Skocz do zawartości
konopny_janusz

1x Future #1 | 1x Black Widow

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od dołu bym golił, bo i tak będzie popcorn, plus liście które zasłaniają dostęp do światła niżej pozostałym.

Możesz delikatnie pomajstrowac jeszcze LST zbyt ich nie zestresujesz, zresztą zobacz co ja zrobiłem wczoraj, jak wariat ogolilem swoje, fakt ja się liczyłem z mocnym stresem po goleniu ale to dla dobra plonu po czym mam nadzieję zauważę efekt za tydzień.

Każdy fryzjer to własną decyzja, a każdy może doradzić po swojemu, są tacy co wogle nie golą i dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry uwalę popcorny u dołu na pewno, ale liście chyba zostawię, z poprzedniej uprawy wiem, że roślina pod koniec sama jakby się zabija i po kolei liście żółkną i później wystarczy lekko nimi ruszyć i odpadają, kiedyś pamiętam jak topki mi się robiły takie mega suche i nie mogłem się doczekać kosy a z dnia na dzień roślina wyglądała coraz gorzej. Obawiam się też że mogą hermić jak za jednym razem upiernicze za dużo liści

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że poza zdjęciami są jaśniejsze to i tak widać że niczego im nie brakowało a zalecali ci lać samą wodę do pojawienia się niedoborów, zaraz dostaniesz zjebke od kolegów którzy się znają na rzeczy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx rośliny mają prawie 2 miesiące, kiedyś trzeba zacząć lać. To już moja druga uprawa, pod względem nawozów nie zepsuje niczego. Ale czas pokaże 

Przy okazji może też skoczogonki się najedzą, chociaż nie widuje ich już w ziemi 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz masz na pewno większe doświadczenie niż ja i faktem jest że kiedyś trzeba zacząć nawozić aczkolwiek z rzeczy których się dowiedział to lepszym jest by dziewczyna była głodna i ją nakarmić kiedy tego potrzebuję niż karmić nie widząc oznak by tego potrzebowała gdyż jest ryzyko zablokowania przyswajania substancji odżywczych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx ja z kolei wolę zapobiegać niż leczyć xD

Z poprzedniej uprawy na 1 roślince, na chińskim ledzie i żarówkach z niedoborami światła miałem jarania tyle że na 2 miesiące wystarczyło plus jakieś 5 jointów zostało. Teraz marzy mi się 2x tyle 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Jak ty przy zdrowym krzaku, bez niedoborów, nabierasz podejrzeń, że roślinie może czegoś brakować, to panika osiąga powoli najwyższy poziom absurdu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@konopny_janusz Ja problemów z temperaturą diod nie mam i cieszę się, bo szczyty mam, w niektórych miejscach od diod na 5 cm , jakby parzyły to byłoby kiepsko, ale nie parzą. Mimo wszystko na wszelki wypadek super croping zrobiłem tam, gdzie uważałem, że musiałem. Natomiast, jak chodzi o twoje rośliny to jest dobrze, powodem tego, że coś idzie wolniej nie jest to, że czegoś im brakuje , a przynajmniej liście nic takiego nie mówią. Ewentualnie musiałbyś mieć miernik Ec, by karmić na full, a nie bać się popalenia, co teraz robię, ale poprzednio nie miałem i karmiłem delikatniej i wolniej to szło, ale też u mnie za to odpowiadało światło, jakiego były braki na pewnym etapie. Teraz przy dwóch panelach i nawozach dawanych bez oporów leci wszystko nieporównywalnie szybciej.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy jutro rośliny będą mieć równo 2 miesiące od pojawienia się pierwszych listków. Ja tu widzę jeszcze 2 miechy co najmniej do zbiorów, więc w sumie 4 wyjdą niestety. Może faktycznie coś z EC, szczerze nie wiem nawet co to EC i nigdy się w to tak nie zagłębiałem, ale na pewno ziemię mam w tej uprawie lipną, w dodatku od początku uprawy dostałem w gratisie z ziemią szkodniki, zakładam że to w jakimś tam stopniu przełożyło się na to, że wolniej idą

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ec to stężenie nawozu w wodzie, czyli ile w rezultacie nawozu podałeś roślinie przez podlanie. Miernik Ec daje możliwość karmienia na granicy, czyli nie lejesz mniej, bo się boisz, że to za dużo na danym etapie, ale lejesz dawki nawozu optymalnie stężone, ale dalej nie za duże. Na poprzedniej uprawie mi się przedłużyło, bo do 33 dnia na flo mi światła brakowało, ruszyło wszystko po dodaniu drugiego panelu , ale też karmiłem bardzo ostrożnie, więc wszystko szło wolniej i tym sposobem kwitnienie u mnie trwało 95 dni, a teraz liczę na góra 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...