Jump to content
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o nawożenie indoor

Recommended Posts

Na rynku jest duży wybór różnych nawozów, stymulatorów itp. chcesz się coś o nich dowiedzieć to napisz w tym temacie 

Edited by Tester

ja bym odpuścił, jeśli dałeś nową ziemię to na starcie roślinki mają 3 tygodnie składniki odżywcze i nie trzeba dawać nawozu bo możesz przedawkować, to są dopiero co nowo narodzone krzaczki

Mam pytanie odnośnie nawożenia.

Czy jest jakas różnica kiedy podlewam woda/nawozem roślinkę? Tzn przy świetle, tuż po zgaszeniu, tuż po zapaleniu, tuż przed zgaszeniem? Jest jakaś zasada? 

Kolejne pytanie: jeżeli decydować się na jakiś jeden nawóz na kwitnięcie to jaki? Chciałbym kupić max 250ml żeby nie zostało za dużo ?

Ostatnie pytanie: czy nawóz z bananów (ktoś tu podawał przepis) stosować w koncowej fazie kwitnienia, czy stale przez cały czas trwania? No i czy można go stosować razem z zaproponowanym nawozem na kwitnienie? 

Posted (edited)

@Paczka12  Generalnie podlewac powinno sie na noc, przed zgaszeniem lamp, ale i tak kazdy ma na to wyjebane (ja tez) tak ze podlewasz jak Ci wygodnie. Kup sobie nawozy z Bio Bizz (Bio Bloom i Top Max), dobre, sprawdzone,  mnóstwo growerow je stosuje. Na bananach sie nie znam, od 20 lat stosuje tylko kupne nawozy.

Edited by CheMsKuN

https://www.growshopjamaica.pl/biobizz-try-pack-indoor-zestaw-boosterow-i-nawozow-3x250ml/1819/ to taki zestawik załatwi robote? Mam jeszcze biohumusa, ale póki co nie używałem. Roślinki mają niecałe 3 tygodnie i póki ck wyglądają chyba ok. (Quick one - to moja relacja i foty) 

Slynny try-pack od Bio Bizz, w skrocie to to jest wszystko co na poczatek potrzebujesz. Tylko ze jak masz juz tego biohumusa to Bio Grow nie potrzebujesz, oczywiscie mozesz zastapic  biohumusa przez Bio Grow.

A ma ktoś pojęcie o tym nawozie z bananów pokrzyw i skorupek jaj bo mam takie przygotowane i nie mam pojęcia czy łatwo z nimi przesadzić czy można lac na oko :). I czy nawóz że skorupek jaj zastępuje trochę dolomit? 

Jeżeli roślina poprawnie się rozwinęła ..jest w fazie kwitnienia ..nie wykazuje żadnych niedoborów itp .. wszystko się zgadza to te odżywki są konieczne ?