Skocz do zawartości
Gość

INDOR 2x WHITE RUSSIAN HPS 150

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
2 minuty temu, RussianWhajt napisał:

@Vampidrut okazało się że lampa była na 17 cm XD, tera dałem na 25/30

To masz powód twoich plam na liściach , lampa ma lekko grzać w rękę gdy jest na wysokości szczytów , masz czuć miłe ciepło nawet gdy będziesz tak trzymał rękę 5minut wtedy znaczy że wysokość jest ok , gdy jest zbyt nisko będziesz czuł ciepło przechodzące w niemiłe ciepło , a potem wręcz gorąco , to oznacza że lampa jest zbyt nisko. Zrób test z dłonią , ale nie wewnętrzną stroną sprawdzaj , a zewnętrzną stroną dłoni. 
Pozdrawiam 

@RussianWhajt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tu pic z tego co mnie zaniepokoiło w świetle dziennym, wcześniej trzymałem trochę za blisko światło i jest przed podlaniem
Dostała już odrosty, więc chyba za tydzień już można LST 
a podleje dziś pod wieczór po litr na doniczke i dopiero w weekend już może  z tym nawozem lekko w małej dawce terra vega canna
IMG-20201201-092130.jpg
IMG-20201201-092321.jpg
IMG-20201201-092157.jpgfree image upload

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk No wiesz jakby nie patrzeć doniczka 10L, ale mogę zmniejszyć trochę tak po 750ml na doniczke, to będzie cała butelka 1.5l na 2, myślisz że styknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RussianWhajt A co ma wielkość donicy do pestki która dopiero pokazała głowę? Mam 63 dzień i na sztukę idzie u mnie 1,3 - 1,4 litra co 3 dzień, więc sam sobie odpowiedz. 

Są różne szkoły podlewania.

Podlewasz tak by błota nie było, po całej doniczce. A co do ilości to Ci starczy 1/4 tego na samym początku. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk No myślałem że trochę więcej trzeba żeby trochę tej wody spadło w dól donicy, aczkolwiek zrobie tak jak mówisz że zostanę przy 750ml na doniczkę co 3 dzień, wilgotność jest duża to trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RussianWhajt Metoda palca jest bardzo skuteczna. Wbijasz do poziomu mniej więcej kostki w palcu, i patrzysz czy jest wilgotno. Jak tak to nie moment na podlanie. Niektórzy też ważą w późniejszym etapie. A co do wilgotności to dobrze że jest wysoko. Na tym poziomie im wyżej tym lepiej. Zmniejszasz dopiero przy flo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Urojenie No doszkolę się jeszcze trochę żeby nie zepsuć i jutro może popróbuje coś, trzea się przygotować, bo widziałem ludzi którym się wyrwało łodyge ? ? 

@zielonyjamajczyk No własnie tak robie metodem palca

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra dzisiaj podlewam i za 3 dni trening, czy pierw trening i dopiero podlać ? hmm 
To są prawdziwe dylematy życiowe

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RussianWhajt Wiesz nigdy na to nie zwracałem uwagi, ale podobno przed podlaniem roślina jest bardziej giętka. 

Ile w tym prawdy, to może ktoś powie. 

Ja zawsze patrzyłem jak wygląda, i bez względu na to czy była podlana czy nie, trenowałem.

 

 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk a uważasz że już można zrobić jej trening, bo dzisiaj mam zamiar podlać, tutaj kolega napisał że można, ale rangi mówią za siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...