Skocz do zawartości
WBB

400W HPS, 80x80x160, Zestaw Plagrona mineralny - it's not organic but don't panic

Rekomendowane odpowiedzi

Box: 80x80x140, Lampa: Lumatek 250/400W żarówka Osram HPS 400W Plantastar. Odbłyśnik Adjust-A-Wings Medium.

Ziemia: Plagron Growmix. 4xDonice 10L, 3xDonice 5L

Wentylacja: Mixed-Flo 125 EU-V 220/280 mh3 fi 125, wloty pasywne albo jakiś obieg zamknięty.... zobaczymy.

Nasiona: się uzupełni jak powychodzą.

Lampa jest jaka jest.... jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 🙂

Pierwsza styczność z mineralnymi... z ciekawości jak to pójdzie.

Temat będzie wisiał dopóki wszystkie ziarno nie wzejdzie.

 

PXL_20240208_180409738.thumb.jpg.197d952887a9c32a92a1ac45157b36ec.jpg

PXL_20240206_184439815.thumb.jpg.2278f088a5fbe40c51a8a9ee29523811.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to! HPS, wing, oldskul 🙂

Sam też mam podobny setup.

Jakieś mierniki pH/ec?

Jak mineralne to najlepiej Coco/perlit, czemu wybór padł na ziemię?

Próbowałeś ustawić balans bieli ręcznie w aparacie żeby dostosować się do barwy hps i zdjęcia wyglądałby naturalnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Wladimir napisał:

To jest to! HPS, wing, oldskul 🙂

Sam też mam podobny setup.

Jakieś mierniki pH/ec?

Jak mineralne to najlepiej Coco/perlit, czemu wybór padł na ziemię?

Próbowałeś ustawić balans bieli ręcznie w aparacie żeby dostosować się do barwy hps i zdjęcia wyglądałby naturalnie.

 

No przed chwilą się odgrażałem w innym temacie, że zaraz zakładam oldscoolowy temat 🙂

Miernik mam na oku Adwa AD32 zdaje się, ale jeszcze go nie mam.

Niczego nie ustawiałem w aparacie. A da się coś zrobić żeby było lepiej. Kiedyś się bawiłem ręcznym ustawianiem jak robiłem fotki grzałek do epetów, które sam kręciłem godzinami.

Wybór padł na ziemię bo nigdy w niczym innym nie próbowałem.... ale nawet nie pomyślałem, że może by coco....

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WymiataczMega mam ts600 i żarówkę hps 150 i cfl125.

@WBB mineralnie jest fajnie, bedzie dobrze. Widze GS wielka butla, beda puchly 😄 dokup jeszcze RS I komplet.

 

Powodzenia Mordo!🤘🤜🤛

Edit, widze że jest na pokładzie 😉

Edytowane przez vego1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aparacie wchodzisz w tryb pro, tam ręcznie ustawiasz balans bieli na 2100k lub 2000k zależy jaką dokładnie barwę ma hps i wychodzą normalne fotki. Biały jest biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB wszystko pięknie ale moim zdaniem sadzenie w małych donicach niszczy potencjał na puchnięcie. Widzę np u siebie różnice 9L a 7.5L, mimo takiego samego wzrostu topy moim zdaniem są mniejsze i liście wiatrakowe też mniejsze. Ale zobaczymy jak u mnie z wagą wyjdzie czy to potwierdzi moją tezę że lepiej w większych sadzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed ja te 3 sztuki muszę mieć w mniejszych bo jeszcze do końca nie wiem czy one w tym dużym namiocie wylądują. Jeśli tak tak to nie zmieszczą się większe. A jak wywalę je do drugiego małego boxa to też większe nie mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989  to dużo tracisz, ponieważ gdy roślina rozbuduje korzeń w jednej później w drugiej donicy a na koniec do docelowej wskoczy z dużo większym korzeniem niż w twojej technice. Najlepiej sprawdź obie techniki i po grow porównaj korzenie, plonu itp nie ma sensu, chyba że na klonach...

 

Po za tym wielkość donicy ma znaczenie:

Ostatnio właśnie natknąłem się na granicę w 3.25l donicy i  muszę powiększyć medium, wacham się między 7, a 9 właśnie 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 ja easy plugi ładuje najpierw w te kubeczki bo mam później możliwość regulacji wysokości bo one mi zawsze się wyciągają z 10cm na starcie. Nie mam fotki ale już tam stoją koszykarki, dzisiaj w donice idą. 

Nie chcę od razu walić 400W takim małym bo i obok jeszcze kiełkują ziarna i szybko bym je wysuszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...