Skocz do zawartości
WielebnyMerry

3x Blue Cookies Auto Femi 150W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na powrót po 2 latach, jak zawsze tylko dla doświadczenia i na swoje potrzeby 

Z racji że dziś wszystko zaczynam, od namoczenia nasionek i zrobieniu porządku po poprzedniej FR nie ukończonej. Ziemia BioBizz all mix w drodze wraz z nawozami tryb pack które starcza w zupełności na cały cykla uprawy na automatach. Wg. Producenta od nasionka do zbioru w odpowiednich warunkach to max 60 dni, będziemy testować.

Pytanie do bardziej doświadczonych growerow, jaki trening na tej odmianie zastosować, posiada geny Genetyka: Blue Cookies x Lowres#2?

box w standardzie czyli chyba było 50x50 max wysokość 170. 

nasiona trafią bezpośrednio do docelowych doniczek, mam za duży stres przy przesadzaniu😁.

pierwsze zdjęcia zapodam za kilka dni jak się wszystko znajdzie w jednym miejscu, więc myślę że do niedzieli pierwsze zdjęcie się pojawi mam nadzieję że już z jakąś panną na powierzchni.

 

z fartem dla wszystkich obserwujących 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, WBB napisał:

Kolejny HPSiarz... będziemy oglądać 🙂

Hps-y się wypalają więc myślę że jeszcze max 3 uprawy i wjedzie LED 250W na tą samą powierzchnię z możliwością powiększenia, ale to tylko pomieszczenia😉

 

A zapytam jeszcze, czy nawozy mają swoją datę ważności, dojrzałem że zostało mi sporo po ostatniej uprawie. Zestaw try pack i sam nawóz ok 13/14

Edytowane przez WielebnyMerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WielebnyMerry napisał:

A zapytam jeszcze, czy nawozy mają swoją datę ważności, dojrzałem że zostało mi sporo po ostatniej uprawie. Zestaw try pack i sam nawóz ok 13/14

Ja miałem 6 letnie i wolałem nie ryzykować bo nie mogłem nigdzie wyczytać czy mają datę ważności... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry "Ziemia BioBizz all mix w drodze wraz z nawozami tryb pack które starcza w zupełności na cały cykla uprawy na automatach." 

Chodzi mi o drugą część zdania. Wystarczy na cały cykl uprawy na automatach. Tyczy się to try pack'a czy całego zestawu z ziemią? Bo właśnie nie wiem, czy muszę koniecznie zaopatrzyć się w calmag... Wszyscy stosują, a nie chce się obudzić z ręką w nocniku. 😂

Pozdrawiam,

Dudasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudasz666 kupiłem ziemię i 3pak od jednego dostawcy, callmagu nie używałem i nie wiem czy jest potrzebny, co FR to się czegoś uczę. Więc jeśli jesteś dość doświadczony to powinieneś wiedzieć że za kilka stówek masz cały potrzebny zestaw nawozów, opcja rozszerzona, znajduje się tam koło 7-9roznego radzaju nawozów. Jaki zestaw-pojemnosc wybierzesz zależy od ciebie. Mi trzy butelki po 250 ml starczy do podlewania a ziemia to tylko raz się sypie😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudasz666 to zależy ile masz plantów do obsłużenia. Przy 1 szt może wystarczy ten TryPack po 250ml. Przy większej ilości ja zawsze muszę dokupywać coś. CalMaga przy pierwszej uprawie nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego. Teraz wszyscy to leją więc też leję. Można go też zastąpić np mączką bazaltową. Ale z butelki i w płynie jest wygodniej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną już 16h moczenia nasionek, jeszcze 6 i przekładam na waciki kosmetyczne. 

Tu jest pytanie:- czy mogę zostawić wykieklowane na waciki i zasypać je jedynie ziemia wraz z wacikiem czy zabieg wrzucania do dziurki lepiej się sprawdzi. Pytam bo z każdą uprawa kombinuje coś innego jak i 3FR gdzie robiłem jako pierwszy na forum trening TP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry jak tam będziesz kombinował to nie dotykaj wogóle łapami tego białego kiełka. Jak chcesz takie zabiegi robić jak piszesz to ja bym to w easyplugach kiełkował i z nimi prosto w ziemie walisz. Nie widziałem jeszcze zakopywanych wacików 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16/11/2023 o 13:00, WielebnyMerry napisał:

Tu jest pytanie:- czy mogę zostawić wykieklowane na waciki i zasypać je jedynie ziemia wraz z wacikiem czy zabieg wrzucania do dziurki lepiej się sprawdzi.

Kumpel mi powiedział, czym mnie zdziwił, że on zawsze z wacikiem wkłada... Także nie wiadomo. 🤷🏻‍♂️ Sprawdź na jednej roślinne to będziesz wiedział jaka jest różnica i czy warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poleciały wszystkie 3. U jednej zauważyłem coś zielonego pod łupinką może już listki🤔😁  Światło zostawiam na 24h. Jak się wszystkie ogarną na powierzchnię to zaktualizuje FR.  Do tego czasu z fartem dla wszystkich.

IMG20231118190511.jpg

IMG20231118190359.jpg

Edytowane przez WielebnyMerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WielebnyMerry Zyskasz więcej niż włożyłeś, a przede wszystkim będziesz miał własny temat, który w niczym nie będzie maczany, jak to bywa na ulicy, na jakiej zazwyczaj nie wiesz, co palisz, bo kupujesz w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Zielone krainy @Zielone krainy @Zielone krainyPo ilu dniach od wsadzenia pestek wyszły ci na wierzch? Może to z niecierpliwością, ale chodzę zraszam ziemię woda z uwagi na całodobowe oświetlenie i wysychanie ziemi. Mam wszystkie wentylatory wyłączone jedynie pasywne sobie pozostawały. Dziś leci drugi dzień i nic na powierzchnię się nie przebija a twoje w 11 dniu były jak moje czasem po 3 tygodniach, podpowiedź jakie co zastosowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...