Skocz do zawartości
mikosz

Najlepsze doniczki to...?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie doniczki najlepiej się sprawdzają? Załóżmy, że pomijamy kwestię ceny. Która doniczka zapewnia najlepszy drenaż i napowietrzanie? Słyszałem opinię o Air-Potach, że super napowietrzają glebę ale trzeba wolno podlewać i ciężko utrzymać boxa w czystości przez tworzące się błoto. 

Która doniczka według was najlepiej się sprawdza? 

Air-Pot? Materiałowe? Hercules?  Może coś innego? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja uprawiam w materiałowych , duże podstawki wymagane bo narobisz syfu , podlewać trzeba powoli bez względu jaką masz donice i z czego. Plus tych donic to dostęp powietrza przez całą powierzchnię donicy , ciężko przelać (chyba że się uprzesz). Nie zagotujesz korzeni przy wysokich temperaturach w growboxie. 
Minus - syf na podłodze jeżeli nie zastosujesz podstawek. 
Pozdr.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, mikosz napisał:

@Vampidrut Właśnie zastanawiam się pomiędzy Air-Pot i materiałowymi do następnej uprawy.

Moim zdaniem szkoda kasy na air poty , za grosze masz z materiału , możesz je traktować jak jednorazowe , a efekt i dostęp do powietrza masz taki sam. Ale to twój wybór . I te i te poty są godne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut Cena nie gra aż takiej roli, potrzebuję tylko czterech dużych, a przy takiej ilości jeszcze tragedii nie ma. Jeśli efekt napowietrzania jest jednakowy to chyba wezmę materiałowe. Korzystał ktoś z jednych i drugich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bds Tak, idę w 4 rośliny bo dojdzie mi drugi jeszcze większy namiot z hydro na 9 roślin, a nie ogarnę 18 plantów jednocześnie. Obecny namiot przeznaczę na organiczne panienki z ziemi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekstylne do hydro - strzal w dziesiatke.

Mysle ze uzytkownicy glebowi tez sobie chwalą. Jak kupisz porzadne to na 5-6 razy moze wystarczyc. 

Pozatym nie sa bardzo kosztowne w stosunku do benefitow ktore zapewniają:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, jestem tu nowy. 

Ogolnie jesli moge Ci doradzic to materialowe to jest najlepsza z opcjii. Jestem managerem w sklepie z hydrofonika w Anglii wiec cos tam o tym wiem. Air poty po zlaczeniu wydaja sie mniejsze niz rzeczywoscie powinny byc jesli chodzi o litry wiec napewno przy airpotach lekko sie zdziwisz z ich wielkosci. Nie ma co sie rozpisywac, ja bym Ci poprostu polecil 20L materialowe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...