Skocz do zawartości
Dudasz666

Bruce Banner Ak auto fem, lampy led 50w + 30w.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Poczytałem trochę forum, poodglądałem fotorelacje, wykonałem telefon do znajomego i zapytałem mamy o zgodę więc mogę zaczynać. 

Pokoiku dla małej jeszcze nie skleciłem, chociaż czas goni. Jutro zamierzam się za to wziąć. Boxa chcę zrobić 30x30x160 albo 35x35x160. Mam stelaże drewniane z odzysku, zamierzam upchać w środek wełnę mineralną (po remoncie mi została). Wszystko ładnie poskręcać na podstawie z połówki palety, którą dodatkowo przytnę na wymiar i w którą to podstawę też upcham wełny, aby moja panna miała cieplutko i milutko. Wszystko w środku obiję jakimś ładnym sreberkiem (mam nadzieję, że nie skończę jak świstak). 😈

Nasionka w oryginalnych opakowaniach pakowane pojedynczo, więc na razie wysieję jedno, aby mieć coś na zapas jak by mnie moja ręka do kwiatów, której nie mam, zawiodła. 😉

Mała już wykiełkowana i wsadzona w doniczkę. Na razie małą z zamiarem przesadzenia. W sumie nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale już po ptokach. 

Rzeczy do boxa kupione. Wszystko na zdjęciach. Do tego mam papierki lakmusowe do badania pH wody i muszę kupić płyn heliga (chyba dobrze napisałem).

Mam nadzieję, że coś z tego będzie. 

Pozdrawiam,

Dudasz. 

IMG-20231031-WA0000.jpg

IMG_20231110_130928.jpg

IMG_20231110_130956.jpg

IMG_20231110_131015.jpg

IMG_20231110_131036.jpg

IMG_20231110_131058.jpg

IMG_20231110_131117.jpg

IMG_20231110_131136.jpg

Screenshot_2023-11-06-22-46-02-687_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-11-06-22-46-05-437_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-11-06-22-45-39-651_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-11-06-22-45-28-886_com.android.chrome.jpg

Edit: poprawka błędów, słownik mnie w konia zrobił. 🙃

Zapomniałem dodać, że spróbuję na pewno zrobić jej LST. Zobaczymy co wyjdzie i czy dotrzyma do tego czasu. 

Edytowane przez Dudasz666
Błędy i niedopowiedzenia. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Pablo 1988 napisał:

Powodzenia 🪴

Tego chińskiego leda widzialem w markecie za sieedem dyszek 😅😅

Którego? 😂 Żarówka kosztowała 42zł, a to to potrójne 50 z lekkim hakiem. Ceny na znanym portalu a...ukcyjnym. 

Edit. 

Jak będzie trzeba to coś jeszcze mogę dorzucić. W ostateczności, czego bym nie chciał bo nie wyrobie na rachunkach i będzie to trochę bez sensu dla 1 roślinki mam oryginalne lampy na gwint e40 250w... 

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Pablo 1988 napisał:

@Dudasz666 to śmieć jest ale twoja sprawa 🙂

Czyli nic z tego nie będzie? Teoretycznie 5000lm będzie... Realnie pewnie z 4000.

Ewentualnie zawsze mogę kupić pod gwint e40 sodową żarówkę 100w, która ma 10000lm... Kosztuje 60zł. Nie planowałem za dużo wydawać, a tu same oprzyrządowanie do boxa już prawie 250zł wyniosło. Tych lamp co mam nie liczę, bo kupione w innym celu. 😆 Żarówkę miałem wsadzić w taką obudowę plastikową co na latarniach ulicznych były i na podwórko machnąć. Więc trochę jej cel się zmienił. 😂😀 Jak kobieta usłyszy, że jeszcze więcej będę chciał wydać to mnie rozszarpie. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudasz666 nie no tego Leda bym wyjebał dobre do doświetlania kwiatów doniczkowych a tak to nie.

Zobacz sobie lampy ledam taniej i w miarę ok myślę się nie da 

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Growerseed napisał:

@Dudasz666 nie no tego Leda bym wyjebał dobre do doświetlania kwiatów doniczkowych a tak to nie 

Ale skoro barwa światła jest ok i zaszkodzić nie powinno to dlaczego? Zawsze to dodatkowa stymulacja wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudasz666 jako dodatkowa to sobie może być ja tam chyba doły nią doswietlalem ale jako jedyne źródło światła to kiepsko, możesz na wszystkim oszczędzić ale na lampie się nie oszczędza niestety. Odbije się to w mocy i ilości. Ewentualnie możesz w hpsa pójść on jest bardzo tani w porównaniu do leda teraz jest zima to ze zbiciem temp nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Growerseed napisał:

@Dudasz666 jako dodatkowa to sobie może być ja tam chyba doły nią doswietlalem ale jako jedyne źródło światła to kiepsko, możesz na wszystkim oszczędzić ale na lampie się nie oszczędza niestety. Odbije się to w mocy i ilości. Ewentualnie możesz w hpsa pójść on jest bardzo tani w porównaniu do leda teraz jest zima to ze zbiciem temp nie powinno być problemu.

A to tobie chodzi o oba ledy. Myślałem, że o tego potrójnego. Zwróć uwagę, że mam dwa, jak byś nie zauważył. 😉

A zbiciem temperatury się nie przejmuje, bo idzie zima i w pomieszczeniu będę miał 5°C nawet, więc już się zastanawiałem jak podnieść. 😉 Może i faktycznie kupię. Ale 100W wystarczy na małego boxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudasz666 w zupełności. Mars hydro 600 na start to wystarczająco jak nie chce się inwestować w coś drogiego. 

Tak jak kolega @Growerseed wspomniał.. te lampy zazwyczaj nic nie daja a tylko zera prąd. Jeżeli jest to jakaś chińska lampka zabawka to nie spodziewaj się jakiś lepszych rezultatów bo to co na papierze po prostu rzadko pokrywa się z tym co w realu.. to już chyba lepiej dołożyć tych żarówek bo ktoś tu ostatnio miał nawet ciekawe kwiatki na takich żarówkach. 

No i ciężko trochę się bawić w uprawe i nie wydawać kasy.. jednak to jakieś hobby i zawszę trzeba sypnąć jakimś groszem 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mr.Green napisał:

@Dudasz666 w zupełności. Mars hydro 600 na start to wystarczająco jak nie chce się inwestować w coś drogiego. 

Tak jak kolega @Growerseed wspomniał.. te lampy zazwyczaj nic nie daja a tylko zera prąd. Jeżeli jest to jakaś chińska lampka zabawka to nie spodziewaj się jakiś lepszych rezultatów bo to co na papierze po prostu rzadko pokrywa się z tym co w realu.. to już chyba lepiej dołożyć tych żarówek bo ktoś tu ostatnio miał nawet ciekawe kwiatki na takich żarówkach. 

Nie no panie kochany. Mars hydro 600 kosztuje 400zł.

Myślałem, że do hps'a nie potrzeba nic więcej, więc dlaczego te zestawy kosztują 215zł... A sama żarówka hps 30złIMG_20231110_204111.thumb.jpg.5ae30d725166694c199fbc0156cb67c1.jpg...? One mają coś w sobie dodatkowego? Myślałem że oprawka e40 wystarczy? Mam taką lampę sodową 250w... IMG_20231110_192321.thumb.jpg.885fe9142b957f307cbb1bf0e87fac6f.jpg

100w kosztuje 60zł. Ona też potrzebuje czegoś oprócz oprawki?

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dudasz666 no to jak podbicie to hps idealnie się sprawdzi do tego.100w hps myślę że by starczył. Te 2 ledy chyba też bo mała powierzchnia.

 

Ale do trza obliczyć moc świetlna na Wat jak będzie za słaby współczynnik no to lipa i wtedy jak @Mr.Green będzie więcej żreć prądu niż świecić

 

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Growerseed napisał:

@Dudasz666 no to jak podbicie to hps idealnie się sprawdzi do tego.100w hps myślę że by starczył. Te 2 ledy chyba też bo mała powierzchnia.

 

No jeżeli sodowa ta z drugiego zdjęcia do działania potrzebuje tylko oprawki to mam chyba ze 4 x e40. Ale jeżeli potrzebuje (nie wiem jak to się nazywa...) podbicia prądu(?) To wtedy zestaw musiał bym kupić. A 200zł to pani moja może już mi żydzić. 😂 Właśnie myślałem, że na taką powierzchnię (30x30 max 35x35 jeszcze nie wiem, bo będę budował dopiero) wystarczy. 

Edit. 

Mam 250W taką sodową w domu to sprawdzę czy będzie świeciła w samej oprawce i wtedy mogę kupić 100W. 

3 minuty temu, Mr.Green napisał:

@Dudasz666 w zestawie widać że jest odbojnik i zasilacz. 

Każdy bawi się jak może :bongrip:

O. Właśnie. A ten zasilacz to po co? Jednym słowem 230v z gniazdka im nie wystarczy?

Edytowane przez Dudasz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, vego1989 napisał:

@Dudasz666 możesz zainwestować w żarówkę CFL do 150zl pewnie kupisz cos odpowiedniego, nie potrzebujesz zadnego zasilacza. Oprawka z koncowka w gniazdko i swieci.

O to może prędzej. Ok. Poszukam. Ale to na razie to co mam musi wystarczyć na kilka dni. Weekend w końcu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą aplikacje, która teoretycznie mierzy natężenie światła w luxach. IMG_20231110_232336.thumb.jpg.d7de879c702703189fff4a7702d06610.jpg

Według niej moja 7W żarówka ledowa ma 480 luxow, co by się prawie zgadzało z danymi jakie znalazłem na temat ilości luksów z żarówki ledowej o mocy 7W. Powinna mieć do 500.

Zmierzyłem właśnie tą moją chińską ledówkę i wykazała tyle w odległości 1m od żarówki. IMG_20231110_233242.thumb.jpg.41bd54c487014639d4380150416bc5c9.jpg

Według definicji:IMG_20231110_233404.thumb.jpg.b37b46924d1fe506ff2d899e54d3328c.jpg

Czyli czysto teoretycznie ma ona moc 4800 lumenow?

Jest to możliwe?

 

IMG_20231110_233121.jpg

IMG_20231110_233102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...