Skocz do zawartości
Bds

Special kush 1/Special queen 1/cfl125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Box 40/40/120

26-28*/75-80hr dzień

20*/80hr noc

Foto 18/6

Podlewanie raz dziennie na początku dnia spryskiwaczem, woda kran odstana, pH 6 z kropla alg i mica

W ziemi od 8.11

P.s. martwi mnie ich wzrost, inne fotorelacje w tym etapie o wiele bardziej rozwinięte.

Były bezpośrednio przed mieszającym (temperatura około 23 stopnie) poszły teraz do rogu w wyższą temperaturę (28+/-)

 

IMG_20201117_233625.jpg

IMG_20201117_230101.jpg

IMG_20201117_233525.jpg

IMG_20201117_230111.jpg

Edytowane przez Bds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Bds  Nie za nisko ? Poparzyć je możesz. Ja bym dał wyżej źródło światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile już mają? Przesadzasz jak tylko mają dwa pierwsze liście. U mnie po tygodniu miały korzeń na dnie i dookoła. Nie ma co czekać bo korzeń dojdzie do dna i się zamulą, wtedy będą mniejsze... Tak działa natura. Oswaja się w warunkach które jej stworzysz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej od razu do docelowych pakować żeby uniknąć kłopotów ? Nad pierwszych dwóch zdjęciach doniczki wyglądają na mikro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bds

6 godzin temu, Bds napisał:

W ziemi od 8.11

P.s. martwi mnie ich wzrost, inne fotorelacje w tym etapie o wiele bardziej rozwinięte

Zależy jak to liczy. Moje są od 9.11 liczone i do sporo większe ale ja liczę od pierwszych ząbkowanych liści, a niektórzy od kiełka lub moczenia.

Ogólnie ładnie wyglądają. Lampa tak nisko jeśli nie grzeje to dobrze ale będą strasznie zbite ale jak masz tylko 120cm  to spoko

 

@Jamajczyk13 wiec jaki sens  w takim przypadku jest sadzenie w małych?

Jak sadziłem w lightmix to w donice od razu ale jak w Growmix to najpierw w małych w lightmix, a jak system korzeniowy się rozwinie do w duże donice i Growmix.

Tylko moje po 10dniach mają 3 piętra i lst na patencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik mógłbyś wyjaśnić dlaczego w light mix od razu do dużej a growmix nie? Jakoś lepiej się ukorzenia w tym light mix? Na następny rzut myślę nad którąś z tych dwóch więc mnie to ciekawi? i mówimy o ziemi plagron? Bo light mix jest jeszcze biobizz

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 obie mam od Plagron. Light jest delikatniejszy i ma mniej nawozu w sobie więc jest idealny dla młodych korzeni. Growmix może być zbyt agresywny na początku ale nie musi. Wcześniej uprawiałem w lightmix, teraz w Growmix ale że zostało lighta trochę to startuję w nim

I może będę miał z głowy nawozy przez cały weg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik ja właśnie sądziłem z biobizz all mix i na początku z jedną roślina miałem problemy. Chyba zdecyduje się na light mix bo nie chce mi się bawić w przesadzanie. Dzięki za odpowiedź??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Bds proponuję na przyszłość od razu w docelowe Doniczki sądzić a co do wielkości to nie martw się jeszcze przyspieszy, krzaka masz ładnego i zdrowego potrzebujesz tylko cierpliwości. 

Co do przesadzania na dzień czy na noc nie ma różnicy według mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bds zajebista grafika. Dodam coś od siebie na co kiedyś trafiłem :

 

 Tak samo nasiona jak i młode klony powinniśmy w pierwszej kolejności sądzić w mniejszej doniczce. Jest to swojego rodzaju paradoksem biorąc pod uwagę że piszę o maksymalizacji wzrostu korzeni, ale w tym szaleństwie jest metoda: W dużym pojemniku roślina skupia energie na rozwój bryły korzeniowej - hamuje to rozwój liści, w naturalnym środowisku ma to sens, gdyż zwiększa roślinie dostęp do wody i soli mineralnej - czegoś czego u nas nigdy nie powinno jej zabraknąć, a nawet często dostaje za dużo. Przy małej masie liściowej wzrost korzeni jest powolny, bo ilości dostarczanych produktów budulcowych z fotosyntezy jest mała i w większości konsumowana przez korzenie, wiec i rozwój nowych liści jest spowolniony. Odwrotnie ma się sytuacja w małej doniczce, roślina jak tylko zagospodaruje glebę hamuje rozwój korzeni i przeznacza energię na wzrost i rozwój liści i rozkraczanie się. Wiec w momencie, gdy przesadzimy roślinę do docelowej doniczki i ponownie roślina zacznie rozbudowywać swój system korzeniowy, będzie miała znacznie więcej energii na dostarczanie z już dobrze rozbudowanego ulistnienia. Czytając to zapewne zacząłeś się zastanawiać, czy korzyści płynące z takiego podejścia przewyższa straty wynikające ze stresu związanego z przesadzaniem i uszkodzeń jakich doznają korzenie? Na szczęście jest metoda na uniknięcie tego tak, aby i wilk był syty i owca cala. Doskonałe rozwiązanie tego problemu dostarcza nam doniczka torfowa, w której wysadzamy nasilono/klon po czym " zakopujemy " ją w docelowej doniczce. Taka torfowa doniczka pod wpływem wody zacznie mięknąć i rozrzedzać swa konsystencje umożliwiając korzenią jej przerośnięcie nie powodując ani stresu ani uszkodzeń korzenia powstających przy korzystaniu na przykład z plastikowych pojemników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szkoda ze nie zrobiłem zdjęci korzeni że swoich relacji. Sądziłem w docelowych i doniczka była pełna korzeni. Mi się wydaje że skoro sądzisz od razu w docelowej to pierwszej fazie wzrostu robi się więcej korzeni czyli później roślina pobiera więcej pierwiastków a co za tym idzie rośnie szybciej i daje większy plon. No ale ile ludzi tyle opinni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...