Skocz do zawartości
WBB

400W HPS, 80x80x160, Zestaw Plagrona mineralny - it's not organic but don't panic

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem dla tego fajnie jak by ludzie też czytali forum dużo da się dowiedzieć a często widzę że wpada 1 pytanie i nie widać gościa he he fajnie by było zobaczyć taką relację też jako kolejna wiedzę do zdobycia a może coś śmiesznego będzie do poczytania jak ostatnio😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mateo napisał:

Nie rób tego ! Ja to zrobiłem i to jest błąd 

Muszą się zebrać tydzień 2 i wtedy tak jak zetkniesz i przyłączysz to mimo fazy wyciągania nie odrosną na tyle żeby miały więcej miejsca między węzłami będą małe topki

No chyba ma to sens co piszesz. I raczej nie zaryzykuję żeby nie przekombinować.

10 godzin temu, vego1989 napisał:

Dlaczego 28dni?

Bo mój najdłuższy weg tyle chyba miał. No i zapamiętałem sobie, ze jak ma być dłuższy to doniczki mam za małe...

A miejsca to tam za dużo nie ma. Osuszacz musi się jeszcze zmiescic. A to lst chyba jeszcze nigdy mi tak chujowo nie wyszło... za mało jarania albo futru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie @BoczelliPan "hodujesz" też pomidory i papryki.... siejesz z ziarna to i trzymasz pod ledem razem z maryśką? A jakby w mniejszym boxie to zrobić to jaką żarówkę tam trzeba? o HPS 100W to chyba trochę dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WBB ja je trzymam w boxie tylko do czasu przesadzenia na dwor jak sie zrobi cieplo. Trzymam w boxie bo tam maja dobry mikroklimat, potem dam je gdzies miedzy plantami w malych doniczkach. 

Mysle ze jesli chodzi Ci tylko o sadzonki zeby je powegowac chwile tak jak ja, to wystarczy jakies minimalne swiatlo, wazniejsze dla nich bedzie ciepelko I wilgotnosc.

Do tej pory wegowalem pomidory na parapecie w domu i tez bylo git 😉

 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli no żona ostro ciśnie o tunel foliowy na ogródek. I tak właśnie pomyślałem, że pokażę im jak się pomidory uprawia 🙂

I teraz albo z ziarna robię sadzonki albo później kupuję na targu gotowe sadzonki? Czy te samemu wegowane są jakieś lepsze od tych z targu? Z ciepłem to będę miał teraz problem bo boxy w nieogrzewanych pomieszczeniach są no ale jest cieplej niż na dworze.

Tu ostatnio jakiś user wrzucał żarówkę z takimi pręcikami pomarańczowymi w środku (co mu pisałeś, że to nie o takie żarówki chodzi).... może taka żarówa się nadaje do pomidorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB sadzonki od ziaren roznia sie przede wszystkim cena, no i tym ze na targu pewnie nie ma za duzego wyboru, a z ziaren mozesz sobie posadzic co chcesz z calego swiata(sam bede mial w tym roku troche fikuśne warzywa dla odmiany). 

Dla sadzonek to pewnie zwykla zarowka by starczyla, ale jak chcesz caly okres je pod lampa trzymac to przydaloby sie cos mocniejszego no i od chuja miejsca, moim zdaniem gra nie warta swieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WBB ja co roku sialem na parapecie i wystawialem na dwor gdy bylo cieplo. W tym roku kielkuje w boxie i ida calkiem fajnie. Jesli chodzi o foliaka na pomodory to musi on byc slusznych rozmiarow😅 na Twoim miejscu myslal bym nad mala szklarnia z poliweglanu ze wzgledu na duza wieksza wytrzymalosc

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB a I pewnie krzaki jakieś tam wsadzisz 😅 Trzeba założyć temat warzywniak w boxie czy coś, albo weg warzyw 😀😅Propsuje za zajawkę w ogrodnictwo, mam za domem 20arow w tym oczko wodne 12x12m, ale prócz drzew jeszcze nic tam nie uprawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...