Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Juz growboxa aluminimum 60x60 wysokosc 120cm

 

Jako osoba poczatkujaca ale oczytana ( mam na mysli ze od tygodnia studiuje artykuly i fora co najlepiej ) chcialbym dobrac odpowiednia tasme Led do swojego growboxa. Z zawodu jestem elektronikiem wiec calosc w postaci sterownika, zasilacza sobie ogarne interesuje mnie jedynie parametry samego oswietlenia. oczywiscie wyliczylem ze na moje 0.36m2 potrzebuje 18k lumenow ale cenie sobie przede wszystkim doswiadczenie osob ktore siedza w temacie dlugo.

Na allegro znalazlem 2 tasmy które poleca sprzedajacy

https://allegro.pl/oferta/tasma-led-grow-pro-5630-5-1-do-wzrostu-roslin-0-5m-10455190692

https://allegro.pl/oferta/tasma-led-8520-smd-72-ip20-premium-naturalna-0-5mc-7471782846

I teraz moja prosba zeby ktos rzucil okiem czy te tasmy sie nadaja a jesli tak to jaki stosunek i ile ich kupic. Ewentualnie cos innego

 

Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

545586D8-8B5A-4454-9974-9783377812A2.thumb.jpeg.c0b2759598b6466a09854572f9d44c15.jpeg

Udyr ma racje, taki żyrandol wyszedł mnie 56,- w produkcji 

Kabel z oprawka co kilkanaście cm znalazłem w domu

zarowki 

5x17w 2700K 1700lm

1x18W 4000K 1700lm

stelaż to jakas kartonowa płytka obita rzepem która odpowiednio naciąłem 

sprawdzi się tak samo na veg i na flo:) zawsze zarowki można pozmieniać i zrobic typowo pod vega

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nikt tu w ledach nie siedzi? 

Tu nie chodzi o same koszta tylko o to że led się nie będzie grzał oraz duzo mniejszy pobor energi Plus zywotnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wszystkich posadzili to trzeba uciekać stąd bo mnie też posadza 🙂

 

A tak na poważnie się oczytalem o zwykłych lampach ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś testował te taśmy. Ponieważ kupić gotowca to nie problem i zapłacić x3 A z racji że się na tym znam chciałbym cos zrobić samemu i wcale nie oszczędzać. Chciałbym żeby ktoś kto się zna dal parę wskazowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artmangon ten rodzaj diod smd 8520 jest raczej używana do oświetlenia domowego/garażu itp.

A charakterystyka widmowa tej różowej listwy jest całkiem do bani. Kolejny produkt który ma dawać przychód, a nie realne wyniki w uprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za konkretna odpowiedź.

Masz może jakiś link do dobrych taśm

Ewentualnie czego szukać w jakim zakresie widma i jako stosunek neutrala do tych growupow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artmangon wszystko co na lm301h/lm301b się nada. Reszta jest albo mało wydajna, albo nie nadaje się do uprawy. I to już raczej nie taśmy a pełne aluminiowe listwy.

Trzeba też pamiętać że dobrej jakości LED nie działa na prąd z gniazdka, potrzebny jest też zasilacz który swoje kosztuje. Rozważ kupno gotowca bo wydatek będzie podobny przy składaku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...