Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Hiro1801 możesz ją ewentualnie teraz trochę podlać, albo wgl sam oceń czy jest na tyle wilgotna, że łatwo wyjdzie jako jedna bryła czy musisz jeszcze trochę podlać, bo się rozpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zajmę się tym w nocy, żeby mieć w miarę spokój, a nie że mi ktoś do pokoju wchodzi a ja w jednej ręce trzymam wyrwaną pokrzywę 😂. Buch z wami, wstawię relację jak mi z tym poszło, w nocy lub już na nowy dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiro1801 poczekaj do jutra i kup perlit, zobaczysz, że nie pożałujesz. Ja jak mieszałem ziemię do dwóch roślin dałem może 30%perlitu w stosunku do ziemi (w każdym bądź razie dużo), a w dwóch dałem może 10%max i widzę różnicę jak wyglądają.

Perlit kupisz w obi czy każdym innym podobnym sklepie. Przynajmniej ja kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hiro1801  Ta on myśli, że masz zwykłą sklepową ziemię. Masz dobre proporcje wszystkich składników w ziemi Plagron lightmix, niczego nie dosypuj.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Hiro1801

Masz tutaj fotkę proporcji do tej co mi idzie lepiej niż do tej co idzie słabo. Sam porównaj jaka proporcja jest w twojej ziemi. Wiem że nie ma ziemi sklepowej ale nie powiesz mi, że w tych przystosowanych do uprawy jest 30%perlitu?

Nie kłócę się mówię po swoim przykładzie gdzie jedyna zmienna jest właśnie to i widzę różnicę.

1) tak co rośnie ladnie.

2)ta co nie idzie.

Screenshot_20210115_232901.jpg

Screenshot_20210115_232838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Piccolo  To nie zależy od tego czy masz więcej perlitu czy mniej :D Na to , jak rozwija się roślina ma też wpływ jej genetyka, a to już indywidualna kwestia przypisana z osobna do każdego planta. Jeden plant w tych samych warunkach będzie rósł lepiej, a inny gorzej, bo jest coś takiego , jak indywidualne uwarunkowania genetyczne. W przypadku @Hiro1801 ma ziemie z optymalnie dobranymi składnikami dla rozwoju sadzonki, także perlitu są tam odpowiednie dla tej ilości ziemi proporcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wiadome, że geny genami i jak będzie mega mocna roślina to i w błocie wyrośnie.

Ja mówię po tym co widzę u siebie, i nie mówię, że to jest kwestia perlitu i perlit jest rozwiązaniem na wszystko. Mówię z tego co widzę i mam dwa krzaki wymieszane z dużo mniejszą ilością perlitu tak jak pisałem, proporcja wygląda podobnie jak @Hiro1801 na fotkach. I dwa w których jest go kilka krotnie więcej i widzę różnicę jak rosną, i na pewno geny też swoje zrobiły, ale wydaje mi się, że jak dwa planty mają tak, a dwa tak i widać różnicę to może to coś znaczyć ?

Fotki tych samych plantów po 4 tyg.

1) ta z dużą ilością perlitu.

2) Bardzo mało

 

IMG_20210115_234432.jpg

IMG_20210115_234443.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Piccolo Ziomek to bank genetyka, a nie proporcje perlitu, ale nieważne, bo każdy może myśleć swoje niezależnie co myśli, jak tylko mu to na dobre wychodzi to niech się tego trzyma.  Natomiast @Hiro1801 ma ziemie o sprawdzonym składzie opracowanym specjalnie przez ekspertów dla konopi. Nie próbowałbym poprawiać czegoś nad czym pracowała masa ludzi, jacy są głęboko zaznajomieni z tematem. Jak ktoś chce ulepszać coś po swojemu i tworzyć własne mieszanki to nie kupuje Plagrona lightmix. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, no to tak, ogólnie ją przesadziłem, chociaz nigdy ale to nigdy nie wloze juz planta na start do tego typu doniczki...

Ani trochę nie była elastyczna i nie współpracowała, twardy chiński plastik....

Ale no, naginalem, pukałem, a i tak nie wyszła ładna bryła tylko wypadło tyle ziemi że syf na całej podłodze hahah, no ale dobra, wkoncu się zdenerwowalem i rozciagnelem mocniej doniczke tak ze zlamala sie w pół i plant wyszedł z ładnymi zbrylonymi korzeniami w kształcie doniczki więc chyba nie jest źle 😶.

Jedyne co mnie martwi to że chyba podczas tego jak wypadała sama gleba, wypadł jeden oddzielnie wiszący, poza bryłą korzeń .. Więc pozostaje mi się modlić i nie stresować już więcej swojej panienki.. Mam nadzieję ze jednak sie przystosuje i zakończy się to happy endem, a ja z nabranego doświadczenia już nigdy nie skorzystam z takiej " doniczki " masakra 😶.

@Zielone krainy

@Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...