Skocz do zawartości
poki123

SF 2000 6X AUTO - orange sherbet, cheese cake, gorilla cookies, blue dramatic, og kush, ak47x northern light

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy podlewam je codziennie robię tak prawie od początku więc nie będę zmieniał. daje im 1l dziennie. pewna mądra osoba kiedyś mi powiedziała że odżywki powinno dostarczać się 3x w tygodniu więc opracowałem schemat żeby podlewać dzień odżywki dzień woda dzień odzywki 2 dni sama woda i tak w kółko. podaję im 1/3 dawki I narazie nie zamierzam zwiększać. myślisz że zda to egzamin? I nie jest to dziwne że Orange sherbet ma tylko 20cm blue dream 25 a gorilla o 5cm wyższa. wydaje mi się że mocno je kladlem do ziemi czy odbije się to na płonie? 

I jak waszym zdaniem jest z tym pk. canna podaję żeby łac tylko przez tydzień czy dwa całego zywotu rośliny 🤔

Edytowane przez poki123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@poki123  No i dobrze, grunt to znać umiar i dawkować nawozy rozsądnie, bo w innym wypadku kończy się to popalonym nawozami krzakiem. Zawsze lepiej dać mniej niż więcej i potem dodać, jak na liściach pojawią się oznaki niedoborów danego pierwiastka niż lać bez opamiętania, a potem nie mieć, co zbierać z rośliny, więc moim zdaniem dobrą drogą idziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@poki123  To już po ziemi musisz wnioskować, ty widzisz, jak roślina pije wodę, i jak szybko po nalaniu ma znowu sucho.  Ja leje po trochę , powoli i obserwuje, jak woda wchłania się w glebę i czekam, aż woda w niewielkiej ilości wyjdzie dołem na podstawkę, ale nie , że masz na podstawce "potop", a jedynie że widzisz, że woda dotarła na sam spód doniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Nie sądzę, one są w początkowej fazie kwitnienia dopiero, jeszcze śmigną znacząco do góry , a potem dopiero się zatrzymają i będą puchły. Plon jak nic nie zepsujesz po drodze powinien być zacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@poki123  Podlewałeś ją obficie? Może to reakcja na lekkie przelanie. Sprawdź ziemie, zobacz czy nie ma za mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostała wczoraj litr wody ale nie lało się z doniczki nawet. ale patrzyłem teraz to ma mokro lalem wczoraj wieczorem 

@zielonyjamajczyk do tego te wszystkie linie liścia są dosyć takie wyraziste mi się  wydaje

miały teraz dwa dni pod rząd sama wodę dzisiaj chciałem podać papu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dołem nie przelało się porządnie to raczej nie doprowadziłes do przelania. Ciężko by było. 

Co do reakcji, to odżywki na flo mają azot , ale bardzo znikomą ilość. 

A azot jest bardzo ważny a może najważniejszy podczas intensywnego wzrostu. (Produkcja liści, odgałęzień oraz ich grubość) a podczas flo czemu zapotrzebowanie jest takie niskie ?

Spada do około 80 % 

Bo budują się teraz kwiaty i puchną. Dlatego wtedy dajemy PK i mniejszą ilość N. 

Nie wiem co masz tam z nawozów. Ale sam mówiłeś że jest przed podaniem papu. 

Więc nakarm ją teraz i powinno się poprawić 😉

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje im po 1/3 canna flores I boost 1ml na litr calmag agent, pół dawki rhizotonic I cannazymy. dla tej jednej rośliny zrobić większą dawkę tym razem? 

kiedy Twoim zdaniem zacząć podawać pk ? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam gdzie w składzie masz Azot możesz minimalnie podkręcić. Nie kombinował bym zbyt wiele. 

U mnie dwa na wozy całe flo lecę 🙂

Bo tego znikomej ilości calmaga, nie wliczam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@poki123 Oczywiście w żaden sposób nie chce negować  słusznych stwierdzeń @zielonyjamajczyk , ale sam w oklapniętych liściach widzę nadmiar zgromadzonej wody, gdyż woda jak ogólnie wiadomo gromadzi się głównie w liściach, dlatego wstrzymałbym się z podlewaniem, bo opad liści wskazuje na nadmiar zgromadzonej w nich wody. Jasne początkowe niedobory azotu są widoczne, ale jak wygląd oklapniętych liści to nadmiar wody w korzeniach to dolanie więcej wody tylko pogorszy sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poki123 poczekaj, aż wyschnie gleba. Te rośliny są silne. Jak nie beda mialy wody dzien to nic im nie bedzie.

A jak maja za mokro bo korzenie nie piją, a Ty im dolewasz to wiadomo co bedzie.

To nie są róże, daj im odżyć  🙂

Is only my opinion :). Happy New Year

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...