Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

WITAJCIE ??

Ruszam z moją pierwszą fotorelacją. Jest to mój 3 box jednak pierwsze dwa to była tylko nauka. Także teraz na poważnie... 

Zamierzam testować nawozy od RQS  Zobaczymy co z tego wyrośnie ??

Planty  : Royal gorila

                Cookies gelato

                Fat banana

                Candy kush express

                Wszystkie oczywiście od RQS 

Światło MarsHydro ts1000

Ziemia  Biobizz light mix 

Donice  : materiałowe od RQS po 11L 

Trening : na masę ale najpierw zwyczajny dobry LST

Wentylacja : jeden mieszający na klips (kolejny czeka w pogotowiu) drugi wyciągający do 590m3 oczywiście z regulatorem mocy. 

Nawozy : Easy Boost, Easy Grow, Easy Bloom... czyli będzie easy? i co2 z płuc ?

Dodatkowo mam na fazę flo Alga Bloom od Plagronu jakby coś brakowało. 

Klimat: 24-27'c i 70-80% ? w dzień 

              20-21'c i 85-90%? w nocy *ostatnio nawet 99 % ale już to zostało obniżone. Oświetlam je teraz 19/5, tak wyszło, zobaczyłem po kilku dniach więc już nie zmieniałem. Potem wiadomo 12/12 a wega planuje standardowo 4 tyg.. Może ciut dłużej bo Candy kush w tyle.

Odrazu wyjaśniam czemu ten ekspress.. 

A bo miał być Lemon haze, niestety przez drobny błąd nie wyskoczył z ziemi. Za głęboko wrzuciłem kiełka, na jakieś 2 cm i odciełem biednej powietrze przy częstym podlewaniu. 

Dlatego ekspresowa wycieczka do Amsterdamu skłoniła mnie do zabrania ekspresowej odmiany a uparłem się na cztery panny. Na tą chwilę Candy kush ma ponad 10 dni do tyłu od wyjścia na świat ?. No i w sumie dzięki krótszej fazy flo, ostatnia będzie pierwszą.. Mam nadzieję ?? 

Czekalem na tą ostatnią żeby wrzucić FL

Narazie tyko taka mała przygoda. 

Od dziś zaczynam włączać im muzykę na godzinę może dwie, jakaś klasyczna, reagge, może relax 800mhz ?. Rozważam kupno pH miernika do gleby. Na pH wodę mam stare sprawdzone papierki. Podlewam wodą z kranu pH 6,5 wraz z wodą mineralną SPA, też 6,5 pH - jest to woda ze źródeł torfowych a nie górskich itp, więc pasuje jak i sprawdzona nie tylko przezemnie. 1/4 w stosunku do kranówy 

No i co tam jeszcze ?... Termometr z hydrometrem, mały ale precyzyjny. Wisi przyczepiony do lampy na 35 cm drucie tak bym wiedział jak blisko lapma jest szczytów no i jaka przy nich temperatura. Jak bd potrzebował sprawdzić jak ciepło po kontach czy między doniczkami, wspomoge się termometrem z laserem. 

Do doniczek mimo że materiałowe, na dno wsypałem keramzyt i myślę czy by nie wysypać na górę by utrzymać lepiej wilgoć, powierzchnia nie będzie szybko wysychać no i ładnie wygląda tak a miejsca mam jeszcze, pomimo 50 litrowego worka ziemi do 4 doniczek po 11L jakoś wypełniłem je w 80% i nie ubijałem ziemi. Tak jak pisze producent. Dużo opadła po przelaniu wodą. No ale to nie problem. 

Się rozpisałem.. No to fotki ?

 

 

              

IMG_20201008_214403.jpg

IMG_20201008_214448.jpg

Royal Gorila? 11 dni 

IMG_20201008_214136.jpg

? Cookies Gelato 11 dni

IMG_20201008_214228.jpg

Fat Banana ? 10 dni 

IMG_20201008_214251.jpg

Te maleństwo to Candy Kush Ekspress ?? 1 dzień 

IMG_20201008_214304.jpg

Suple??‍♂️

IMG_20201008_215045.jpg

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WielebnyMerry napisał:

Ziemi można było dosypać by im.

Będę zaglądać interesuje mnie Fsy Banana 

Chce podsypać keramzytem ewentualnie może kokosem ale jeszcze nie wiem co wybiorę na dniach. Biobuzz nie jest aż tak łatwo dostępny w sklepach, a do najbliższego mam ze 25km (Alkmaar) . Przez neta się nie opłaca zamawiać bo przesyłka będzie droższa niż ziemia. Wogole to doniczki  jakby miały więcej niż te 11L ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 wstaw jak możesz jak najwięcej dobrych zdjęć po każdym etapie lst, bardzo by mi to pomogło na przyszłość ??? drut z gumką juz mam! ? Mój northern i hulkberry też z Rqs, ciekawi mnie jak te doniczki materiałowe i nawozy od nich. Co do muzyki to znalazłem o tym temat i też co raz puszczam. Muzyka dla roślin

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo Growerzy??

Mały UP... 

Wrzucam fotki świeżo po lst. 

Narazie tylko dwie zostały "położone". 

Coś Fat banana wolniejszy ale gęsty. 

Na Candy kush jeszcze nie pora 

Dziś dopiero pierwszy raz podlane z easy grow taps a w sumie to dopiero 3 raz. Duża wilgotność panuje i raczej nie trzeba częściej. Już powoli się zbroję na fazę flo bo będzie walka z ?%. 

Narazie lampa jedzie na 75% i wisi jakieś 45 cm nad szczytami. Jak ktoś ma większe doświadczenie z marshydro to napisze czy może wyżej itp?

Maleństwa nie wykazują jakichkolwiek braków czy nadmiaru, liście zdrowe a łodygi już zaczynają pachnieć jak się potrze zwłaszcza przy lst✌?IMG_20201012_201736.thumb.jpg.43bcc4c704b50990a1c6eb2ac4919eb5.jpg. Cookies gelato

IMG_20201012_201542.jpg

IMG_20201012_201713.jpg 

IMG_20201012_201811.jpg Fat banana

IMG_20201012_201932.jpg mały candy kush

Jeszcze lst z bliska jakby ktoś chciał podpatrzeć?. Napewno będzie jeszcze poprawiany. Narazie nie przeginam??

IMG_20201012_195159.jpg

IMG_20201012_194349.jpg

IMG_20201012_194319.jpg

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...