Skocz do zawartości
Mr.Green

​ 🐳 ​Moby Dick Challenge = Barney's Farm vs Royal Queen Seeds

Rekomendowane odpowiedzi

@Boczelli oraz @WBB wytypowali 6 jak w lotto.. 😄

Wszystkie pestki wyszły na powierzchnię. Jedna się delikatnie ociąga ale nie będziemy jej wytykać palcem.. :P 

Koreczki sprawdzone i bardzo fajny gadżet. Pozytywna opinia. 

Pierwsza runda Chellendżu zakończona sukcesem i oba seedbanki zbieraja po 3 punkty. Każdy punkt za każdą roślinkę ktora się wykluła 🙂 Poki co mamy więc remis 3:3 i lecimy dalej. Oby tak dalej. Pozdro i z buchem panie i panowie 😉

:bongrip:

 

IMG_20231013_221353_397_101640.jpg

IMG_20231013_221358_571_101509.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  Nie przeszkadza mi, to twoja fotorelacja, jak chcesz to miej 100 stron, czyli 40 więcej niż @konopny_janusz Tylko stwierdziłem fakt, że to w tym kierunku idzie, ale jak taki kierunek obrałeś to ok, jak dla mnie fotorelacja staje się mniej przejrzysta pod pewnymi względami, ale nie musi taka być, może być taki miszmasz, to też komuś może się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ekipa. Mały up :acigar:

Na wstępie dziękuję wam za wasze słowa wsparcia które na prawdę wiele dla mnie znaczą. To dla was to wszystko 😉 bo sam dla siebie bym się tak nie starał 😄 nawet chyba nie zasługuje 😄

@vego1989 @Prepers @Pierr1947 @Boczelli @WBB dziekuje wam i wszystkim innym użytkownikom. Dziękuje tej ekipie wariatów co tworzą to forum jak i zarządowi że dają nam możliwość by się tu spotykać, komunikować i tworzyć coś co jest poniekąd zakazanego czego świat nie potrafi zrozumieć 😉 więc jebać ten głupi świat i do przodu 😎 wielkie topy się same nie zrobią !!!

Z racji tego że korzeń główny już znalazł dziurkę w doniczce to postanowiłem wysmarować plugsy Mycotrexem od BioTabs na korzenie. Same plugsy perfekcyjnie sprzyjają tej czynności i jest ona banalna i przyjemna dzięki ich zastosowaniu.

IMG_20231014_211933_189_102837.thumb.jpg.e51d4cff2af16579c7c525af8343888c.jpg

Trochę do środka.. do dziurki 😉 Jak ktoś lubi to i w dwie dziurki.. 🙂

IMG_20231014_211550_420_102958.thumb.jpg.ffe5778230ba1bc6634d485b05593160.jpg

Poki co plugsy poleciały do samej ziemi z dodatkiem Mycotrexu. Zalane zostały po około 120 ml roztworu wody + Orgatrexu + szczytpa Bactrexu na rozruch. Reszta odżywek zostanie zaaplikowana wraz z przesiadka na 8L doniczki które będą docelowe. 

Zdecydowałem się na pośrednie posadzenie w małe doniczki przejściowe żeby łatwiej było ogarnąć wilgotność. 

Nie jedna osoba ma problemy z wilgotnością w fazie kiełkowania oraz odwieczny dylemat z nawilżaczem.. jaki wybrać i czy w ogóle coś pomoże. Ostatnio testowałem kilka małych patentów jak osiągnąć odpowiednią wilgotność dla sadzonek nie wypruwając sobie żył z nerwów zarazem i najlepsze co udało mi się zmontować to po prostu najprostszy patent na to by naszym kochanym panną było jak najlepiej a że najprostsze zazwyczaj jest najlepsze.. to postanowiłem że podzielę się tą jakże wspaniała i banalna metodą inkubacji sadzonek.. czyli w skrócie i bez zbędnego pierdolenia.. na chuj Ci nawilżacz jak możesz go zrobić samemu 😉

Potrzebujemy jakiegos rozmiaru pudełko plastikowe. Ja używam plastikowego pudełka na zabawki dla dzieciaków. Tanie i praktyczne. Ręczniki lub szmaty. Yyy.. klamerki?? I w sumie to tyle.. ewentualnie jakaś podstawka dla samoogarniecia. 

Pudełko obijamy ręcznikiem/szmatą i na spokojnie nasączamy większą ilością wody. Ja użyłem około 3 litrów. Woda siedzi w ręcznikach i tworzy swego rodzaju inkubator z otwartą klapa. Słońce ☀️ świeci. Wilgotność się zgadza i różnica jest znacząca. Poza pudełkiem około 45-50% a w środku inkubatora zdrowo ponad 70% Co drugi dzień około.. podlewamy delikatnie ręczniki woda i kontrolujemy sytuację na bieżąco. Jest to łatwy i sprawdzony sposób który polecam małym growerom którzy walczą z suchym powietrzem np. Zimą kiedy działają grzejniki i ciężko jest nawilżyć całego boxa. Ograniczeniem jest sama wielkość inkubatora by pomieścić w nim ukochane panny stąd decyzja by posadzić je w mniejszych doniczkach by urosły w inkubatorze. Gdy osiągną już wystarczającą wielkośćz wylądują w 8L bagach po drodze zaliczając jeszcze raz zabieg smarowania bryły korzeniowej Mycotrexem by je dodatkowo podkręcić przed flipem na FLO.

Wiem że nie odkryłem Ameryki 😉 być może jednak komuś się to przyda i pomoże w początkowym stadium uprawy który jak wiadomo jest bardzo ważny jako zdrowy i nie zachwiany start dla naszych sadzonek. 

 

IMG_20231014_222224_021_102639.jpg

IMG_20231014_222237_569_102420.jpg

Pozdrawiam Rycerzy Zakonu Marii :rollit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green Dzień 2 roślina urosła 2 milimetry, a może milimetr, czas pokazać zmiany, jakie zaszły. :D Pozdro kumpel mam nadzieje, że się na mnie nie gniewasz, bo nie chciałem cię urazić, fajna jazda i nie miałem nic złego na myśli, stron miej ile chcesz, baw się dobrze i nie obrażaj się na mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Nie mam powodów by się obrażać 😄 między nami wszystko ok xD nie wiem co sobie wbijasz do głowy 😄 Acapulco się skończyło czy co 😄

Masz prawo się z czegoś śmiać i coś krytykować i nie musisz się obawiać jakiegoś focha z mojej strony bo to by oznaczało brak profesjonalizmu a na to chyba żaden z nas nie chciałby sobię pozwolić.. 😉

Nie robię tego dla ilości stron czy wyświetleń bo to słabe jak lanie mineralnych nawozów 😄 więc nie przejmuj się i komentuj śmiało 😉 przy czym sam to napedzasz bo za Tobą całe tłumy podążają 😄 i gdzie zielony się pojawi tam błysk fleszy nie ustaje 😄

Nastepne zdjęcia dodam za kilka dni byś mógł dotrzeć jakąkolwiek różnice w wzroście.. mój mistrzu :ghelyon:

Jak widac, pasja to coś więcej niż monotonia i zwykły standard :classic_ninja:

I ogólnie to Cię zaskoczę bo w dobę bez lampy LED to jedna sadzonka się wyciągnęła na 8 cm w górę !!! Więc nie zaniżaj mi statystyk 😄 tylko do przodu z tym Jazzda..!! :passitleft:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...