Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@Boczelli a jaką wysokość i moc ? 50cm 40% styknie ? I jescze mialem pytać bo ta duża jest w doniczce 5l i nie wiem czy już ją zostawić czy przerzucić do 20l bo w sobotę jescze ziemia przyjdzie i te doniczki mam z tego materiału co oddycha tylko nie wiem jak to przerzucić żeby nie mieszać tej taniej ziemi z organiczną 🥺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PogromcaBaobabow nie ma gotowego wzorca zalezy od rosliny. Daj 40-50% mocy i kolo 40cm od szczytow te mniejsze roslinki dalej od lampy i obserwuj. Lepiej przesadzic 5l to malo. Nic sie nie stanie jak sie ziemie wymieszaja. Z jakiej to firmy? 

Te materialowe growbagi to moim zdaniem lipa, ale niektorzy chwala, sam mozesz sprobowac i ocenic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WBB to idealne dla mnie bo jestem idiota i nie potrafię wyczuć kiedy podlać 😅 ostatnio przelałem @Boczelli ziemię wziąłem zanim na forum wskoczyłem taką mam nadzieję że będzie ok a ta ziemia co jest teraz to jakaś za 2€ za 50l bodajże zmieszana ze wszystkim ale wyrosło 😅 https://www.amazon.de/dp/B08J8YVR4R/ref=mp_s_a_1_4?crid=W79GMFW9C45V&dib=eyJ2IjoiMSJ9.CRopwrbW0mZQq-PqUKZcu-cGvuBlpdwUwvac7h4A3tYOf0iEuVaqRlXa51Oki7ihUmvCZTH584aUi0mAc3B7DNWXu1OO10facYFIwai3YpQ8UR4QWqNmzZqxENYYZ3PfmzVRqCk7GetS0ELMqLpGsYmXLjThSUcKR6pCUDcCMQ93hV7aAxpmmdbnv0s2mnUguPaQ_WZbPNc1MQeOOwZqMQ.e0OrqCNFN8Vj-apsPdCOI1079nPmamTs0ApX1cuB0Og&dib_tag=se&keywords=cannabis+erde&qid=1714747525&sprefix=canabis%2Caps%2C1369&sr=8-4

@Boczelli aha właśnie za chwilę sieje jescze jedno nasionko bo mam jedną doniczkę wolną w tym boxie 4 się uchowają ? I nasiono najpierw do szklanki wody aż się otworzy a potem mogę do tego kokosowego krążka wsadzić si ? Przyjdzie Box to przesadzę tego dużego do 20l i wstawię wszystkie 4 do boxa 😍😍😍

Edytowane przez PogromcaBaobabow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowując ziemia ok ? to ja zalewam nasiono woda jak puści Kiełek to mogę wsadzić do kokosowego krążka i jak wyjdą dwa liście mogę to już włożyć do tej doniczki 20l tak ? I potem wszystkie 4 do boxa mam nadzieję że do soboty przyjdzie 🥺@Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć Wam,
jednocześnie się przywitam, jest to mój pierwszy post - jestem Panczo. :) Miło Was poznać. 
Ostatnio w kraju w którym mieszkam własna uprawa została zalegalizowana, więc postanowiłem spróbować. Zamówiłem dwa nasionka dla testów z RQS. Stress Killer Auto oraz Royal CBDV Auto. Potrzebuje wskazówek w co zainwestować, albo na co zwrócić uwagę, co zmienić - aby rośliny nie upadly. Generalnie nie jaram, ale najprawdopobniej zacznę wraz z żoną. Zawsze chciałem mieć własną uprawę, ale nigdy nie zabrałem się do realizacji planu. Padło na odmianę auto, ze względu na krótki czas o raz mniejsze wymagania. 

Kiełkowałem na waciku, wsadzone do ziemi chyba po upływie 24h przy długości ok. 2cm. 
Z rzeczy znalezionych w piwnicy zrobiłem Grow Box, specyfikacja:

Powierzchnia to 0.13m2 w teorii 25x55cm, wysokość 160cm
- Doniczki materiałowe 11l od RQS,
- Ziemia Canna Terra Professional
- Wiatrak o średnicy 8cm,
3x lampka z żarówkami LED
- 60W Barwa 4000k, 800lm,
- 60w 2700k, 800lm
- chyba 40w 2700 450lm.
- Folia NRC (niby odbija do 85% światła)
- Termometr/Wilgotność 

Zauważyłem, że 2000k lumenów jakie obecnie mam mniej więcej jest niewystarczająca według kalkulatora. Chyba wymienię żarówki na E27 po 1500k. Chociaż zależy mi na dość niskim zużyciu energii, stąd zastanawiam się nad innymi rozwiązanami. Podlewam ok. 100ml co 2-3 dni, roślina po prawej (Royal CBDV Auto) ma ok. 3-4 tygodni. zostawiłem ją na dwa tygodnie z powodu urlopu, niby coś ożyła, ale chyba będzie po niej. Zaś roślina z lewej ma zaledwie pare dni. Dorzucam fotki.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam. 

HhthHQy.jpegeeKh6O4.jpegmlS8Lf8.jpegvPPkMcn.jpegoC990s0.jpegeM5Biz4.jpeg

Edytowane przez Panczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester dzięki, będę działał w tym temacie. Żarówki LED np.e27 3/4x 1500ln (4500/6000) da radę czy wymyślić coś innego i odpuścić żarówki?

Generalnie widziałem trochę wiadomości dotyczące np. mars hydro ts600. Stąd zastanawiam się czy warto wydać 85€ ok. 370zl. Nie wiem czy wpadnę z żoną na dłuższą zabawę itp. Jeżeli koszt prądu będzie podobny to mogę zdecydować się nad wydanie gotówki i raz/dwa razy w roku sadzic 3/4 roślinki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Panczo miałem ts 600 w 60x60 trochę mało, ale na Twojego boxa I metraż powinno wystarczyć. Mają 2-3tyg, tak wyglądają rośliny w 5dniu, nie ma sensu tego trzymać dalej. Zainwestuj w lampę i startuj od nowa z nowymi nasionami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na taki mały metraż daj se spokój z lampą. Zrób sobie na soliterze żyrandoled. Kup spliter na 3 żarówki za kilka € do tego żarówki LSC w Action i zdejmij im oprawki i ogień. 

EDIT: Doczytałem wymiary Twoje. To nawet na kawałku profilu zrobisz po długości 3 żarówki skoro nie mas boksa w kwadracie. Potrzebujesz około 5000 lumenów. ale jak wpakujesz 6000 tez poleci. To daj z Actiona LSC po 1500 4sztuki albo kup sollety w Ikea. DO tego oprawki ceramiczne ( nie plastikowe )  Szkoda kasy na lampę do takiego malucha. Jak masz cokolwiek pojęcia to sobie sam to zlepisz. 

Edytowane przez Leniwiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystykim raz jeszcze za wskazówki. Naniosłem poprawki.

Wsadziłem 4 żarówki z Action 1528lm (6112lm, w porównaniu do poprzednich Ledów, te generują większe ciepło). Obecnie została jedna roślina, utrzymuje wilgotność 70-80%, podelwam co 3 dni ok. 300ml, PH wody 6 po przegotowaniu i odstaniu. 
Niestety dwa dolne liście zrobiły się szortstkie i usychają, dziś o poranku ciut wyżej zauważyłem kolejne dwa w pogorszonym stanie, *korona* elegancko stoi. Nie jestem pewien, czy zaszło przesuszwenie czy przelanie? Poza wodą niczego nie podaje roślinie. Wyczytalem, aby podlewać 5 minut przed wyłączeniem światła i tego trzymam się. Poniżej dodaję parę fotek, liczę na pomoc z Waszego doświadczenia. :) 

Ai5zy20.jpegxbhuRCf.jpegRgXSSYv.jpeg

EOGaIzh.jpeg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, przymierzam się do zakupu gotowego zestawu growbox i mam kilka pytań, jestem średnio obeznany w temacie także liczę na fachową pomoc 😀

https://growworldsklep.pl/pl/p/Zestaw-Caluma-Readymade-100-75W-50x50x170/14162

Czy taki zestaw jest wg was ok (zależy mi na takich wymiarach, większego już nie zmieszczę w szafie), czy lampa 75W i wentylator będą wystarczające? Ile roślinek można tam upchać? I jaką odmianę polecacie na pierwszy raz, nie zależy mi żeby była jakaś super łatwa w uprawie, bardziej chciałbym żeby to była jakaś sprawdzona odmiana, która fajnie poklepie i przyniesie jakiś spoko plon. 

Pozdro ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...