Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o nawożenie indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz Light Mix miałem all i wszystko śmietnik było nie do ogarnięcia za dużo nawozu w  i sądzę popaliło. Ph spr przed podlaniem zawsze płyn heliga do ziemi mam i wszystko git.

Edytowane przez MGR Anubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest mówione żeby dawać roślinie nawozy w momencie gdy pokaże oznaki jakichś braków. Rozumiem, że roślina dopóki dobrze rośnie to znaczy, że w ziemi ma wszystko co potrzebuje, ale czy takie podanie nawozu w chociażby połowicznej dawce nie będzie dla rośliny boostem? Czy po prostu krzak nie będzie w stanie pobrać więcej substancji odżywczych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hitopoktam ja tak robie czekam az roslina zacznie dawac oznaki brakow. wole jak ma troche brakow niz przenawozic bo duzo latwiej uratowac sytuacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Charyx jasne, rozumiem i raczej też tak będę robił. Moje pytanie wychodzi z tego, że producenci zalecają stosowanie w danym stadium rozwoju rośliny a nie dopiero przy niedoborach. Taki Biobizz chwali się zwiększeniem tempa rozwoju czy lepszych wynikach w kwitnieniu nawet jeżeli stosujemy ich ziemie, która jest sprawdzona przez wszystkich. 
 

Wstrzymujemy się z nawożeniem ze względu na ryzyko przenawożenia czy rzeczywiście rośliny nie są w stanie wykorzystać tego co im dajemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hitopoktam najwiekszym bledem poczatkujacych jest nadgorliwosc. a dodam nieco wiecej a podleje wiecej a nie zaszkodzi, to sa wlasnie bledy ktore ciezko pozniej naprawic. lepiej lekki niedobor jak popalone korzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordki. Co jeżeli sezonówkom dam małe donice? Np. po 6L? Wyrosną skarłowaciałe? Generalnie nie zależy mi na tym, by miały po 1,5 metra + 

@Szym @Tester ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Aron napisał:

Mordki. Co jeżeli sezonówkom dam małe donice? Np. po 6L? Wyrosną skarłowaciałe? Generalnie nie zależy mi na tym, by miały po 1,5 metra + 

@Szym @Tester ?

Mniejsza donica = mniejsze korzenie = mniejsza roślina = mniejsze plony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mam pytanie dot automata Watermelon z Royalqueenseeds(mam go pod lampa led). Jak nawozić to nawozami Biobizz. Mam 3 rodzaje nawozów. Grow, bloom I top max. W jakich tygodniach jaki nawóz zastosować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia atami bio grow mix. Ogólnie dziwny jest watermelon bo jest bardzo niski i nie idzie w górę. Ale za to idzie wszerz. Ogólnie naworze roślinkę w okolicach 2ml na litr wody, aby jej nie przelać.  Doniczka 11l 23x23x26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Firehorn napisał:

Ogólnie dziwny jest watermelon bo jest bardzo niski i nie idzie w górę. Ale za to idzie wszerz. Ogólnie naworze roślinkę w okolicach 2ml na litr wody, aby jej nie przelać.  Doniczka 11l 23x23x26

 Jakiego dokładnie masz leda? I ile cm od planta trzymasz źródło światła? Nie lej nawozów jak nie widzisz niedoborów, a tym bardziej nie lej co podlanie 

Jeśli zauważysz niedobory to możesz się zasugerować tabela dawkowania od producenta, która znajdziesz w internecie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Morenn napisał:

 Jakiego dokładnie masz leda? I ile cm od planta trzymasz źródło światła? Nie lej nawozów jak nie widzisz niedoborów, a tym bardziej nie lej co podlanie 

Jeśli zauważysz niedobory to możesz się zasugerować tabela dawkowania od producenta, która znajdziesz w internecie 

Panel led Spider Farmer SF1000 i światło jest na wysokości ok 45-50cm od rosliny. Cykl 18/6. Growbox 40x40x160 Lepiej używać nawóz co drugie podlewanie? 

Edytowane przez Firehorn
Poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Firehorn napisał:

Lepiej używać nawóz co drugie podlewanie? 

najlepiej kiedy roślina tego potrzebuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...