pewnie jakieś philipsy. Lsc albo v tac jeśli chcesz naciągnąć budżet + oprawki, wtyczka, kabel i kostki wago lub zwykłe łączniki na śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Udyr napisał:

@karpion naświetlacz będzie za mocny na taką wysokość.

40x40 to najlepiej 4 x 13w E27 albo 5x 9w dla fajnego rozłożenia światła.

Do 100zl to pewnie jakieś philipsy. Lsc albo v tac jeśli chcesz naciągnąć budżet + oprawki, wtyczka, kabel i kostki wago lub zwykłe łączniki na śrubki.

żarówki led odpadają - za nisko na zamontowanie takiego światła. A co myślicie o tych paskach? Wg opisu mają ledy epistar. https://allegro.pl/oferta/listwa-led-5730-ip20-1m-144-led-full-spektrum-ii-10617929286

Są jeszcze tanie ledy COB:

https://allegro.pl/oferta/led-30w-full-spec-60x-40-230v-przewod-pasta-grow-10571139135

Da się na nich wyciągnąć 20g z automata?

Edytowane przez karpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paskki 12V mogę wysterować ściemniaczem za 10zł i łatwiej będzie uniknąć przyjarania rośliny. Ile wat wziąć na boxa 40x40x70 i czy w ogóle coś na tym wyrośnie? Ma ktoś doświadczennie z takimi ledami?

Edytowane przez karpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, składam boxa i zastanawiam się co wybrać, jak myślicie?  LAMPA LED MARSHYDRO FC-E 3000 LIGHT 300W / LAMPA LED MARSHYDRO FC3000 LIGHT 300W niby to samo no i LED LUMATEK ATS 300W PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...