Skocz do zawartości
Prepers

3x wedding cheescake 3x Gorilla cookies

Rekomendowane odpowiedzi

@Lady Green 45cm 25% mocy niewiem czy widać, ale ładnie teraz idą zostawiam narazie 24/0 bo zauważyłem że tanio grzeje ta lampa, kurwa laser 🤯 Narazie jestem w szoku jaka to jest moc, na żywo widziałem tak mocne latarki tylko wielkie jak walizka można powiedzieć 

@Lady Green

IMG_20240111_200115.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers W teori sadzonki po pojawieniu się. +/- 4 zestawów liści ,ale kiedy to je najmniej stresuje to ni chuja nie wiem 😄 

Dla sadzonek ( siewek) nie ma sensu naświetlać 24/0 niech odpoczywając 😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Resio666 już napisalem świece bo daje ciepło,  a nie żeby rosły zauważalnie podnosi temp, a farelkę mam na termostacie, i dużo rzadziej się załącza, a w dodatku nie spada tak wilgoć, a więc nawilżacz też mniej pracuje chociaż wszystko mokre nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mr.Green napisał:

@Prepers ja tu tylko sprzątam 😄

Co do twojego pytania i stwierdzenia ostatnimi czasy..

 

 

Przepłukiwać Czy Nie Przepłukiwać?

Pochodząca z Północnej Ameryki naukowiec Stephanie Wedryk zbadała popularną technikę przepłukiwania roślin konopi polegającą na pozbawianiu ich wszystkich składników odżywczych w ciągu ostatnich 7 do 14 dni fazy kwitnienia. Większość growerów płucze swoje rośliny stosując tylko odwróconą osmozę lub dodatkowy produkt płuczący pod koniec fazy kwitnienia. Zwolennicy płukania od dawna twierdzą, że płukanie usuwa z roślin metale ciężkie, nadmiar soli nawozowych i inne zanieczyszczenia, dzięki czemu kwiaty są czystsze i mają lepszy smak.

Wedryk i jej zespół badawczy płukali niektóre rośliny wodą z odwróconej osmozy przez 14 dni, a inne przez 10, 7 i w ogóle. Po zbiorach testowali rośliny w laboratorium pod kątem zawartych w nich minerałów, cannabinoidów, terpenów, mocy i wagi zbiorów. Rozdali oni również próbki z każdego okresu płukania koneserom marihuany, którzy mieli ocenić kwiaty pod względem smaku, mocy, łatwopalności i twardości.

Według Wedryk testy laboratoryjne nie wykazały znaczących różnic w wadze zbiorów, smaku, zapachu, mocy lub terpenów pomiędzy roślinami płukanymi i niepłukanymi. Kwiaty, które w ogóle nie były płukane, otrzymały najwyższą pozytywną ocenę od koneserów marihuany pod względem smaku, zapachu i twardości! Najmniej korzystnie oceniono kwiaty roślin, które były płukane przez 7 oraz 14 dni.

Marihuana, która była płukana przez 14 lub 10 dni miała najwyższą wydajność ekstrakcji w porównaniu z tymi kwiatami, których rośliny były płukane przez 7 dni lub wcale. Jednak wygląd koncentratu pochodzącego z niepłukanych liści był bardziej preferowany niż inne, ponieważ był on najbardziej przejrzysty i zawierał najmniejszą ilość zanieczyszczeń i przebarwień.

Dłuższy czas płukania sprzyjał zatem wydajności ekstrakcji, jednak produkt końcowy nie był tak zadowalający jak w przypadku ekstraktu pochodzącego z roślin, które nie były płukane. Wedryk zauważyła również, że liście roślin, które były płukane wykazywały oznaki niedoboru składników odżywczych i zawierały nieco mniej chlorofilu niż liście roślin, które nie były płukane.

Staje się coraz bardziej oczywiste, że „głodzenie” roślin marihuany pod koniec fazy kwitnienia poprzez wypłukiwanie składników odżywczych nie jest dobrym pomysłem, a nawet może być dla nich szkodliwe.

  •  
 
 

@Prepers gdzie tam są po dwie bo nie widzę.. lampą zakrzywia czasoprzestrzeń.. taki laser 😄

Po co sadzisz po dwie by potem je rozdzielać.. 😕 to bez sensu ziomek. Jak one są w jednej doniczce to potem będzie trochę ciężko je rozsadzic. 

Lepiej było je dać w jakiś małych kubkach na start.. a potem przesadzić. Później korzenie.. i pierdolenie się.. automat nie lubi tego.. 

Chyba że coś źle zrozumiałem to sorry że sram żarem 😄

 

Napisałeś że nie widzisz, a nie jak zrobić 🤣 już wyszły docelowo miało być 6, ale ze mars zawiódł, i trochę więcej pestek miałem to sadzę 9, już pisałem że mialy 2 wypierdalać,a z wyrwaniem nie widziałem problemu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mr.Green napisał:

@Prepers ja o 5 muszę wstać to muszę zaraz w kime 😄

To co Ty 200km walisz do roboty? 

Im później tym gorzej będzie to rozsadzić po się korzenie poplacza..

Znowu najlepiej się przesadza jak korzeń jest zwarty i opanuje doniczkę wtedy najlepiej wyciągnąć całość.

Albo to zrob jak najszybciej zanim korzeń pojdzie dalej i zwiekszy się szansa na uszkodzenie korzenia

Albo przedziel czyms doniczkę by je odseparować i by się nie plątały korzenie między dwoma roślinami

 

Jakaś przegrodę musisz zamontować w ziemi.

Wtedy korzenie się odbija od przegrody i wrócą 

Dalej ziomek spójrz dalej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc idzie 4x wedding cheescake, i 5x Gorilla cookies przesadzone do docelowych doniczek, i jeszcze jedna Gorillka kiełkuje, ale roślinki sztywno do światełka już idą.

Złapałem niezła zajawkę, jak dobrze pójdzie to priorytetem nie będzie palenie,a uprawa 🤣

IMG_20240112_045209.jpg

Do kiełkowania tej ostatniej doniczki użyłem dwóch nasion, i oczywiście dalej 100% skuteczności, wynajde może 5l wazon to będzie łącznie 10 roślin, ale miejsca tam widzę na konkretnych 9 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągają się.

Ogólnie bez sensu jest używanie takiej lampy w początkowym stadium życia rośliny.. moim zdaniem. Jeżeli chodzi o sam sens świecenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green obniżyć lampę troszkę? Też mi przez myśl przeszlo że się wyciągają lekko, ale coraz lepiej to wygląda.

Tak przez 100% skuteczności kiełkowania fast buds zmuszony jestem dorzucić doniczkę 🤣 szkoda mi wywalić jak puściła ogon 

Screenshot_2024-01-12-18-03-34-866_com.miui.gallery.jpg

Wieszałem mikrobów 0.4 gieta na litr i zwilzylem dookoła roślin ziemię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega powodzenia 👊

@WymiataczMega ja mam cały zestaw bio bizz, i nie wychodzę poza niego prócz dwóch donic jedna ma mix ziemi bio bizz i canna terra, i jedna tylko canna terra. Wale im ile wejdzie nawozów zobaczymy co z tego będzie@Mr.Green Nie plukam jak wyczytał Green, i jak żona się nie wkurwi dopierdole im lampy UV od lumateka, na swieta dostałem waporyzator z magazynkiem na 12 porcji może od wiader odejdę

Narazie nie chce go palić, więc nie testowałem, dopiero po przerwie zacznę, chce odejść od fajek, wiader, i palenia, tylko na zioło za wapo podobno dobrze wpływa na kondycję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers Ja bym obniżył trochę bo się zaraz będą przewracać. 

Ta lampa nie jest punktowa tylko rozłożona po całej powierzchni. Każda listwa ma 93watty więc to nie jest dużo na dany obszar gdzie świeci. 

Na ile ona wisi obecnie? 

Ja pisałem o płukaniu na koniec uprawy 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa 35cm ustawiona, ec wody z kranu mam 0.2 więc chyba gitarka z tego co czytam, ale nie jestem pewien co do cal-magu walić go co podlanie jak ostatni grow, czy ograniczyc go narazie co drugie podlanie? No i oczywiście pytanko od kiedy nawozić, jest tu light mix, a w planie pierwszy nawóz za tydzień w piątek, teraz dostają mikroby, i root juiza, mikroby 0.4g l raz dostały, ale następne też im dokurwie 0.4gl, a root juiz dostały po 4ml/l i zwilzylem im ziemię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers Co drugie podlanie calmaga będzie ok. Nie ma na tą chwilę potrzeby faszerować sadzonek. Ziemia starcza na pierwsze 2-3 tygodnie + do tego masz mikroby i coś na korzenie. 

Do tego zacznij biobizzy stosować jak producent mowi plus własna korekta jeżeli zachodzi potrzeba w późniejszej fazie życia rośliny i będzie git 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12/01/2024 o 15:38, Mr.Green napisał:

Wyciągają się.

Ogólnie bez sensu jest używanie takiej lampy w początkowym stadium życia rośliny.. moim zdaniem. Jeżeli chodzi o sam sens świecenia. 

Rzadziej zaglądam ostatnio, i nie zauważyłem. Powtórzę jeszcze raz wilgotność musi być wysoka dla sadzonek, nadal czekam na zamówiony grzejnik olejowy, i mam farelkę na termostacie w pokoju, a więc jeżeli lampa mi podnosi temp nie obniżając wilgotności jak to robi farelka, to raz że namiot mi nie pływa, bo nawilżacz pracował tak że woda się na ścianach boxu osadzała, dwa że sama farelka zużywa zauważalnie mniej prądu, przy auto i konfiguracji z teraz widzę same + 24/0, a jest jeden - skoro ta lampa taka dobra, to trochę jej szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden mutant, reszcie nic nie jest trochę pomarszczone z przelania, bo na siłę mikroby im wcisnąłem, bo jak w sklepie byłem to na miejscu nie mieli. Niema się co spuszczać nic im nie będzie poprzednio zrobiłem to samo, się trochę listki zmarszczyły tylko.

Mają tylko kilka dni będzie good.@Mr.Green  Te mutanty to normalne u FB? Wydaje mi się że to w tych gratisach trafiam te mutanty jestem prawie pewien.

Screenshot_2024-01-16-10-06-03-288_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2024-01-16-10-05-51-214_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...