Skocz do zawartości
Hulk

Auto Ultimate Dutch Passion

Rekomendowane odpowiedzi

@Hulk nie chodzi o to czy masz miejsce. Jak jedne są wyżej wla drugie niżej to nie dostają równomiernie światła prze co te dolne partie gorzej puchną bo wysokość dostosowywujesz do najwyższego topa 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green rozumiem.. dziwne bo było robione lst a i tak w tych dwóch boczne wyrosły na główny 😁

Spróbuję jutro delikatnie wygiąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green nagiąłem te szczyty, które wywaliły do góry 😊

Wyciąłem od dołu kilka żółtych liści, chyba to nie wpłynie negatywnie na roślinę 🙂

IMG_20231111_210209.jpg

I oczywiście podlałem 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy chyba bardziej asekuracyjnie jakby plony miały bardzo obciążać gałęzie..

Taki rodzaj podpórki 🤷😁

@Mr.Green może źle się wyraziłem. Nie giąłem ich, a naciągnąłem szczyty tych najwyższych w dół równając z resztą..

Jak rozciągniesz foto to widać.. 😁🤷

Uczę się więc do perfekcji daleko.. ale i tak się cieszę z pierwszej uprawy i świetnie się bawię 😁💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hulk  One do niej nie dolecą, a jak już to końcówkami szczytów. Siatkę na scrog stawia się na wegu, by rośliny ją wypełniły na wegu i wtedy się przełącza na kwitnienie, teraz już siatka nie ma sensu, jak siedzą na kwitnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy oki będę pamiętał przy następnej uprawie 🙂 to automaty więc same się przestawiły ale to nie ma znaczenia 🙂 

Jeszcze sporo błędów przede mną 🙆😅

Już przelatywały stąd pochylanie omawiane z @Mr.Green

Ale nieistotne, aby rosły 😁💪

IMG_20231111_095156.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Hulk  Siatkę możesz zdjąć, bo nic po niej teraz. Rób fryzjera, wytnij zbędne szczyty, jakie gorzej rokują, a roślina odda ci ten ruch plonem w postaci lepiej rozwiniętych szczytów, na jakich się skoncentruje, by je optymalnie rozbudować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green Jakie ma znaczenie, że to automat, jak tutaj już nie ma wega, bo są na kwitnieniu ? Przy automacie nie robi się cięć na wegu, gdyż można je spowolnić, a wega się nie przedłuży automatowi. Jednak, jak już kwitną to przecież nie skróci im tym czasu kwitnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy chyba jeszcze za krótki jestem 😅

Pierwsza uprawa więc niech już doleci do końca a przy następnej będę miał już większy bagaż doświadczenia to będę się bawił 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...