Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Elo Growerzy??

Wrzucam UP po ogarniętym LST 

Niespodziewanie przyniósł małe komplikacje. Zawsze miałem plastikowe doniczki więc wszystko było sztywniej ? Worki nie dosypane do końca słabo trzymały łodyge bo do ich krawędzi chciałem nagiąć ją. Ostatecznie poleciał patyk do szaszłyka ? po boku plus druty na spinaczach. No cóż.. nie ważne jak, ważne że jest więcej szczytów a to się liczy. Jeszcze Candy kush będzie lada dzień szedł pod LST. Teraz pójdzie gładko ?

Ostatnio odyebałem małym i za rzadko podlewalem więc trochę przesuszylem ziemię. Nawet pojawiły się zmiany na liściach gdzieniegdzie ?

Korekta do zeszytu poszła. Kolejna mała lekcja. ??

Looknijcie fotki z przed 24h. 

Panny mają 22 dni i najmłodsza 11IMG_20201020_024355.thumb.jpg.4f5170acf896da139fb865cdc3fc8bd6.jpg

IMG_20201020_024645.jpg

IMG_20201020_025157.jpg

IMG_20201020_025037.jpg

IMG_20201020_024900.jpg

?Muza też im leci tak około 2-3 h dziennie. Aby w ten weekend cisza bo praktycznie nieobecny w domu. 

Repertuar zmieniony od poniedziałku na  melodie 432hz, relax, uzdrawianie itp. Minus taki ze jak ktoś lubi patrzeć na krzaczki to teraz mnie te szczyty tańczące przy wentylatorze, hipnotyzują?????

Warunki panują dobre i stabilne. Małe wahania dzień - noc, jakieś 3 stopnie.. 

Dzień - 24 'c?75 - 80%

Noc - 21 'c  ?80 - 90% 

Powoli rozglądam się za osuszaczem powietrza  na flo.. Jak by ktoś miał do polecenia jakiś to śmiało linkujcie?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo Growerzy  ??

Dziś mija  miesiąc od narodzin ?

Bylo wspólne bongo i grał DJ?dla roślin z yt.. ?

Teraz czas na UP UP... 

Odrazu lecą fotki 

 

IMG_20201026_211045.jpg

IMG_20201026_213557.jpg

IMG_20201026_213736.jpg

IMG_20201026_213923.jpg  

Panny pną się w górę. Po Lst miały   5-6 szczytów teraz wyłaniają się kolejne spod gęstych liści i doganiają resztę. A same szczyty się równo układają jakby wiedziały gdzie mają rosnąć ?

I pH mi skoczyło ostatnio trochę i wyskoczyły małe niedobory na liściach, jakby brak magnezu. Z kranu miała być 6,5 ale po odstaniu 3 dni zrobiła się na 7... Lekka panika ? ale daje teraz wodę z równym pH 6. Miernik do gleby już leży w koszyku jednak się wstrzymuje narazie. Pogadałem trochę ze starym growerem i dał wskazówkę że poprostu zawsze kontroluje wodę. Jak są dobre warunki i ziemia sprawdzona to tylko woda może spieprzyc medium. 

A wogole to z podlewaniem każda sobie zaczyna życzyć inaczej. Najlepsza wariatka to cookies gelato. 24h temu zalana czysta woda  1,5L i waga doniczki obadana. Dziś 3/4 lżejsza.?

Gorila tak z 1/2 lżejsza 

Fat banan może z 1/4 lżej 

Wszystkie po 1,5L 

A Candy Kush pominąłem tym razem bo młodszy więc mniej pije i donica wciąż ciężka jak tuż po podlaniu, a to było z 4 dni temu. Tym razem bez nawozów wszystkie 3. 

Jak teraz popatrzę na nie to trochę martwi mnie Kush, bo ma 18 dzień i mam nadzieję że rozpędzi się lada moment po Lst. Teraz dałem go wyżej ale reszta już nie czeka i jedzie po kilka cm codziennie. Może powinienem dać jej rosnąć normalnie ?? i by więcej miejsca było ?. Ale czasu nie cofnę. W najgorszym wypadku myślę żeby oddać do adopcji kumplowi bo się zgrzał na planty i też chce. A w szafie leży komplet hps 250 ??

Będę obserwował... 

Ale następnym razem polecę z dwiema i zarzucę siatkę, a taki piękny widok dywanu topów to dopiero ?

A wogole to od 2 tyg. Lecę ze światłem 20/4. 

Warunki w środku takie jak były a więc git ??

Jeszcze mały rzut z góry 

 

IMG_20201026_211710.jpg

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk nawilżacz made in Poland tak wogole a kupiony na takim allegro w NL ??. A on to już dawno wypadł. Chyba po drugim tygodniu. Zawsze boxy rosły mi na wiosnę lato i było zawsze za nisko w środku . Teraz jak to w kraju wiatraków, na jesień często pada i takie 70-80 % to ja mam w domu normalnie ?. A boksik ma osobny mały pokój i tam teraz jest własny mikro klimat no i wilgotność zawsze skacze po podlaniu do 95 % a nawet zamyka licznik. Już szukam osuszacza na flo i między czasie do sypialni się przyda ?

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przestałem jego używać bo na minimum mocy  było ponad 90% za dnia. 

Wyłącz go na dzień, dwa i badaj co się dzieje  w boxie co jakiś czas. Jak będzie tyle ile trzeba to nie ma sensu już używać. ✌?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo Growerzy??

Doszło parę nowych FL  to dorzucam swoje żeby o sobie przypomnieć ?

Dzień 34 i 23 dla najmniejszej. 

Warunki takie jak były i zdrowe idą w górę. 

Niebawem flo ?

 

 

IMG_20201031_104942.jpg

IMG_20201031_105024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 Narazie kupiłem ten co ty masz, nic się nie dzieje poważnego więc nie bede inwestować ?

Elo Growerzy ??

*środek nocy, środek tygodnia, więc wypada pokazać co tam u mnie się dzieje ?

Jutro zmieniam czas na jesienny, 12/12 

Wszystko pod kontrolą. Był fryzjer, był super crooping na kilka podejść, była raz susza i wszystko opadlo. Wyglądało to strasznie ale fotki nie zrobiłem, aż taki sadysta nie jestem ?

Warunki w środku niezmienne czyli :

21-25 stopni noc-dzień

90-80% wilgoci w nocy i w dzień. 

Tapsy na veg się skończyły, następnym razem posypie na ziemię trochę granulatu zmielonego(ok.10g) bo tak też można ??

Podlewam co drugi trzeci dzień 1,5L. 

Młodsza pije rzadziej, bo co jakieś 5 dni. 

Trochę potrzymałem je na tym vegu, żeby Kush dogonił i chyba się udało. Trza było jeszcze parę łodyg poTrzaskać. Jedna pękła prawie, ale szybko wstała. 

Możecie rzucić okiem na sytuację ?IMG_20201112_015629.thumb.jpg.2e1e497ddb5166bcf2a9faa0fbe02e2d.jpg

 

✂️ Po fryzjerze... 

IMG_20201112_010224.thumb.jpg.34f83a3dd8b130d9e99f5354fa2ced1d.jpg

 

I super cropping... IMG_20201112_010329.thumb.jpg.db98eb50f2ace70729812cc66aad8ed6.jpg

Może to nie perfect S C ale w miarę udało się szczyty wyrównać.. 

IMG_20201112_011256.thumb.jpg.5b94ae064872988be2e2c454c8628bf6.jpg

Jedna trochę za mocno, sprawdziłem inny chwyt i chyba  za ostro ?IMG_20201112_010047.thumb.jpg.a487f16cbfc34e935d769bc562033e73.jpg

Pomagałem drutem bo wstawaly na drugi dzień... 

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze fota z lotu ziemiórki które mi się zalęgły. Narazie kilka. Jutro jadę z wodą utleniania, potem czosnek itp. Ale spokojny jestem ?IMG_20201112_015240.thumb.jpg.1d4fccc56ecac915952dc571d348e065.jpg

Wleciał osuszacz na flo. Robi robotę z nawiązką więc o wilgotne topy się już nie martwię. 

IMG_20201112_010642.thumb.jpg.0e8c7ebbb4b289f9d2461688aa403d50.jpg

Trotec za  jakieś stówke jurków ??

No to tyle u mnie w namiocie na dziś IMG_20201112_012332.thumb.jpg.ae805733febb04be6c3202cbf7271208.jpg

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 właśnie ja myślę o zakupie jakiegoś w miare dobrego miernika do gleby na następny raz żeby nie zaliczyć wtopy jak teraz, tylko przeglądałem przeglądałem i nie mogłem nic znaleźć co było by polecane a nie chce kupić byle jakiego bo do tanich nie należą, i tak mnie żona jebie przy każdym nowo zakupionym produkcie do uprawy, wczoraj już się za mikroskop nasłuchałem za 20 euro a co mówić o mierniku za parę stów?? masz może na oku jakiś wart uwagi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 miałem już jeden upatrzony ale zostałem z tym co Ci mówiłem. Później podrzucę link tobie. Tylko mierniki do gleby to tak od 90e zaczynają się więc nie mało nie dużo.. Zależy jaka wypłata ? a budżet na ten miesiąc już zaplanowany. 

Zrobiłem wczoraj test gleby tym co mamy i wyszedł piękny błękit więc u mnie pod kontrolą ? 

PS... i nie daj babie rządzić twoim hajcem no chyba że zarabia więcej od ciebie ??

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 Nie mów jej co kupujesz ? i po problemie. Jak na rzęsy, fryzjera, solarium i inne wydaje to Cie pyta o zdanie ? 

Moja to już cicho siedzi ? 

Bo jak ją podliczę, to kilo pomidorów będę mógł kupić hah 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 @zielonyjamajczyk planuje przeznaczyć jakieś 500-700 zł moze uda mi się kupić dobry, nie chce mi się pieprzyc z tymi testami, lubię mieć pod kontrolą wszystko na bieżąco?

No właśnie ja zarabiam 2 x więcej?? ale oszczędnie żyjemy, na budowę domu zbieramy?? 

Ja u siebie leje pożywkę z bardzo niskim ph ale wraz robiłem testy i jest dużo za dużo.  Chociaż kwiaty się poprawiają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieszko1 To tym bardziej nie masz co się tłumaczyć. A jak już to : Kupie raz i mam z głowy na długi okres, i nie musze kupować zioła bo mam swoje ? 

 

A jak się burzy to łańcuch w kuchni skróć ? Nie no żart. Do pasji, czy hobby trzeba mieć wyrozumiałość z obydwu stron. A zrównoważenie to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...