Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Totoro niestety to max co moge zrobić. Mieszkam blisko morza wilgotność na dworzu tu caly czas jest w okolicach 85%. Ostatnio miałem na 2 topach pleche. Teraz i tak jest lepiej niz w poprzedniej bo zmieniłem pokoj tam caly czas w boxe mialem 75% w dzień a w nocy ponad 80%. Teraz podczas dnia nie jest najgorzej max do 60% zazwyczaj 53%, w nocy nie przekracza 80%. Caly czas chodzi wentylotor na wysokich obrotach i mieszający. Robie co moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry jakbys nie doczytał to mówimy tu o wilgotności 65-75% w nocy. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę co to jest, widząc Twoja wypowiedz to nie. Pokazać Ci co się dzieje powyżej 60%? 

@Dobry_Człowiek! wilgotność na zewnątrz nie ma większego znaczenia. Po to jest box żeby zapewnić pannom optymalne warunki. Zamykasz wloty, wsadzasz torbę co2 i wyciągasz z box wilgotność. Daj lepszy wyciąg to jest coś co możesz zrobić. 
 

ps. Mam 15 minut do morza  

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro a ja za oknem. Jak mialem większy wentylator to wilgotność byla znacznie większą taka sama jak w domu w pokojach czy na zewnątrz. Uwierz mi ze tutaj kazdy boryka sie z tym problemem wilgotności. Ale z tym obiektem zamknietym dobry pomysł. Bym musiał o tym wiecej poczytać.20201126_170704.thumb.jpg.017919df1101c875dc271d78e18c10e8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro cos tam kiedys czytalem o tym zamkniętym. trzeba wiedzieć ile co2 podawać, Miernik co2 itp itd. 

No szkoda takiego topa. Pomysle cos przy następnym razie. Wierze jeszcze w to ze mam dobrą i sprawną cyrkulacje w tym boxie i powinno byc git. Napewno mam mniejsza wilgotność niz w poprzedniej uprawie. Ale dzieki za podpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! to może daj osuszacz powietrza do pokoju w którym stoi box? Wtedy będzie do box trafiasz suche powietrze ?  
 

Nadal nie wiem co wy myślicie ze 70% wilgotności u was to jest coś innego niż 70% u kogoś innego xd No ale trudno. Unikam udzielania się u innych z takiego właśnie powodu, że chce pomoc to ktoś idzie w zaparte i wierzy w swoje widzimisie. 
 

Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Totoro napisał:

@Dobry_Człowiek! to może daj osuszacz powietrza do pokoju w którym stoi box? Wtedy będzie do box trafiasz suche powietrze ?  
 

Nadal nie wiem co wy myślicie ze 70% wilgotności u was to jest coś innego niż 70% u kogoś innego xd No ale trudno. Unikam udzielania się u innych z takiego właśnie powodu, że chce pomoc to ktoś idzie w zaparte i wierzy w swoje widzimisie. 
 

Powodzenia 

Uwierz ze naprawdę próbowałem juz wszystkiego zeby powietrze bylo suchsze. Oprócz tego obiektu zamknietego. Rozumiem Cię ze doradzasz i chcesz pomoc i ja nie ide w zaprate tylko wiem gdzie mieszkam i wiem ze kazdy co sie zajmuje tym co ja ma ten sam problem. To jest moja 3 uprawa w tym mieszkaniu i jak narazie tylko raz mialem 2 topy z plechą we wcześniejszej uprawie. Wiem co robie i jezeli ktos doradza mi słusznie to sie do tego stosuje. Nie rozumiem po co ten końcowy komentarz ale spoko.

Powodzenia Tobie również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! swoją droga właśnie spojrzałem na pogodę, która pokazuje u mnie dokładnie 80% wilgotności powietrza na dworzu, a w nowym box na wegu musiałem dorzucić nawilżacz bo miałem za niska wilgotność 😆 

 

Tak pokazuje moje ustrojstwo na dworze. 
 

Tak czy siak wracając do tematu to na pierwszy ogień zmień wyciąg na większy. Pod ten box jest on na styk. Ja na podobnym box miałem ustawiony wyciąg ma 250m3/h i musiałem podbijać temp grzejnikiem żeby zniżyć wilgotność 

A112512B-1650-4849-8014-B19ECC3FBEAA.jpeg

Edytowane przez Totoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro tak ogólnie nie chce byc nie miły ale mało mnie to obchodzi. Wiem jaka jest sytuacja u mnie i tego bede sie trzymał. Może masz większe problemy z wilgotnością niż ja i dlatego ci potrzebne grzejniczki itp. Dzieki za porady. Nie robię tego dla sosu tylko hobbystycznie i dla siebie, jak mi pleśń zje pare topów nic sie nie stanie. Z rezta na 250g mi padło max 10g. Gdybym robił to dla sosu zainwestował bym w porządny osuszacz 300€ i nie było by problemu. Ale po piersze szkoda mi w tej chwili hasju i prądu na to bo wiem ze nie bede miał dużych strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Totoro nie zauważyłem że cos dopisałeś do posta.

Miałem większy wentylator i wilgotność zaczęła się robić taka jak w pomieszczeniu dlatego ktos mi zaproponował taki wentylaotr. Wszystko ładnie zasysa i wypuszcza. Niestety w takie pory dnia jak jesień zima i wczesna wiosna mam problemy z ta wilgotnością. Jak słońce wychodzi wszedzie spada wilgotność. Jedyne rozwiązanie które może pomóc jest to co pisales o obiekcie zamknietym. To może zdać egzamin. Pomysle o tym przed jesienią nie w tej chwili, bo chciałbym sie do tego dobrze przygotować.

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zwiększeniu wentylatora i filtra uzyskałem to co chciałem a nawet udało mi się zejść o 5 oczek wiecej niż planowałem chciałem 40% a udało się uzyskać w najlepszym ustawieniu 32%. Czasem wyliczenia nie starcza jeżeli pogoda za oknem jest gorszą. 

Druga opcja trochę droższa ale warta ceny to klimatyzator z osuszaczem i wtedy obieg zamknięty, jak radzi przedmówca. 

Klimatyzacja znacząco obniża wilgotność powietrza. 

Ewentualnie osuszacz w moim przypadku na początku też dawał radę ale później już nie. 

V. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Tez mam mega wilgotno tu gdzie mieszkam, ja wrzuciłem osuszacz za 30 funtów do środka do boxa i zawsze te 10-15% w dół.

Mocniejszy wyciąg nic nie da, bo będzie więcej wyciągał, więc będzie zasysać więcej powietrza o wilgotnisci 70+.

Mały osuszacz powietrza może dużo zmienić w środku w boxie, bez dużych kosztów. Zwłaszcza że nie musisz aż tak dużo zbijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo widze ze chciaz ty wiesz o co chodzi. Właśnie mialem większy wentylotr i mi poprostu zasysał te wilgotne powietrze i zamiast obniżać to powiększał wilgotność. Możesz pokazać co za osuszacz masz?

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Panie kolego w moim przypadku dał, nie pisałbym opowieści dziwnej treści gdyby nie  były prawda 

Pozdrawiam. 

@Dobry_Człowiek! Zasysa pwietrze a co innego ma robić? Zrozumiałem aluzje dziękuję ale Ty zrozum że przepływ powietrza jest większy i wentylacja jest lepsza w moim przypadku wilgotność spadła. Przepraszam za chęć pomocy. Smacznych owoców. 

V. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof_Krzys co wy wszyscy tacy delikatni??? Co ja nie mogę nic powiedzieć bo to co @Piccolo powiedzial w moin przpadku jest prawdą? Mam w pokoju np. Temperature 20 i wilgotność 80% i przy tym większym wentylatorze mialem taka samą tepamerature i wilgotność w boxie jak w pokoju. Bo zasysał i nie dał rady tego wysuszyc bo byl za duży. To chyba jest logiczne??? 

Dlatego mam teraz wentylotr taki jaki jest potrzbeny w moim boxie i dzieki temu mam wyzsza tepamerature i mniejszą wilgotność. A to jaka wy macie tepamerature i wilgotność i ze sobie kupicie większy wentyl itp to u mnje sie nie sprawdza. Mam za oknem morze. Kazdy ma inne warunki i nikt nie bedzie mial takich samych bo kazdy mieszka gdzie indziej. I warunki na zewnatrz mają wpływ na to jakie warunku masz w boxie. 

Życzę również smacznych i dużych owoców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof_Krzys jeśli masz w pokoju 50% wilgotność a w boxie 70% to logiczne że lepszy przepływ powietrza to wilgotność zbije. Ale jeśli w boxie masz80% i na chacie 80%, to i tak do boxa wpada to samo powietrze o wilgotności 80%, wentylator nie pochłania wody w powietrzu i nie zbija wilgotności. Jedynie powietrze w boxie jest wymieniane częściej więc logiczne, że jest niższa wilgotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo O to mi chodziło dokładnie o Twoje zdanie ostatnie. 

Bez obrazy i złośliwości teraz 80% wilgotności w pomieszczeniu nie jest tylko spowodowane lokalizacja ale może złym wietrzeniem domu/pokoju. Nie masz pleśń grzyba na ścianie (bez złośliwości pisze)? 

Te 80% to chyba nawet nie zdrowe dla organizmu jest...

Masz do Boksa dojście powietrza z zewnątrz też? 

Tańsza opcja jest osuszacz ale można też zastanowić się nad klimatyzatorem jak napisałem wyżej. Tylko chyba to urządzenie bardziej przydało by się na większy projekt.. . albo na mieszkanie ale wtedy jak masz zasysane powietrze z pokoju zmniejszyło by wilgotność w boksie. 

Bez złośliwość i delikatności ale nie ma co sobie dogryzać lepiej pomoc sobie niż głupio pisać. 

 

3mam kciuki mam nadzieję że ogarniesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...